Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o ciągnikach marki New Holland

461 odpowiedzi na ten temat

#161 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 23:19

Opinie o ciągnikach marki New Holland Kuzyn 3 lata temu kupił NH coś ok.110 KM. po 2 latach powiedział że nigdy więcej nie kupi
NH.Na gwarancji serwis bywał u niego średnio co 2 tyg. a dwa razy zabierali go do firmy na lawecie,pie*****ł się na potęgę i poszedł do "ludzi".facet we wsi obok ma za to NH 135KM (symbolu nie pamiętam) od wiosny i bardzo go chwali.Czyli -reguły niema.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o ciągnikach marki New Holland Dzisiaj, 23:49
  •  

#162 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 23:47

Opinie o ciągnikach marki New Holland Nie ma reguły. Mamy 3 nh to mogę się trochę wypowiedzieć. NH TM 175 5600 mth,rok 2006 trochę ma awarii, głównie różne czujniki ( oleju w silniku, oleju w skrzyni, od kątu skrętu kół co rozłącza napęd i blokadę przy skrętach), sprężarka od klimy, aku do wymiany po 2 latach czy nawet 1,5 roku, pompka zasilająca z baku, coś z hamulcami było, coś jeszcze. NH TM 155, 4000 mth ponad, rok 2007, praktycznie bezawaryjny ciągnik. Spalił się rozrusznik na gwarancji, jakoś 3 miesiące po zakupie, a teraz ostatnio jakiś wężyk od klimy poszedł, a tak to chodzi wszystko idealnie. Tak więc widać dwa podobne modele a całkiem inny stopień niezawodności, o oba ciągniki dbamy tak samo, tylko oryginalne materiały eksploatacyjne, filty, olej taki jaki jest od nowości, zmiany regularnie co 300 godzin ( nawet raz w miesiącu:D). Czyli te awarie nie są z winy użytkownika, lipny egzemplarz. NH mały 70 koni, 70-56 bis czy coś takiego ( taka bidna wersja NH TD, silnik ten sam, most skrzynia, wszystko mechaniczne), to ten ciągnik ma prawie 6000 juz godzin i tylko poszło łożysko w kole, łozysko podporowe wału napędowego do przednich kół, w rozruszniku ten włączacz, i teraz ostatnio zwolnica ciekła, oraz dopiero teraz zaczęło lekko się sprzęgło ślizgać, ale podciągnęliśmy i może jeszcze przejeździ te wiosnę. Chyba mało awarii na 6000 godzin i 2002 rok. Tak więc zależy na jaki się egzemplarz trafi.

#163 Share pawloursus

pawloursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:58

Opinie o ciągnikach marki New Holland Mój NEW HOLLAND T5050 nic mi sie dużo nie psuje . Jeśli ktos się na na ciagnikach jak bedzie wiedział co sie sało to naprawi bez zadnego trudu .Ja robilem 3 ciagnikami orke na 11h:NH t5050 3 obrotowe NH TL90A 3 obrotowe i Zetor 9540 5 pługi.Było troche po górke jedna strona pojechlismy tam NH a zetor robił uwroca. NHt5050 szedl jak porypany a NH TL90A zaczał buksowac ale zrobilismy.Wlałem az pod korek do NH T5050 kreska jak przjechalem do garazu to byla na połowie. A NH TL90A było troche wiecej paliwa. Robiłem 6h.Polecam NH troche duzo pala ale komfort jest full ...

#164 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:32

Opinie o ciągnikach marki New Holland Witam wszystkich i mam pytanie tego typu co lepiej kupić czy nh wersja 6050 lub 6070 wersja plus czy JD 6530 (podobno już nie jest w sprzedaży) lub 6630 w wersji comfort?? pozdrawiam wszystkich

#165 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 00:20

Opinie o ciągnikach marki New Holland Czy jest to prawda, że new hollandy nowe są dotarte fabrycznie i można nowym od razu wyruszyć w pole robiąc uprawy, czy trzeba docierać?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#166 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 01:18

Opinie o ciągnikach marki New Holland Tak jest. Nasz TM 155 odrazu poszedł do grubera, głęboko ustawiony i uprawiał pod ziemniaki. I nic mu się nie dzieje, chodzi bezawaryjnie już ponad 4000 mth, bardzo dużo robi na wom ( aktywny obsypnik do ziemniaków i kombajn dwurzędowy). Drugi TM odrazu chyba do pługa poszedł, małego 70 koni chyba coś tam docieraliśmy, bo nie było dla niego roboty, coś tam powoził jakieś lekkie ładunki. Docieranie polegało na tym że wszyscy z rodziny i sąsiedzi robili przejażdżki na pusto, to ile tam zrobił, kilka godzin.

#167 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 10:19

Opinie o ciągnikach marki New Holland Czy w t5060 łatwo dopasować biegi w poszczególnych pracach? Chodzi o model ze skrzynią dual command.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#168 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:37

Opinie o ciągnikach marki New Holland w T5060 masz 24 biegi w przód i w tył to jest w czym wybierać :rolleyes:

#169 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 17:06

Opinie o ciągnikach marki New Holland ... ja mam TD85d 2004 i chodzi gitarowo :P jestem z niego zadowolony nie wykluczam zakupu 2 NH ;)

#170 Share johny64

johny64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 18:48

Opinie o ciągnikach marki New Holland Ja mam 2 TD80D (jeden 5100mth, drugi ponad 4000 oba 2004r.), T7520 (2600mth 2007r.) i TD5050. Z pierwszych trzech jestem bardzo zadowolony, ale TD5050 jakoś spadł jakościowo w dół. Siedzenie się potargało w ciągu pół roku, poszedł kompresor i przy Tytanie 14 spalił mi 15litrów na godzinę. Dla porównania T7520 przy tym samym rozrzutniku spalił o litr mniej...5050 kupiłem w 2008r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Tomaszk

Tomaszk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:55

Opinie o ciągnikach marki New Holland co sądzicie o kombianacji NH t 6050 RC z Super Steerem i do niego ladowacz czolowy?ponoć to trochę się nie sprawdza!?

#172 Share cesek

cesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 01:53

Czy jest to prawda, że new hollandy nowe są dotarte fabrycznie i można nowym od razu wyruszyć w pole robiąc uprawy, czy trzeba docierać?

teraz praktycznie wszystkie ciągniki są dotarte ale przez piewsze 100 godzin zalecają prace tak na 80-90% obciążenia silnika no i po tym olej wymienić

#173 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 02:01

Opinie o ciągnikach marki New Holland Z takich ciekawszych rzeczy początkowo słychać było stuki gdzieś pod podłogą, ale to połączenie dźwigni rewersu, która swego czasu raz nam się rozpięła na postoju. Najbardziej mnie ciekawi czy Niunio będzie aspirował do JD czy do Ferdka oraz jaką dusze będzie miał, ale o tym po sezonie letnim.

#174 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 00:13

Opinie o ciągnikach marki New Holland Większośc modeli New Holland jest tańszych od Case - dlatego, że Case produkuje większość ciagników w fabrykach New Holland stąd musi ponosić minimalny dodatkowy koszt wobec New Holland co odbija się na rolniku. Stąd nie opłaca się kupowac np Case JX tylko New Holland TD5000 czy inne wyższe modele. Ciągniki są te same, różni je jedynie kolor i faktury - kasa.

Jest jeden wyjatek w seri średnio-wysokiej mocy gdzie to w Case produkują New Holland'y i wtedy w tym wypadku jednym bardziej opłaca się kupić Case, ale dotyczy to tylko jednej serii.

Podsumowując - w większości przypadków dużo lepiej kupic jest New Holland, znam kilku użytkowników tej marki i są bardzo zadowoleni - ciagniki sa ekonomiczne, mało palą (to dotyczy zarówno New Holland jak i Case), tanie częśći a baza serwisowa NH w naszym wojewódstwie zbiera same pochwały.

Mając wybór np wybrać NH a np. John Deere nasuwa się prosta rzecz - na całym zachodzie lepiej sprzedają się New Holland (najlepiej sprzedająca się marka) od JD - dlaczego? Bo to ciagnik ma przynośić KORZYŚCI rolnikowi a nie odwrotnie (JD ma drogie częsci, dużo pali, i modele mniejsze produkowane są wiadomo gdzie i wiadomo jakiej jakości...)

Podsumowując - świetna sprzedaż NH od lat na zachodzie nie bierze się z nikąd.

#175 Share Farmer2000

Farmer2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 10:54

Mój NEW HOLLAND T5050 nic mi sie dużo nie psuje . Jeśli ktos się na na ciagnikach jak bedzie wiedział co sie sało to naprawi bez zadnego trudu .Ja robilem 3 ciagnikami orke na 11h:NH t5050 3 obrotowe NH TL90A 3 obrotowe i Zetor 9540 5 pługi.Było troche po górke jedna strona pojechlismy tam NH a zetor robił uwroca. NHt5050 szedl jak porypany a NH TL90A zaczał buksowac ale zrobilismy.Wlałem az pod korek do NH T5050 kreska jak przjechalem do garazu to byla na połowie. A NH TL90A było troche wiecej paliwa. Robiłem 6h.Polecam NH troche duzo pala ale komfort jest full ...

Ale ty bzdury piszesz NHTL90A to stare oznaczenie tego samego traktora czyli seria T5000 to dawne oznaczenie TLA!A co do spalania zbiornik 120l spalił połowe czyli 60l to 6 litrów na hektar czyli pozazdroscic.jak norma jest od 12-14 l/

Większośc modeli New Holland jest tańszych od Case - dlatego, że Case produkuje większość ciagników w fabrykach New Holland stąd musi ponosić minimalny dodatkowy koszt wobec New Holland co odbija się na rolniku. Stąd nie opłaca się kupowac np Case JX tylko New Holland TD5000 czy inne wyższe modele. Ciągniki są te same, różni je jedynie kolor i faktury - kasa.

Jest jeden wyjatek w seri średnio-wysokiej mocy gdzie to w Case produkują New Holland'y i wtedy w tym wypadku jednym bardziej opłaca się kupić Case, ale dotyczy to tylko jednej serii.

Podsumowując - w większości przypadków dużo lepiej kupic jest New Holland, znam kilku użytkowników tej marki i są bardzo zadowoleni - ciagniki sa ekonomiczne, mało palą (to dotyczy zarówno New Holland jak i Case), tanie częśći a baza serwisowa NH w naszym wojewódstwie zbiera same pochwały.

Mając wybór np wybrać NH a np. John Deere nasuwa się prosta rzecz - na całym zachodzie lepiej sprzedają się New Holland (najlepiej sprzedająca się marka) od JD - dlaczego? Bo to ciagnik ma przynośić KORZYŚCI rolnikowi a nie odwrotnie (JD ma drogie częsci, dużo pali, i modele mniejsze produkowane są wiadomo gdzie i wiadomo jakiej jakości...)

Mam NH i teraz kupuje drugiego ale to nie bedzie NH tylko Case bo ten sam model NH jest droższy od Case o 12tys zl.Wszytko zalezy od dilera.Ogulnie Case i NH kosztuja na równo

#176 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 27 styczeń 2010 - 10:59

Opinie o ciągnikach marki New Holland ja mam NH TM 125 już 8 rok i jestem bardzo zadowolony, były tylko drobne usterki z czego większość na gwarancji :D
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#177 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 11:43

Większośc modeli New Holland jest tańszych od Case - dlatego, że Case produkuje większość ciagników w fabrykach New Holland stąd musi ponosić minimalny dodatkowy koszt wobec New Holland co odbija się na rolniku. Stąd nie opłaca się kupowac np Case JX tylko New Holland TD5000 czy inne wyższe modele. Ciągniki są te same, różni je jedynie kolor i faktury - kasa.

Case i NH maja wspólne fabryki tylko małych ciągników, wszystkie inne produkowane są oddzielnie Case w Austrii NH w Anglii. Z ciągników Case w Anglii produkowana jest tylko Puma, ale tylko na rynki poza europejskie.
Jakie ciągniki sprzedawane w Polsce JD produkuje poza Europą?
Kolega same mity i slogany... jak to diler :(
Jeszcze co do sprzedaży, nie wiem jaka była ona w ubiegłym roku w Europie, ale ciekaw jestem bardziej jak wyglądała ona w rozbiciu na przedziały mocy, jest mi ciężko sobie wyobrazić, aby NH wyprzedził JD w ciągnikach o wyższych mocach. NH świetnie sprzedaje np. sadowniki.
Całkowita wielkość sprzedaży koncernu Deere&Co w 2008 roku to 28,5 mld dolarów, zaś całego CNH, czyli Case, NH, Steyer i Kobelco to 18,5 mld dolarów, więc troszkę mniej :D

#178 Share newhollandtd80d

newhollandtd80d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 luty 2010 - 18:49

Opinie o ciągnikach marki New Holland Ja mam nh td80d i jestem z niego bardzo zadowolony ponieważ mało pali w porównaniu do zetora,jd czy fenda i jest zwrotny;

#179 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Sport Informatyka

Napisany 01 luty 2010 - 19:18

Opinie o ciągnikach marki New Holland Hmmm moja opinia do NH TDD i Case JX: ciągniki wg. mnie trochę awaryjne, w mojej okolicy jest trochę tych maszyn i praktycznie każdy miał jakąś usterkę ale opowiem o tym mojego sąsiada bo o jego usterkach więcej wiem. W sezon 2009 ciągnik trochę stał bo psuła się pompa paliwowa 3 razy w żniwa :) ciągnik w sumie wszystkich awarii ponad 10 to spokojnie miał no ale cóż u innych może tak źle to jeszcze nie było ale awarię z pompą paliwową chyba miał każdy :) kolejny dla mnie minus ciasna kabina plusem za to była jego zwrotność, a i jeszcze jedno trochę jeździłem w lato tym NH i hamulce w nim to masakra jest :) łatwo go zadusić, a w zimę słabo palą.

To jest tylko moja opinia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 01 luty 2010 - 19:47

Ja mam 2 TD80D (jeden 5100mth, drugi ponad 4000 oba 2004r.), T7520 (2600mth 2007r.) i TD5050. Z pierwszych trzech jestem bardzo zadowolony, ale TD5050 jakoś spadł jakościowo w dół. Siedzenie się potargało w ciągu pół roku, poszedł kompresor i przy Tytanie 14 spalił mi 15litrów na godzinę. Dla porównania T7520 przy tym samym rozrzutniku spalił o litr mniej...5050 kupiłem w 2008r.

może za mało koników w tym td5050 do tego rozrzutnika i dlatego takie spalanie :)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem