Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o ciągnikach marki New Holland

461 odpowiedzi na ten temat

#341 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:28

BOGDAN widze ze twoje NH sie psują tak? czy moze to gdzieś tam usłyszałeś bo jeśli tak to naprawde twoje posty nic nie wnoszą do tematu i daruj sobie a nie zeby tylko coś napisać, za takie coś powinny lecieć %.

A Ty co wniosłeś do tematu??? Ja przytoczyłem bynajmniej informacje (oparta na faktach) że ciagniki NH psują się 2 krotnie częściej niż Fendt i o 30% częściej niz JD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o ciągnikach marki New Holland Dzisiaj, 19:45
  •  

#342 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 03 luty 2011 - 16:43

Opinie o ciągnikach marki New Holland tylko ze fendt w podobnym wyposażeniu jest droższy od NH o prawie 150tys i o tym juz zapomniałeś. A co do bezawaryjności fenda znam kilku co sie na tym przejechało.

#343 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:55

Opinie o ciągnikach marki New Holland a Bielarus jest tańszy o połowę od NH :P I coś z tego wynika? Kupując każdy sprzęt oczekujesz od niego że będzie niezawodny, niezależnie od ceny.

#344 Share agentczor

agentczor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 luty 2011 - 20:13

Opinie o ciągnikach marki New Holland Co do tych 4tys za naprawę to nie jest jakaś wygórowana kwota. Problemy z układem kierowniczym i hydraulicznym zaczynają się od zbyt rzadkiego wymieniania filtrów hydrauliki. Ta oszczędność często skutkuje awariami pompy hydraulicznej i/lub orbitrola.

Niestety koszt pompy czy orbitrola oscyluje właśnie w takich granicach...
Grunt to wymiana filtrów hydrauliki co 300 motogodzin, dbałość o stan oleju.

#345 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 03 luty 2011 - 20:25

Opinie o ciągnikach marki New Holland bogdan z tego co mi wiadomo ilość napraw takich markach jak WALTRA i MF jest też duża a nawet bym powiedział ze większa niż w NH których to jeżdzi po polskich polach kilka krotnie więcej wieć nie wiem czemu żeś sie czepił NH.

#346 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 luty 2011 - 22:05

Opinie o ciągnikach marki New Holland W Polsce nikt takich statystyk nie prowadzi , a w Niemczech i owszem :) MF tez się psuje, ale niemieccy rolnicy stwierdzili , że mniej niż NH.
Widzisz ja się opieram na jakichś danych, a Ty??? czy korbanek zdradził Ci statystyki swoich wyjazdów serwisowych? :P

#347 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2011 - 22:30

Opinie o ciągnikach marki New Holland Ja na temat ciągników NH też się nie mogę dobrze wypowiedzieć.
T7550 po sezonie transmisje szlak trafił, choć ciągnik ganiał po tych samych kawałkach, z taką samą maszyną i z tą samą prędkością co JD 7730 AP, ale serwis NH twierdzi, że to wina operatora bo ciągnik przeciążony, tyle że jakby był przeciążony to by coś się w bebechach urwało a nie zmieliło <_<

#348 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 03 luty 2011 - 22:50

bogdan z tego co mi wiadomo ilość napraw takich markach jak WALTRA i MF jest też duża a nawet bym powiedział ze większa niż w NH

Nie wiem jak w Waltrze, ale u nas w Valtrach to jakoś nie narzekamy na awaryjność, ba częściej przejeżdża serwis do T6040 sąsiada niż do naszych T182 tyle tylko, że nasze chodzą od poniedziałku do piątku po min 8 godzin dziennie dodatkowo jeszcze robiąc w polu w tygodniu i w soboty ;), sąsiada NH miał już 12 usterek w ciągu 2 sezonów, które zatrzymały ciągnik na więcej niż jeden dzień :blink:

Janek ty nie jesteś tam z okolic wielkich włości na wschodzie ?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#349 Share agentczor

agentczor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 luty 2011 - 07:58

Opinie o ciągnikach marki New Holland Nie generalizujmy - wszystko zależy też od konkretnego ciągnika. Przykład Tech-Projekt - stablizacja gruntów. Użytkują ciągniki pod maksymalnym obciążeniem. Mają NH, Fendta i inne. I z tego co wiem w każdym ciągniku zdażają się awarie. Tu - pare zdjęc ciągników przy pracy. http://www.tech-project.pl/park

#350 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2011 - 08:52

Opinie o ciągnikach marki New Holland @b0gdan czy w tym porównaniu było napisane jakiego charakteru są to awarie? Mechaniczne, czy elektroniczne? Możesz wstawić dane liczbowe podane w tym zestawieniu dla każdej z marek? Dodany obrazek

Z tego co pamiętam, jak czytałem ten artykuł to było napisane, że w tych tańszych ciągnikach awarie zdarzają się częściej i są zazwyczaj droższe w naprawie. Dodany obrazek Odnośnie niemieckich rolników to JD, Fendt tłuką tam zazwyczaj więcej godzin od pozostałych marek. New Hollanda i inne cenowo podobne marki kupują gospodarstwa, które nie wykorzystują intensywnie ciągników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2011 - 08:58

Opinie o ciągnikach marki New Holland Ja akurat mała włość ale sąsiedzi duzi :) A co Twoje rejony?

#352 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 luty 2011 - 09:12

@b0gdan czy w tym porównaniu było napisane jakiego charakteru są to awarie? Mechaniczne, czy elektroniczne? Możesz wstawić dane liczbowe podane w tym zestawieniu dla każdej z marek? Dodany obrazek

Z tego co pamiętam, jak czytałem ten artykuł to było napisane, że w tych tańszych ciągnikach awarie zdarzają się częściej i są zazwyczaj droższe w naprawie. Dodany obrazek Odnośnie niemieckich rolników to JD, Fendt tłuką tam zazwyczaj więcej godzin od pozostałych marek. New Hollanda i inne cenowo podobne marki kupują gospodarstwa, które nie wykorzystują intensywnie ciągników.

danych jest sporo, więc skorzystam później z jakiegoś imageshacka :)

#353 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 04 luty 2011 - 09:42

Opinie o ciągnikach marki New Holland w jednym z wydań TOP AGRAR-PROFI był wykres na przykładzie niemieckich rolników o ilości napraw i kosztów wszystkich tam dostępnych marek ciągników i o dziwo NH nie odstawał nic od średniej chodz widać było ze fendt psuł sie najmniej ale za to cenowo odstawł np od NH o 40% wiec nie wiem co sie tu czepiać. moje zdanie jest takie jak sie wykożystuje ciągnik na poziomie 2000tys mtg rocznie to mozna pomyśleć o fendzie ale jeśli robi sie 300-500 mtg to spokojnie NH to dobry ciagnik i po 10 tys i tak NH wyjdzie dużo taniej.

#354 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:12

Opinie o ciągnikach marki New Holland A można prosić koleżankę o skan tego wykresu ;)

moje zdanie jest takie jak sie wykożystuje ciągnik na poziomie 2000tys mtg rocznie to mozna pomyśleć o fendzie ale jeśli robi sie 300-500 mtg to spokojnie NH to dobry ciagnik

Jak ciągnik będzie chodził 24h na dobę to zrobi 8760 godzina rocznie, a 2 mln to ni chu nie zrobi :D
Co z tego, że wyjdzie taniej, a jak masz żniwa i Ci coś walnie a deszcze nadają? ciągnik unieruchomiony na dzień, strat jakości ziarna nie przewidujesz?
Dla Mnie jest ogromna różnica jak ciągnik chodzący robiący 500h rocznie chrzani się częściej niż ciągnik który robi dobre 2 kafle :blink: . W dodatku spalanie Valtra i Nh w przeliczeniu na kWh wychodzi tyle samo bo parę razy mierzyliśmy :P
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#355 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:50

Opinie o ciągnikach marki New Holland Oczywiście że przestój generuje dodatkowe koszty
Najgorzej latem kiedy już trzeba coś zrobić ( pogoda jest teraz strasznie kapryśna) i można tylko popatrzeć jak sąsiad pracuje

Kolego Jarecki21 masz rację teraz ciągnik psuje się raz na pół roku i to jest bezdyskusyjne ale miałem na myśli to że jak już coś padnie to nie ma takiej możliwości żebyśmy sami to zrobili

Wiem że każda marka się psuje ale jeśli już ( mam nadzieję że nie ) zdecyduję się na wymianę to będę zwracał większa uwagę na koszty eksploatacji nie tylko spalanie ale zwłaszcza części koszt serwisu i możliwość samodzielnej pracy przy sprzęcie
Bo co mi z tego ze ciągnik jeździ prawie na powietrze hehe :D jak muszę władować kupę kasy co pół roku jak coś się zepsuje

#356 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:11

Opinie o ciągnikach marki New Holland nie można-zamów prenumeratę to sie doedukujesz i zobaczysz jaka jest prawda-np ciągniki claasa taka marka by każdy powiedział a w mojej okolicy są trzy i każdy miał już kilka usterek i to dość kosztownych a i jeszcze trzeba wykonywać kalibracie niby co 1000mtg a po 600 to już sie jeżdzić nie da bo tak szarpie i ten przeglą bagatela co 1000 mtg 5 tys zł i jak to sewisant określił zrobić 7-8 tys mtg i sprzedawać i to szybko.

#357 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:24

nie można-zamów prenumeratę to sie doedukujesz

po pierwsze po co mi prenumerata pisma dla jednego wykresu?
po drugie po co mi prenumerata pisma o czymś co mi się do niczego nie przyda?
po trzecie jak widzę, że w koło NH się psują i właściciele je zmieniają tak szybko jak tylko mogą to coś znaczy ;)
po czwarte skoro skanu nie chcesz wstawić to może nie do końca on tak wygląda jak go opisałeś

jak to sewisant określił zrobić 7-8 tys mtg i sprzedawać i to szybko.

Claas Axion 810 rok 2007 znajomego chodzi z rębakiem Jenz modelu nie pamiętam fakt ma usterki ale nie są to jakieś cholernie drogie naprawy ma ponad 7 tyś godzin i jakoś nie ma zamiaru go sprzedawać, z tego co mówił nastepny będzie 850 bo większa moc i już są bardziej dopracowane. Co do jakości to Claas jest obecnie marką która szybko nadrabia zaległości i jakość ich ciągników systematycznie wzrasta ;) , czyli to co znajomy stwierdził i jeszcze kilka osób. T6040 dostał do pomocy Axiona 820 :P, PS brzozak faktycznie skubaniec waży swoje :blink: 7,8T na sucho bez balastu :)
kalibracje w jakich skrzyniach?

#358 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:31

Opinie o ciągnikach marki New Holland quadri i hexashift :) ale te kalibracje można robić samemu. A czy NH nie wymaga kalibracji? :P

#359 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:41

Opinie o ciągnikach marki New Holland bogdan Ja wiem jakie są skrzynie w Claasie ale chciałem się dowiedzieć, która tak szarpie ;)

A czy NH nie wymaga kalibracji?

Mojego Brata kolega miał u siebie w firmie Nh na bezstopniówce to nie wytrzymał do kalibracji z tego co mówił do jednego Nh przyjeżdżał serwis częściej niż do 4 Pronarów co są u niego w wiosce, fakt te pronary to robią tyle co jeden Nh, ale za to pronar ile tańszy :D
No i teraz się sądzi chłopak bo awarii nie chcą uznać bo niby z jego winy <_<

Edytowany przez Lukasz1987, 04 luty 2011 - 11:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:42

Opinie o ciągnikach marki New Holland A ja miałem takie dobre zdanie o marce Claas co do kombajnów to uważałem za najlepsze nawet :D