Skocz do zawartości

Zdjęcie

Husqa 51

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:29

Husqa 51 Mój szwagier od kilkunastu prowadzi serwis pilarek itp. i jak mówi nie każdą zatartą pilarkę opłaca się naprawiać... Sama wymiana tłoka i pierścieni nic Ci nie da(no chyba, że na sprzedaż) Co do nowej piły to ja bym Ci polecił japońskie marki: Echo i Shinaiwa. W mojej okolicy te dwie marki wymiotły z lasów prawie całą swoją konkurencję "niemiecko-chińską" oraz skandynawską. ZUL-owcy bardzo sobie je chwalą za bezawaryjność oraz niskie zużycie paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Husqa 51 Dzisiaj, 01:39
  •  

#22 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:42

Husqa 51 Nie no wiesz co to tych marek to styczności nie miałem ale jak na mój mały wiek to trochę drzewa naciąłem swoją husqvarną jak pamiętam pierwsze cięcie miałem jakie 3-4 lata temu i od tego czasu to ojciec tylko obala a ja całą resztę robię to już jestem obeznany z Husqą i znam ją jak własną kieszeń i nie wiem czy bym był w stanie zaufać innej firmie. ;)

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2011 - 22:11

Husqa 51

haha 50 cm srednicy?? no chociaz 30cm hah to jaka tarcz bym musiał mieć he he i raczej samemu by ciezko sie ciało hehe cienkieto nie mówie tniemy krajzega ale nie grube

Wiadomo, że jak drewno jest grube, to się nie da, ale np. bukowe wałki można potłuc klinem i wtedy pociąć. Co innego jak ktoś tnie spalinową gałęzie 5-15 cm, widocznie ludzie mają za dużo pieniędzy ;) .

#24 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:52

Husqa 51 Niestety w Polsce utarło się, że istnieje tylko Stihl, Husgvarna no i ewentualnie Stiga... Pamiętam jak szwagier jakieś 5-6 lat temu skończył współpracę z Stihlem i rozpoczął sprzedaż min. japońskich pił. Na początku ludzie bali się tych "nowych" marek. Zaczął je wypożyczać, robił pokazy na rożnych festynach i pilarki z kraju kwitnącej wiśni zrobiły dużą furorę w okolicy i nie tylko (pamiętam jak pewien facet przyjechał z miejscowości oddalonej o 100km bo chciał kupić ECHO)Dzisiaj sieć dilerska jest dobrze rozwinięta i można te piły kupić w każdym zakątku Polski.
Pracując w Anglii przekonałem się, że japońskie sprzęty są bardzo popularne. U nas Echo, Shindaiwa,Komatsu Zenoah, Kubota itp. są mało znane, można powiedzieć, że to nowości a na świecie są to marki bardzo popularne i sprawdzone od wieli lat.
Wracając do tematu: przelicz sobie ile będzie Cię kosztowała naprawa(cylinder tłok pierścienie) i jak Ci się nie będzie opłacało to kup sobie nową. Jaką??? To już twoje pieniądze i twój wybór ;)
Ja bym sobie kupił coś Made in Japan B)

#25 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2928 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 maj 2011 - 08:42

Husqa 51 Ja wszystko tnę spalinówką od kloca po patyki, krajzega nieużywana z 10 lat. W lesie na kłudki i dwukułkę i nie dźwigam ciężarów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 07 maj 2011 - 17:18

Husqa 51 Panowie jak cylinder przelecę papierem wodnym aż będzie się świecił to nie będzie wymagał wymiany? Chciałbym go pozostawić bo wiadomo oryginał to oryginał :D. Ogólnie rys nie widać ale jak palcem się najedzie to czuć ryski ;) Dodaje foto ale chyba za dużo nie zobaczycie :mellow:

Załączone miniaturki

• cy.JPG

Edytowany przez damjan15, 07 maj 2011 - 17:18.

#27 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 07 maj 2011 - 20:20

Husqa 51 heh ja bym raczej nie wróżył długiej pracy dla takiej manufaktury...
tu masz : http://allegro.pl/li...1&change_view=1
a jak nie to bym uzywke kupil, zaznaczam-duzo nie tne, tzn nie tne w lesie zarobkowo...

>>>>>> 

#28 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 08 maj 2011 - 09:30

Husqa 51 echo tez dobre piły to tak jak byłe peski ale czesci drogie (mówie o oryginałach) podajrze w trzciane byłem i tam jest solo i echo i patrzac na iich katalogi to ceny wysokie (nie pamietam co za ile było pamietam ze było drozej i dlatego nie kupowalidsmy z tych marek no i daleko bysmy mieli)

#29 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 08 maj 2011 - 11:45

Husqa 51 No nie wiem, porównując ceny ECHO i np Stihla czy Husqvarny o podobnych parametrach ceny wypadają podobnie. Droższe części zamienne do japońskich pilarek to mit... W tamtym roku jak wymieniałem łożyska na wale w moim starym Stihlu 023 to założyliśmy orginalne japońskie łożyska bo były o 50% tańsze od orginałów Stihla...
Z tym papierem to sobie daj spokój. Tak jak napisał @Gabber85 długo na takiej prowizorce nie porobisz ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 maj 2011 - 15:25

Husqa 51 To co lepiej wstawić podróbkę niż dobrze wygładzony stary cylinder z malutkim zagłębieniem?