Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy nie chcą się latowac?

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 13 maj 2011 - 08:25

Krowy nie chcą się latowac? Pierwsze i najważniejsze żywić krowy zgodnie z normami INRA, DLG, NCR lub innymi nowoczesnymi. To jest podstawa i 80% sukcesu przy chowie krów (krowy powinna szybciej mieć pierwszą ruję i skuteczność inseminacji się poprawi, poza tym da więcej mleka). Dopiero jeśli to nie pomorze to warto pobawić się hormonami, lecz one nie wyeliminują błędów hodowcy!!!
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy nie chcą się latowac? Dzisiaj, 23:20
  •  

#22 Share soltys2222

soltys2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 21:51

Krowy nie chcą się latowac? Witam kolegów mam ten sam problem z bydłem mięsnym trzy miesiące i nie chcą się gonić dostają kiszonkę z kukurydzy śruta z własnego zboża i siano pokarm maj a cały czas 24godz na dobę, nie mam pojęcia co sie dzieje, pomóżcie jak możecie w tym temacie z góry dziękuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share mariusz999

mariusz999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria i rolnictwo.
    Zetor Team

Napisany 09 marzec 2012 - 22:30

Krowy nie chcą się latowac? Witam kolego miałem podobny problem z mięśniakami. Przyczyn może być kilka po pierwsze jak z krowami przebywają cielęta i ciągle ssają to ruja bedzie się opoźniać, po drugie jeżeli występuje to u pojedynczych sztuk nie nastąpiła liza ciałka żółtego należało by go wyłuskać. Ja robię następująco po około 30 dniach po wycieleniu wzywam weta i sprawdzam cz wszystko jest ok. z narządami rodnymi, następnie obserwuje. Jeżeli ruji niema do 80 dni po wycieleniu podajemy środki hormonalne do 3 dni jest ruja ale wówczas i tak nie kryjemy dopiero przy następnej wzwamy inseminatora