Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km?

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kujawaxD

kujawaxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:18

Elektryka a Elektronika to raczej do tego pierwszego ;)

Co do ciągniów bez tej Elektroniki to zdarzają się ale bardzo rzadko w używkach z zachodu ;)
Niemniej jednak ciągnik tej klasy powiniem miec już tą odrobinę elektroniki tzn. EHR, załączanie 4x4, blokady i WOM :)

@kujawaxD na twoim miejscu zwróciłbym też uwagę na odległośc do serwisu ;)

po co mam zwracać uwagę na odległośc od serwisu jak to ma się nie psuć B) a o tą elektronike to ok moze byc mam juz tak z swoim zeotrze ale niechce o te komputery i inne taki

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Dzisiaj, 18:28
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 maj 2011 - 08:50

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Bliskość serwisu nigdy nie zaszkodzi. Chociażby po to aby kupić materiały eksploatacyjne. Co do elektroniki ciągniki tej klasy mają rewers, i podnośnik sterowany elektronicznie. Awaria dropbnostki w którymś z tych układów skutecznie unieruchomi ciągnik. ALe to teoria w praktyce aż tak często się nie psują. Nawet proponowany belarus ma pewnie troszkę elektronicznych podzespołów i wrazie jakiejś awarii bez elektronika ani rusz. Czasy c 330 już mineły i trzeba do tego przywyknąć.

#23 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 08 maj 2011 - 09:01

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Z drobnostka samemu mozna sobie czasami poradzic jak sie ma leb na karku.

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 maj 2011 - 09:18

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Tak tak oczywiście. Jak zepsuje się np jakiś czujnik związany z pracą rewersu czy ehr ciekawe jak znajdziesz, który to? Oczywiście nie mówie o kimś kto się zna np na elektronice lub ma stosowny sprzęt.

Edytowany przez hubertuss, 08 maj 2011 - 09:19.

#25 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 08 maj 2011 - 12:28

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Mam pytanie: po co Ci aż tyle mocy na 25ha? :) Nie żebym tu chciał odradzać czy coś.. po prostu z ciekawości pytam. Sam wiesz że za 130 tys będzie coś nowego 90 koni:) zetor, polmot, ursus... elektroniki mniej a moc spora. No ale nic, interesuje Cię większa moc.

#26 Share kujawaxD

kujawaxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2011 - 18:05

Mam pytanie: po co Ci aż tyle mocy na 25ha? :) Nie żebym tu chciał odradzać czy coś.. po prostu z ciekawości pytam. Sam wiesz że za 130 tys będzie coś nowego 90 koni:) zetor, polmot, ursus... elektroniki mniej a moc spora. No ale nic, interesuje Cię większa moc.

Mam juz 12145 i chce wymienic na coś noweszego mam także zetora 105koni... Chyba kolego niewiesz po co sie kupuje duże ciągniki żeby miał lekko w polu niz takim np 90 koni jak ty mówisz targać go a tak to takim leciutko ma i robota idzie a jak sie troche porobi ciagnikiem to później juz ma zamało koników i trzeba wymienić na coś większego :D A propo tego twojego polmota i teraz te ursusy to wielki szajs nie ciągniki

Edytowany przez kujawaxD, 08 maj 2011 - 18:10.

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 08 maj 2011 - 20:32

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Ja kupiłem Case MX 150 na ponad 90 ha i dość daleko porozrzucane są pola, do 17 km.Do teraz miałem 1224, no to było trochę mało, ale dawałem rady.Powiem krótko Case 150 to ZA duży ciągnik na te ha.

Ursusa 1634 w super stanie to Case robi go w polu jak chce. Przepieliśmy agregat z 1634 do Case go na ciężkiej ziemi do kompaktora 4 metry Farmeta to opuściłem go jeszcze z 3 cm głębiej i po polu jechał 17 km/h.1634 2 szosową. Teściu krótko powiedział że do niego to 4 metry mało, trzeba 6 metrów.I takiego kupiłem Ostroja kompaktora i uprawiam nim ok 14 km/h.

Według mnie na 30 ha to 100km jest max, ale nie moje małpy i nie mój cyrk bo kto bogatemu zabroni kupić duży ciągnik, później zmienić cały sprzęt i używać go z 100 mth w roku.

Ja sam w polu robię, tylko kombajnistę najmuję od 4 lat.

Zgadza się?

#28 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:02

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? ja mogę potwierdzić poprzednika sam mam belarusa 1025 i około 25 ha do tej pory ledwo co obrabiałem to t25 i c360 ale nigdy nie zamarzłem na polu. A te 105 koni belarusa to zadużo jak dla mnie :) nie ma co robić, no ale w przyszłosci dokupie z 15 ha i myślę że już będzie się gdzie pobawić

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#29 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:20

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? na 17ha mam zetora 115km MF 120km, 5211 i c-330 wiec kazdy kupuje wg wlasnych potrzeb i uznania. Co do czujnikow to jakto mawial moj nauczyciel od informatyki: prad albo plynie albo nie, innej mozliwosci nie ma, takze byle jaki miernik i zawsze cos tam mozna zdiagnozowac, apel do wszystkich, nie mylcie elektroniki z elektryka.

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 maj 2011 - 07:57

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Zeby móc ten miernik gdzieś podłączyć to trzeba wiedzieć do czego i gdzie szukać i kiedy. Nie chce mis ię na ten temat głupio dyskutować. Bo widzę na forum jak wielu ludzi pyta o to jak rozwiązać problemy związane z elektroniką ciągnika i nie działaniem różnych elementów. To nie żarówki. Co do ciągnika na 25 h do produckji roślinnej wystarczy jeden pożądny o mocy około 100-110 km. Nie wiem jakie masz maszyny. Wymiana parku maszynowego do traktora o mocy 120 - 130 km to też spory wydatek. Nie widze też sensu trzymania kilku ciągnikó w niewielkich gospodarstwach po co skansen robić.

Edytowany przez hubertuss, 09 maj 2011 - 08:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 maj 2011 - 10:12

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Bo pewnie koledze nie chce się zbyt długo robić na polu albo chce wygrać wyścig mocy we wsi. Za te pieniądze brałbym jakiegoś nowego 80 konnego. Ale autor teraz ma sprzęt który spokojnie obrobi tą powierzchnię więc po co mu większy i kolejny to chyba tylko on wie.

#32 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 09 maj 2011 - 15:06

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Koledzy znam użytkownika @KujawaxD osobiście od kilku lat i wiem, że nie ma szans żeby przegadać go na nową czwórke, więc nawet nie próbujcie hehe @KujawaxD nie myslałeś o MF? Tez fajne ciągniki, silnik perkinsa także oszczędny w paliwie, no i całkiem fajnie się tym robi. Albo kup Fendta to będe miał okazje zajrzeć, bo MFa to dobrze już znam hehe
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#33 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 09 maj 2011 - 17:34

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? co do mf to hmm mialem przez sezon new hollanda 8360(TM135) z 96r sprzedalem go poniewaz mial niezdrowy apetyt na paliwo kupilem MF 6180 w obydwoch rozbieralem pol kabiny w celu czysczenia i poprawek co pozwolilo przyjrzec sie obu ciagnikom i co ciekawe duzo solidniej przedstawia sie NH, za podana kwote obstawialbym wlasnie JD badz Fendt.

#34 Share kujawaxD

kujawaxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 maj 2011 - 18:15

Koledzy znam użytkownika @KujawaxD osobiście od kilku lat i wiem, że nie ma szans żeby przegadać go na nową czwórke, więc nawet nie próbujcie hehe @KujawaxD nie myslałeś o MF? Tez fajne ciągniki, silnik perkinsa także oszczędny w paliwie, no i całkiem fajnie się tym robi. Albo kup Fendta to będe miał okazje zajrzeć, bo MFa to dobrze już znam hehe

Fendta albo John Deera żeby to chodziło i dość już mam w swoim parku czerwonych ciągników trzeba wymienić na coś zielonego :lol:

Edytowany przez kujawaxD, 09 maj 2011 - 18:17.

#35 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 09 maj 2011 - 19:17

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? Ciekawe kryteria wyboru masz :lol: czyli 4 Marki Ci pozostały:
-Fendt
-John Deere
-DEutz-Fahr
-Valtra
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#36 Share kujawaxD

kujawaxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 maj 2011 - 19:35

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? No tak :D ale mało jest Valtr zielonych wiec Fendt JD DF

#37 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:21

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? po zakupie mf smialem sie ze w koncu jest tak jak byc powinno czyli wszystkie czerwone i o zgrozo wszystko wskazuje na to ze kolejny ciagnik nastepca zetora tez bedzie czerwony:)

#38 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 maj 2011 - 00:22

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? A co uprawiasz i jakie masz ziemie skoro stać Cię na taką moc na dosyć mały areał?:)

#39 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 maj 2011 - 06:01

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km? steyr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kujawaxD

kujawaxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 maj 2011 - 15:08

A co uprawiasz i jakie masz ziemie skoro stać Cię na taką moc na dosyć mały areał?:)

Hoduje krowy i ziemie mam 4-5klasa to ciągnik ma co robić

Dodaj odpowiedź