Zaloguj się, aby obserwować  
bekba

Prędkość podczas siewu

Polecane posty

bekba    31

Interesuje mnie z jakimi prędkościami siejecie? i jakimi zestawami? ogladajac filmiki na youtube to niektore zestawy jak sieją to bardzo szybko sie wydaje.... Ja swoim agregatem 3m+poznaniak6 ciągnikiem 100km sieje gdizes tak około 8km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
Napisano (edytowany)

wiadomo że aktywnym nie pojedziesz tak szybko jak biernym. ja zestawem brona wirnikowa + siewnik jeżdzę około 7km/h na 1000 womie i około 1500 tys obr na min silnik trzymam. szybciej nie pojedziesz bo nawet ciężko jest ruszyć z szybszego biegu takim zestawem, pomimo 2,5m ale mocy to on dużo odbiera. Biernym to można jeździć z 10 km/h. Ja mam ciągnik 105 km belarusa 1025 i nim ciagam ten zestaw

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Ja ciągnikiem 165 km z agragatem upr-siewnym 4m biernym jeżdżę 8km/h bo szybciej nie pojade bo nie nadaża nadmychiwać ziarna ;)a ustawić się nie da..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0
Napisano (edytowany)

Jak chce sie dobrze i dokładnie posiac to nie można jechać szybciej jak 7,5km/h. Obojetnie jakim sprzetem.

Edytowano przez Mardzi55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

A co to za skala 7,5km\h skąd masz takie dane??? U siebie siejemy z prędkością od 6-10km\h i żadnej różnicy nie widać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja u siebie jak sieje 3 metrowym siewnikiem , to zetorem 5340 jeżdze 3 szosową na wolnych obrotach jakieś 8-10km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

No wiem ze kazdy sieje szybciej ja zreszto tez i nie ma wiekszych roznic to sa tylko szczegóły. Taka predkość podaja ludzie bawiacy sie w doswiadczalnictwo i nauczyciele w szkołach rolniczych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mój sąsiad daje w 2812 bieg 4 i gaz do spodu i jedzie :D

Trzeba tylko pamiętać ze siewnik najczęściej ma napęd od koła jezdnego i uniesienie maszyny w powietrze powoduje niedosianie pola :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Ja u siebie jak sieje 3 metrowym siewnikiem , to zetorem 5340 jeżdze 3 szosową na wolnych obrotach jakieś 8-10km/h ;)

 

to ja już 360 3p jeżdzę na 4 1500 obr poznaniakiem 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Instrukcja wszystko wytrzyma;) co oni moga wiedziec o siewie oni tylko robia te siewniki a pisza tak bo chca aby byly wydajne w pracy, bo jak ktos bedzie siał 7km/h to zaraz ktos inny pomysli ze to wina siewnika ze sie szybciej nie da i juz reklama bedzie nie najlepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

DF Agrofarm 410 agregat bierny 3m z siewnikiem famarol ok 8km/h bez problemów... pod górki trochę stęka, ale ta prędkość wydaje mi się ok... Przy mniejszych wał strunowy nie daje tego efektu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Mój zestaw zawiera: DFa agrotrona 128 siewnik nadbudowany VN masterdrill A300 i jeżdże prędk. ok. 8-10km/h zależy to też od ziemi na jakiej sieje ;)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Trzeba tylko pamiętać ze siewnik najczęściej ma napęd od koła jezdnego i uniesienie maszyny w powietrze powoduje niedosianie pola :D

no wiem dzięki za rade ale to mój sąsiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z reguły 12 - 15 km / h. Próbowalem też 18 km /h i zmian na wschodach nie zaobserwowałem.

Siewnik pneumatyczny nabudowany na agregacie talerzowym. Agrisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

12-14kilometrow na godzine 4 metrowym aktywnym sulky nadbudowany pneumatyczno-kolkowy moze i zaszybko na aktywny ale terminy gonia a agregat spokoj wytrzymuje narazie ma zasiane 2300HA

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj