Skocz do zawartości

Zdjęcie

Porady przy budowie bramy przesuwnej

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 05 maj 2011 - 09:03

Porady przy budowie bramy przesuwnej Mam zamiar postawić bramę dzieląca sad od reszty podwórka. Brama będzi stała między dwoma budynkami (tak jak na szkicy w paincie :) ). Chciałbym przeuwną. Z moich obliczeń cały profil półzamknięty powinien mieć nieco ponad 9m (światło bramy+przeciwaga). Brama będzie miała sztachety co o wysokości ok. 1,2m-1,4m. A oto kilka pytań:
-Jaki polecacie profil i wózki?
-Czy trzeba kupić profil w jednym "kawałku" czy można w dwóch i potem spawem?
-Czy może lepsze będzie na szynie?
-Warto taką bramę robić czy lepiej się nie bawic w postawić zwykłą- skrzydłową?
-Da się jakoś zamocować na tym budynku po prawej?
LINK: http://zapodaj.net/2...5af392.bmp.html
Podkreślam że budżet jest ograniczony :huh: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Porady przy budowie bramy przesuwnej Dzisiaj, 09:48
  •  

#2 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 maj 2011 - 10:27

Porady przy budowie bramy przesuwnej z tego co wiem to jedna sztabka profilu ma 6m wiec napewno musisz z 2 spawać
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#3 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 05 maj 2011 - 11:08

Porady przy budowie bramy przesuwnej Ja mam akurat jednolitą co samo światło wjazdu ma 7,5 m. Musisz zrobić wykop przy budynku i zakotwiczyć śruby pod wózki bo inaczej Ci nie wyjdzie. Do budynku można będzie tylko przymocować rolkę od trzymania bramy z pionie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share qamil

qamil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Napisany 05 maj 2011 - 11:24

Porady przy budowie bramy przesuwnej do takiej bramy to takie cós musisz zakupić http://allegro.pl/ze...1577318251.html

#5 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 maj 2011 - 12:10

Porady przy budowie bramy przesuwnej No właśnie i jak tu kolega wspomniał będziesz musiał wykopać dość solidny dołek zalać go betonem i dopiero do tego przykręcić kotwami szynę z tymi wózkami lub same wózki.
Ja mam bramę 5 metrów długości i kopałem prawie 2 metry w głąb 1,5 metra długości i 1 metr szerokości dół i tam beton to są tak mniej więcej wymiary bo nie pamiętam już dokładnie.

Ja mam spawaną tą szynę co rolki w niej chodzą także bez problemu:) działa jak najbardziej w miejscu spawu jest tylko drobny przeskok i to wszystko

Edytowany przez wojtek1312, 05 maj 2011 - 12:17.

#6 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 05 maj 2011 - 13:50

Porady przy budowie bramy przesuwnej Ja mam bramę metalową przesuwaną: fundament w tym szyna i dwa kółka brama ma troche ponad 7m. w lato super sie pcha ale w zime nie zamykam jej bo śnieg zawadza. :P

#7 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 05 maj 2011 - 14:20

Porady przy budowie bramy przesuwnej Moja brama przesuwna ma długość ponad 12 m, w tym światło wjazdu to ponad 8,5 m. Najdłuższa szyna jezdna ma długość 9 m- ja taką kupiłem i zespawałem z kawałkiem ponad 3 m.
Do tak szerokiej bramy niezbędne są takie wózki, jak podał @qamil (w swojej mam zamontowane takie:http://allegro.pl/wozek-bramowy-wozki-do-bram-bramowe-i1597235433.html).
Mi osobiście ta brama przypadła do gustu, ponieważ jestem w trakcie robienia mniejszej (o świetle wjazdu 5 m- przed domem).
Inwestycja jest dosyć kosztowna- idzie sporo betonu, piasku, żwiru itd- należy wykopać na ok 110 cm, a na szer. ok 60 cm. Długość zależna jest od przeciwwagi- w moim przypadku ok 3,5 m przeciwwaga wiązała się ze sporym wykopem.

Brama skrzydłowa wyjdzie sporoooo taniej...

@dentka17- chyba musisz mieszkać w górach. Bramy przesuwne są w "powietrzu", więc nie ma problemu z zapychaniem itd. W tym roku trochę śniegu spadło, więc musiałem lekko zebrać z tyłu bramy aby ją otworzyć- ale to tylko taki wyjątek.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#8 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 05 maj 2011 - 14:56

Porady przy budowie bramy przesuwnej @murtek3 --> jakie wózki będziesz zakładał do tej mniejszej? Chodzi mi o ilość rolek :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 maj 2011 - 15:58

Porady przy budowie bramy przesuwnej No właśnie wystarczy tylko podebrać łopatą śnieg i po problemie otwiera się jak trzeba :)

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:16

Porady przy budowie bramy przesuwnej W każdym lepszym składzie stali kupisz szynę albo max 9 metrową lub nawet spotkałem się z oferta że zamawia się na odpowiednią długość.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#11 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 06 maj 2011 - 09:28

Porady przy budowie bramy przesuwnej Senator
Coś w tym stylu:
http://allegro.pl/ar...1577449039.html

Ma ktoś w swojej bramie zamontowane rolki z tworzywa ? Jak się spisują ? Niby lżej i ciszej chodzą, lecz nie mam za bardzo do nich przekonania (stal to stal).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#12 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 06 maj 2011 - 10:37

Porady przy budowie bramy przesuwnej A czy koniecznie musi być brama na rolkach ?
Nie lepiej zrobić przesuwną na kątowniku lub na na drucie ?
Spełnia takie samo zadanie a koszty nieporównywalnie mniejsze

#13 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 maj 2011 - 12:34

Porady przy budowie bramy przesuwnej lulak możesz jaśniej? :)

murtek3 - co do wózków z plastiku to mam takie samo zdanie jak ty, stal to stal ;) Nie wiesz czasami czy właśnie takie cztery rolki i jedna prowadząca dały by radę bramie 6m światła wjazdu? Były gdzieś na alledrogo takie i gościu pisał że wytrzymują nacisk 700 kg :huh:

Edit: profil bramy 80

Edytowany przez Senator, 06 maj 2011 - 12:36.

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 06 maj 2011 - 16:11

Porady przy budowie bramy przesuwnej Można poszukać też tu :

http://www.postal.pl/

http://www.kut-met.pl/

Ja proponuję profil 80*80*4

Więcej o wykonaniu jest tu: http://www.forumkowalskie.pl/

Odnośnie bramy po kątowniku nie popieram bo co z zimą, zabrudzenia błotem kątownika, chyba że brama była by używana sporadycznie to już inna sprawa bo różnica cenowa jest spora.

Edytowany przez Sadek, 06 maj 2011 - 19:04.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 maj 2011 - 14:06

Porady przy budowie bramy przesuwnej Senator

Nie wiesz czasami czy właśnie takie cztery rolki i jedna prowadząca dały by radę bramie 6m światła wjazdu? Były gdzieś na alledrogo takie i gościu pisał że wytrzymują nacisk 700 kg

W sumie nie mam z niczym porównania, ale według różnych opinii, które podzielam takie wózki powinny spokojnie wytrzymać. Jedna rolka prowadząca z całą pewnością wystarczy. W swojej mam zamontowane 2, ale jak wiadomo jest dosyć szeroka - szczerze powiedziawszy ta druga w mojej bramie jest zbędna. Nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie, tylko zwykłym amatorem, więc lepiej przejedź się po okolicy i oglądnij już wykonane bramy. Przynajmniej ja tak zrobiłem, ponieważ miałem spore obawy, czy aby tak ogromna brama nie ugnie się czy też będzie bardzo ciężko chodzić.

lulak
Tak jak słusznie Ci odpisał @Sadek- byle co i masz problem z otworzeniem tej bramy. Również nie zaprzeczam- taka inwestycja jest dosyć tania.

Tak sobie myślałem aby zrobić na tym przykładzie drzwi przesuwne do wiaty, z tą różnicą, iż na spodzie byłby profil kwadratowy, powiedzmy 40. Kółko/ kółka byłyby szersze, a co za tym idzie mniejszy opór toczenia. Co myślicie nad takim rozwiązaniem ? Swoją drogą zastanawiam się czemu tego typu bramy przesuwane robią na kątowniku a nie na czymś szerszym, czyli np profilu... ?