Polecane posty

zbigi123    4

Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

no a co na to weterynarz??ja smarowałem maścią permamas i pomagało,są też chyba takie zastrzyki do strzyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie sie smaruje smalcem. Ale w twoim przypadku to już na to jest za późno. smalec tylko na lekkie zapalenie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Zdajasz mleko w czysty pojemniczek, który możesz szczelnie zamknąć, wkładasz do lodówki pobraną probkę, idziesz się umyć i ubrać, wypijasz herbatę, jedziesz do najbliższego laboratorium weterynarii, tam ci robią analizę próbki, na następny dzień lub dwa dni później odbierasz wynik, jedziesz do weterynarza, ten daje ci odpowiedni antybiotyk, podawany co 12 lub 24 h. Leczysz krowę przeważnie 3 turbostrzykawkami (jeden cykl).

Polecam zdajanie co 2-3 godziny z chorej ćwiartki, smarowanie maścią (którą masz) a przede wszystkim odstawienie paszy treściwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Pasze ona sobie samo odstawiła bo nie źre a feterynarzy było dwóch i nie wiedzą dlaczego nic jej nie pomaga.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

u mnie kiedys tak bylo to weterynarz dal antybiotyk ogolny do miesniowo wprawdzie karencja dluga na mleko ale wyleczylem a do strzyków u mnie nie zawodny jest masti jet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantango    15

gosciu z herbatka jest dobry ale ten ze szmalcem to normalnie wymiata az mi tatulaze pospadaly jak przeczytalem jego wpis nic tylko tytol doktora weterynarii mu dac i wyslac za granice niech zmiejsza wydajnosci u naszych sasiadow np w niemczech ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

hodowca ma racje albo Masti Jet FORTE albo domięśniowo ze wskazaniem na to drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no tak sirmnemonic ma całkowitą rację . bez badania mleka to mozesz pol apteki władowac w to wymie i tak nie pomoże. , a jeszcze bardziej zaszkodzi bo nie trafiony antybiotyk oslabi dzialanie tego skutecznego. jeżeli zapalenie jest naprawdę silne jedynie podanie antybitykow dozylnie pomoże bo inaczej to cwiartka do kasacji , a moze i cała krowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Witam,

Nie wiem czy też macie problem tego typu. W moim gospodarstwie w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej zapaleń. Trwa to już z dobre pół roku...zaczęło się na jesieni jakoś, może na początku zimy. Najpierw chorowały pojedyńcze krowy i miały zapalenie tylko w jednym strzyku nie więcej. Teraz zapalenia ma z połowa moich krów, większość na jeden, niektóre na dwa a pojedyncze sztuki nawet na trzy strzyki!!! Próbowałem już różnych metod: leczenie antybiotykami - chyba z pięć różnych, z karencją i bez karencji na mleko, kuracje jednorazowe i kilkudniowe; smarowanie czym tylko się da...od maści przez żele - takie jak eutra, tetrivin itp, szarym mydłem, teraz próbuję nawet octem winnym (zauważyłem ostatnio poprawę po nim, bo poszczególne ćwiartki zmiękły a opuchlizna się zmniejsza, ale mleko nadal jest niedobre); zdajanie mleka ręcznie do ostatniej kropli...i z jakim skutkiem?...bez skutku... :cry: Kupiłem separatory do mleka (koszt jednego to ok 250 zł), mam dwa takie urządzenia i doję nimi te krowy które mają zapalenie tylko na jeden strzyk. Niektórym krowom zapalenie przechodziło po antybiotyku bezkarencyjnym - Ceporex , ale po kilku dniach znowu wracało i juz nie można było go wyleczyć. Pomóżcie co można zrobić...bo mało że mleko idzie dla półrocznych cielaków to jeszcze te nerwy.. :cry: Podejrzewałem już neidobory witamin...dałem krowom witaminy, lizawki mineralne itp i też nic. Średnią somatycznych mam teraz 206 ale to dzięki temu że bardzo się tego pilnuje, aby oddać dobre mleko. Mocznik na poziomie 230-240 (nie wiem czy właściwy poziom). Pasza to swoja śruta z witaminami i kredą (to chyba suchy węglan wapnia) i trawa z pastwiska... wydajność krów ok 7000 litrów. Pomóżcie...

wiecie może gdzie mogę zrobić w okolicy Szczytno/Olsztyn takie badanie mleka?

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

lukaczmarek: dokąd zawieźć to mleko? w grę wchodzą tylko weterynaryjne laboratoria? ile kosztuje takie badanie? jeśli krowa ma zapalenie w dwóch strzykach to oddać do analizy mleko z obu oddzielnie czy może być wymieszane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

U mnie badanie kosztuje 15 zł i w lecznicy niedaleko mnie maja labolatorium. Badają co to jest i wrażliwość na natybiotyki i dobierają odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

co do tragicznego zapalenia to w Szkocji przecinali strzyk wzdłuż i z krowy wypływała bakteryjna maź i w życiu bym nie pomyślał że w wymieniu tyle tego może być!!! gęsta pasta z grudami o kolorze biało-brązowo-żółtym...taka krowa z chudej która nic nie jadła po kilku dniach robił się okaz zdrowia wymię goiło się dość szybko pytałem dlaczego tak inwazyjnie załatwiają sprawę i powiedziano mi że bakterie krążą w całym organizmie i że cały organizm przez to siada i aby jeszcze uratować krowę załatwiają tak jedną ćwiartkę trzy z tego zostają dobre, mi się to nie podoba ale może w ostateczność będzie to jakieś wyjście czytałem że krowa która straci jedną ćwiartkę daje niewiele mniej mleka niż zdrowa wiec jest w tym pewna logika....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Witam, zgodnie z radami innych forumowiczów oddałem do badania mleko od krów, które miały zapalenia. oddałem od 3 sztuk. dzisiaj zadzwoniłem i dowiedziałem się że u dwóch sztuk wyhodowano gronkowca ;) da radę to jakoś wyleczyć? czy sztuki do lukwidacji? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ale jakiego gronkowca? Bo jeśli złocisty to będzie ciężko. Chociaż u mnie leki lecznica dorabia sama i też kiedyś miałem gronkowca złocistego w jednej cwiartce i udało się go jakos zaleczyć. Jeśli zwykły gronkowiec to jest sporo leków na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr84    1

jeśli to gronkowiec to masz problem ja tez miałem taki kłopot. polecam te zarażone krowy doić na końcu i uwiązać je gdzieś oddzielnie bo to dzidostwo sie przenosi nawet przez muchy a i po każdym wydojeniu krowy radze przepłukać strzyki udojowe tak dla bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1
Witam, zgodnie z radami innych forumowiczów oddałem do badania mleko od krów, które miały zapalenia. oddałem od 3 sztuk. dzisiaj zadzwoniłem i dowiedziałem się że u dwóch sztuk wyhodowano gronkowca ;) da radę to jakoś wyleczyć? czy sztuki do lukwidacji? :)

złocistego to najlepiej sie likwiduje przy zasuszaniu krowy podajac bowaklox to jest antybiotyk do zasuszania. a tak przy okazji to w nastepnej laktacji jest mniej zapalen i takich innych swinstw. pewnie podłaczales krowy zdrowe z chorymi jednymi strzykami a tak sie najbardziej zararza. najlepiej postaw razem krowy chore i doj osobno. bo sie wszystkie zaraża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

gronkwiec to bajka dobrze że nie krętek ;)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kliku1993    0

Witam. Moja krowa dostała zapalenia wymienia, nie chce wcale wstawać. Leży już 6 dni. Dostawała antybiotyki i nic. Siano je i pije wodę. Wszystko jest ok tylko jeszcze ma twarde wymię i nie chce się podnieść. Co mogę jeszcze zrobić?

Czy ta krowa wstanie jak jej zapalenie minie? Z góry dziękuje za wszystkie odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jeśli nie będzie miała odleżyn (dużo) to szansa jest, a próbuje wstawać, bo jak jest leniwa to pastuch pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Myszek2255
      Witam,
       
      Moze mi ktos doradzic co moze byc powodem zapalenia otrzewnej u krowy i jakie sa tego skutki ?
      Czy krowa ktora polknela cialo obce np w postaci gwozdzia, jest do uratowania czy musi isc na uboj ? 
      Dziekuje za wszelkie odpowiedzi. 
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj