Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o ciągnikach marki New Holland

461 odpowiedzi na ten temat

#381 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 20 luty 2012 - 16:33

A jak myślicie ciągniki na wtrysku mechanicznym i będzie palił dzięki temu mniej czy więcej od CR?
Bo od tego roku nH t6. będzie na cr i przy różnych jakościach paliwa zastanawiam się na poszukaniu wtrysku mechanicznego.

Historia podobna do recyrkulacji spalin , wszyscy twierdzą że silniki z recyrkulacją palą więcej..... hmmm . Tylko że jest taka mała sprawa a nazywa się ona "normy emisji spalin" chcący porównywać wyższość jednych rozwiązań nad drugimi powinniśmy porównywać w tych samych warunkach czyt. ten sam silnik w tej samej normie z wtryskiem cr spali mniej od tego samego silnika w tej samej normie ale z wtryskiem mech. A jeśli silnik na CR ma większe* euro noto może się nawet okazać żę na mechanicznym wtrysku ale z mniejszym euro może palić mniej . (Pisze "może" )ponieważ nie jestem pewny i tylko tak mi się wydaje , pragnę wszystkim zwrócić uwagę na szczegóły które mają wpływ na spalanie , a często są pomijane.

Edytowany przez Andrzej24871, 20 luty 2012 - 16:34.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o ciągnikach marki New Holland Dzisiaj, 15:40
  •  

#382 Share farmer0408

farmer0408

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 luty 2012 - 22:16

Ja mieszkam blisko Płocka (tam produkują ) i nie widać na polach dużo niebieskich ciągników.

w płocku nie robią ciągników

#383 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 luty 2012 - 22:39

Opinie o ciągnikach marki New Holland @Andrzej24871 widzę, że chyba jeszcze nie zostałeś uświadomiony, otóż nie tak dawno najoszczędniejszy wśród ciągników 4-cylindrowych w teście Powermix DLG został ciągnik wyposażony w mechaniczna a do tego sekcyjna pompę wtryskową Motorpal :P

#384 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 21:45

Opinie o ciągnikach marki New Holland jak oceniacie new hollanda t6 65 z adlue cena ok 215 tyś netto

#385 Share adardu

adardu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 22:08

Opinie o ciągnikach marki New Holland Witam :D
ja mam TMa 155 rocznik 2003 i po dzisz dzien obrabiajac ok 120ha chodzi bezawaryjnie :D
w gospodarstwie mam też T6010 2007r. i na jego awaryjność również nie mogę narzekac :D

Edytowany przez adardu, 16 listopad 2012 - 22:10.

#386 Share Ziomal20084

Ziomal20084

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:09

Opinie o ciągnikach marki New Holland Może ktos wie ile jest gwarancji na ciagniki NH?

#387 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 17 grudzień 2012 - 10:41

Opinie o ciągnikach marki New Holland Gwarancji jest rok na wszystko i trzy lata na grubsze sprawy np. silnik.
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#388 Share Ziomal20084

Ziomal20084

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 17:28

Opinie o ciągnikach marki New Holland dzięki kolego

#389 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 00:13

Opinie o ciągnikach marki New Holland Może ktoś coś napisać na temat serii T8?

#390 Share lukasko

lukasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 19:48

Opinie o ciągnikach marki New Holland A co chcesz wiedzieć o T8 to jest klon Case ih Magnuma.

Osobiście gdybym miał wybrać to nawet bym się nie zastanawiał i bral bym Case Magnum ponieważ ten ciągnik jest to jeden z najlepszych ciągników na świecie a może i nawet najlepszy. Uważam ze T8 nie dorównuje Case Magnum w żadnym aspekcie. A co najważniejsze to T8 pozostaje daleko w tyle przez idiotycznie źle rozłożony środek ciężkości a w ciągnikach tej klasy mocy najważniejszym aspektem jest siła uciagu.
Myślę ze Case magnum jest na rowni z John Deer 8000 lub lekko go wyprzedza.
A T8 stawiam daleko w tyle za:
1. Case Magnum
2. John Deer
3. Fendt
4. Masey Ferguson
5. Claas
6. T8
7. Valtra

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 czerwiec 2013 - 18:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:47

Opinie o ciągnikach marki New Holland TM 175 naprawdę jest taki awaryjny jak to ludzie na fotach piszą?

#392 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 23:00

Opinie o ciągnikach marki New Holland @lukasko pytam, bo też rozważam zakup takiego ciągnika 340KM za 480 tysi. Tańszy do Magnuma jakieś 60 tys. Wiele podzespołów T8=Magnum. Magnum ponad JD? Ciekawe, ale to nie ten temat....

#393 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 13:40

A co chcesz wiedzieć o T8 to jest klon Case ih Magnuma.

Osobiście gdybym miał wybrać to nawet bym się nie zastanawiał i bral bym Case Magnum ponieważ ten ciągnik jest to jeden z najlepszych ciągników na świecie a może i nawet najlepszy. Uważam ze T8 nie dorównuje Case Magnum w żadnym aspekcie. A co najważniejsze to T8 pozostaje daleko w tyle przez idiotycznie źle rozłożony środek ciężkości a w ciągnikach tej klasy mocy najważniejszym aspektem jest siła uciagu.
Myślę ze Case magnum jest na rowni z John Deer 8000 lub lekko go wyprzedza.
A T8 stawiam daleko w tyle za:
1. Case Magnum
2. John Deer
3. Fendt
4. Masey Ferguson
5. Claas
6. T8
7. Valtra

Ja tak samo potwirdzma Polecam Magnuma sprawdzony sprzęt napewno leprzy od T8 rozwiązania skrzyni są starszego typu.

#394 Share lukasko

lukasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:44

TM 175 naprawdę jest taki awaryjny jak to ludzie na fotach piszą?

Kolego poczytaj moja opinie o tym ciagniku w dziale NH TM i bedziesz wiedzial wszystko

#395 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:47

Opinie o ciągnikach marki New Holland za późno kupiłem;P

#396 Share piesek

piesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 luty 2013 - 11:26

Witam!!
Chciałbym sie podzielić z jazdy NH T7040 ze skrznią power shift 16x9. Mieliśmy go z moim Tatą na 3 dniowym wypożyczeniu. Miał podczepiony 5-cio skibowy obrotowy pług kverneland (niestety modelu nie znam). "Testowaliśmy" go w orce po kukurydzy bezpośrednio na nie ruszonym ściernisku. Ziemia była zróznicowana, generalnie z przewagą cięzkiej gliny, lekkie pagórki. Dodatkowo pole było namoknięte ostatnimi deszczami (miejscami stała woda).
Wrazenia:
1. Widoczność z kabiny i rozmieszczenie manipulatorów bardzo dobre. Jedynie sterowanie wentylacją trochę niefortunnie umieszczone na tylnym lewym słupku. Bardziej poręcznie byłoby gdzieś w dachu.
2. Jak wspomniałem na glinie było bardzo mokro i koła mocno sie śizgały. Miescami blokady nie pomagały, ale tutaj chyba każdy inny ciągnik zachowywal by się podobnie. Rewelacyjna funkcja: jak koła ślizgają się do tego stopnia, że ciągnik zatrzymuje się w miejscu, to automatycznie unosi się na chwilę pług, ciągnik rusza i pług z powrotem się opuszcza. Pewnie nie jest to jakiś funkcjonalny ewenement, ale w porównaniu do ursusa - REWELACJA.
3. Do tego pługa i na te ziemie wydaje się, że trochę mocy brakowalo. We wniosku PROW napisaliśmy T7050. Powinno być lepiej.
4. Zmiana biegów guziczkami - super sprawa.
5. Wiem, ze można zautomatyzować i obroty slnika i dobór biegu, ale bardziej skoncentrowaliśmy się na wykorzytaniu sprzętu do robienia roboty, niż do poznania wszystkich jego funkcji.
6. Wady: Tylne koła nanosiły na zwolnice bardzo dużo błota. Do tego stopnia, że ciężko to było usunąć. Zwłaszcza nad prawym kołem. Czy coś mozna z tym zrobić?? Tylne koła nanosiły również błoto na schodki...
Najgorsze jest to, że z kolei przednie koła zabłociły cały silnik, na czele z alternatorem. Mam świadomość, że ciężkie warunki, mokro, ale na przykład JD ma cały silnik zabudowany. Lepiej (czyt. bezpiecznej) jest umyć osłonę niż silnik (czujniki, elektryka, itp). Nie wie ktoś, czy można domówić jakiś dodatkowe oslony??
Generalnie: W porównaniu do ursusa 1614 z 5-cio skibowym atlasem zmiana na lepsze jest drastyczna. Nie mamy niestety porównania do innych nowoczesnych ciągników, ale jakość i komfort pracy w tym traktorze są naprawdę na wysokim poziomie. Oby to wszystko szło w parze z trwałością maszyny, a będzie super.
Pozdrawiam!!!

WSZYSTKO CO PISZESZ TO SUPER SPRAWA A WIESZ COŚ MOŻE O NH TD70D ALBO NH 7056 BIS

Caps Lock

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 czerwiec 2013 - 18:10.

#397 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 09 luty 2013 - 07:27

Opinie o ciągnikach marki New Holland No niestety. Znane mi są jedynie 7050 i 6050.

#398 Share michal1982

michal1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:21

Opinie o ciągnikach marki New Holland zastanawiam się nad kupnem nh td5.105
morzecie coś o nich powiedzieć

#399 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:43

Opinie o ciągnikach marki New Holland silnik 4,5L taki jak i w poprzedniej wersji do 1500obr silniczek cichutki
masz duza moc bo 105KM ale podnosnik slaby do jakiegos poważniejszego uprawowo-siewnego czy szerokiej obrotowki na resorach
kabina to bajka w porównaniu do td5000, zdecydowanie większa i nowocześniejsza, siedzenie dla pasażera jest, wiecej miejsca na nogi
ciągnik dostosowany do kol r38 wiec i prześwit większy, rozstaw osi 2,42 czyli większy niz Forterra wiec i ze stabilnością czy skakaniem problemu nie będzie
tak jak w poprzedniej wersji tak i tu jest uklad Lift-o-matic wiec sterowanie podnośnikiem to nie machanie wajcha tylko operowanie przełącznikami
w porównaniu do okazyjnie kupionego td5000 cena nowej wersji jest zbyt wysoka
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share arkadiuszt12

arkadiuszt12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 18:31

Opinie o ciągnikach marki New Holland ja jestem od 5miesiecy ciagnika nh t5060 i jestem zadowolony ale moj poprzednik ma racje że podnosnik sie szybko nie podnosi i opuszcza ale tak jest porządku