Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o ciągnikach marki New Holland

461 odpowiedzi na ten temat

#321 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 23:39

Opinie o ciągnikach marki New Holland Z tego co ja słyszałem to jest możliwość szlifowania ale nie wiem na ile to prawda i jaki zakres obejmuje tzn . grubość. Z tego co słyszałem również to niektóre marki zachodnie również mają silniki bez wymiennych tulei np. niektóre modele Fendta. Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o ciągnikach marki New Holland Dzisiaj, 05:30
  •  

#322 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:33

Opinie o ciągnikach marki New Holland Mógłby ktoś napisać w których dokładnie seriach / modelach są te silniki bez tulei tylko cylinder bezpośrednio w (uciekło mi to słowo) "silniku" jest wywiercony ( czy jakoś tak nie jestem inżynierem nie znam się ) chodzi mi o to że tulei nie ma wymiennych tylko trzeba cały blok silnika wymieniać czy jak kolega wyżej napisał jest możliwość szlifowania.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#323 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:41

Opinie o ciągnikach marki New Holland chyba wszystkie nowsze ciągniki NH case steyr, i pewnie silniki NEF, Iveko montowane w innych ciągnikach typu pronar, landinii itd, co do szlifowania to w katalogach części można zobaczyć że są przewidziane chyba 2 szlify cylindrów

#324 Share kolikcojestdoktorku

kolikcojestdoktorku

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:37

Opinie o ciągnikach marki New Holland ja mam Nh i spisuje się bardzo dobrze zwrotny mało pali tylko w tej nowej serii TD50XX źle zrobili że turbina sie załancza od 1500 obr to troche problem powinni jakos to poprawic niby ze ciągle chodzi ale potem łapie i większą moc ma nie wiem jak to jest do końca ale mocy brajuje na początku ;)
mam dopiero 250 mtg to dopiero tyle moge powiedziec :)

#325 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 10:41

Opinie o ciągnikach marki New Holland Ja mam takie pytanie, może trochę poza tematem, jak tak to proszę o wybaczenie:D

Od kiedy zaczęli produkować ciągniki New Holland? W jakich latach były one czerwone?
Jeszcze się nie natknąłem na taki ciągnik np. z lat 80-tych... Były wtedy?

Z góry dzięki

#326 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 07 styczeń 2011 - 10:48

Opinie o ciągnikach marki New Holland http://agriculture.n...onghistory.aspx ;)
http://konedata.net/Traktorit/nh.htm

Przejrzyj sobie na konedacie starsze modele oraz lata produkcji i wszystko będziesz wiedział :)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#327 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 14:43

Opinie o ciągnikach marki New Holland Bóg Zapłać.

#328 Share adam176

adam176

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery ,rolnictwo, muzyka,sport

Napisany 15 styczeń 2011 - 15:06

Opinie o ciągnikach marki New Holland Witam . Jestem szczęśliwym posiadaniem nh td 5030 ale dopiero co go kupiłem i ma dopiero 20 mth to jeszcze nic nie mogę o nim napisać . Ale mogę napisać o seri tl 100 i td95d zaczynimy od tej pierwszej mój sąsiad opowiadał mi o tej Seri bo jeździł na nim w nadleśnictwie już teraz nie jeżdzi ale widział się ostatni z kolegą co jeździ tym ciągnikiem i zapytał się go ile ma mth 12500 mth szok i powiedział że była tylko robiona skrzynia biegów ale to przez winę pracownika zwolnił go pracodawca i wjechał nim pomiędzy dłużyce i ruszał do przodu i do tyłu i rozwalił w nic co ciekawe nie bierze nic oleju po tylu mth i nadal bardzo ciężko pracuje widzę to bo jeździ co dziennie na zrywkę do lasu a seria td95d nie rozmawiałem z właścicielem ale widzę jak on robi bo mieszka nie daleko mnie pracuje on z turem i jest głównym ciągnikiem w gospodarstwie pracuje na około 60 ha to dużo na taką moc pracuje też z prasą zwijającą po prostu pracuje on co dzień przez cały rok ....... :lol: :lol: Ja mam bardzo dobrą opinie o ciągnikach tej marki

#329 Share rolnikzewsi

rolnikzewsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:32

Opinie o ciągnikach marki New Holland U mnie w okolicy maja New Hollanda TG285 pracuje na ok 2tys hektarow, oczywiscie nie sam sa jeszcze Case magnum 310 i JD chyba 8530 i jeszcze inne. Nh maja 6 lat i ma nabite ok 10tys mth, i zadnej awarii. Rozmawialem z kierowcami mowia ze najlepszy ciagnik na gospodarce. Chodzil glownie przy siewniku Horsch Pronto As 6 (czy cos takiego) i plug Georgie Besson 8skib. Na ten sezon kupili JD to go troche odciazyl.

#330 Share Tomek169

Tomek169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:01

Opinie o ciągnikach marki New Holland Ja mam New Hollanda 70-56 z 2000 roku i sprawuje się jak do tej pory znakomicie, ma 1340 mth, a najlpszą jego zaleto jest niskie zużycie paliwa, 60-tki nie opłaca sie odpalać. Dopiero 3 sezon chodzi w belownicy i oby tak dalej... Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. A i zimowo pora odśniezam drogi gminne i nawet w te ostre śniegi dawał rade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 00:38

Opinie o ciągnikach marki New Holland Witam wicie może jakiej marki są silniki w serii td 50xx?

#332 Share agentczor

agentczor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 07:59

Opinie o ciągnikach marki New Holland IVECO :) 3200ccm w td5010-30 oraz 4500ccm w td5040-50.

Edytowany przez agentczor, 31 styczeń 2011 - 08:00.

#333 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 03 luty 2011 - 11:05

Opinie o ciągnikach marki New Holland Witam Wszystkich

Mam NH T6050 wersja standard muszę przyznać że na początku ( przez okres gwarancji ) byłem zachwycony dosłownie nic się nie zepsuło 

Dopiero potem zaczęły się kłopoty :/

Otóż około pól roku po gwarancji coś się zepsuło ze wspomaganiem zupełnie nie działało nie miałem pojęcia jak to samemu zrobić a poza tym bałem sie przy prawie nowym traktorze a więc wezwałem serwis

Przyjechali po 5 dniach ( jak dla mnie długo kazali na siebie czekać ) i zabrali się do roboty trzeba przyznać że znali się na rzeczy i byli dobrze wyposażeni robili od około 9 rano i coś około 15 skończyli

Mój zachwyt minął gdy powiedzieli mi cenę za usługę...4000 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Byłem mocno zaskoczony i pytam czemu a ich szef mi na to że oni takie mają stawki i że jeszcze powinienem się cieszyć bo to była drobna awaria i właściwie to za darmo to zrobili za inne sprawy biorą dużo więcej
Potem jeszcze miałem okazję porozmawiać z szeregowym pracownikiem z tej ekipy i on mi powiedział że właśnie na tym polega polityka tej firmy że sprzedają maszyny po kosztach a nawet poniżej a ich zysk polega na sprzedaży części i na naprawach tym bardziej że prawie wszystko jest zrobione tak że samemu nie da się tego naprawić trzeba wzywać serwis a oni wtedy mogą śpiewać cenę jaką tylko chcą

Jak sobie pomyśle że koszt wymiany pompy wodnej w Ursusie 4514 wyniósł mnie 300 zł ( 250 pompa i 50 uszczelka i inne pierdoły) to mnie krew zalewa

Mam nadzieję że NH będzie chodził dalej jak na gwarancji bo jak się okaże że to dopiero początek serii awarii to bez zastanowienia go sprzedaje i kupuję coś nowego ale na pewno innej marki

#334 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 03 luty 2011 - 11:24

Opinie o ciągnikach marki New Holland nie ma ciągników bezawaryjnych, znajomy w JD 120 konnym wymieniał rok po gwarancji obudowę sprzęgła i coś tam jeszcze, koszt to 80 000 zł,
co do tego że ciągnik jest tak zrobiony aby samemu nic nie naprawić to się muszę zgodzić, ze znajomym wyciągałem pompę wtryskową z mojego TD i cały czas było pod górkę, nietypowe gwinty, potrzebne jakieś ściągacze nietypowe, ale daliśmy radę, potrzebna tylko spawarka wiertarka itp :)

#335 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 03 luty 2011 - 12:00

Opinie o ciągnikach marki New Holland Polak potrafi :D i ze wszystkim sobie poradzi

Ale ze smutkiem muszę przyznać że mi się łezka w oku kręci jak pomyśle że w 60 albo 1224 to wszystko sam mogłem zrobić
Myślę że chyba lepiej jest jak traktor 2 razy częściej się psuje ale jest 10 razy tańszy w naprawie

#336 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 luty 2011 - 14:52

Opinie o ciągnikach marki New Holland Wiesz-może się też zdarzyć że zepsuje się 10 razy częściej a będzie tylko 2 razy tańszy w naprawie :D .

#337 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 03 luty 2011 - 15:09

Opinie o ciągnikach marki New Holland

Potem jeszcze miałem okazję porozmawiać z szeregowym pracownikiem z tej ekipy i on mi powiedział że właśnie na tym polega polityka tej firmy że sprzedają maszyny po kosztach a nawet poniżej a ich zysk polega na sprzedaży części i na naprawach tym bardziej że prawie wszystko jest zrobione tak że samemu nie da się tego naprawić trzeba wzywać serwis a oni wtedy mogą śpiewać cenę jaką tylko chcą

Mam nadzieję że NH będzie chodził dalej jak na gwarancji bo jak się okaże że to dopiero początek serii awarii to bez zastanowienia go sprzedaje i kupuję coś nowego ale na pewno innej marki

Albo to wymyśliłeś, albo kolesie Cię ściemnili. Każda marka woli dbać o niezawadoność swojego sprzętu bo to robi opinię, a ta jest bezecenna. Jeżeli tak jest jak piszesz, to na każde 100tys ceny maszyny pownno zepsuć się za około 10tys, żeby się to opłacało.
Serwis, z którym ja współpracuję kasuje 100zł netto za godzinę od osoby. U Ciebie chyba nie powinno być zdecydowanie drożej. Dlaczego nie wynegocjowałeś / wykupiłeś dłużej gwarancji (można do 3 lat)?
Myślisz, że jak sprzedaż NH i kupisz coś lepszego (JD, Fendt) to się nie zepsuje? A jak się zepsuje, to serwis będzie tani a części za tyle co do Ursusa? No chyba nie...

#338 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:05

Opinie o ciągnikach marki New Holland Fendt i JD psują się zdecydowanie rzadziej :)

#339 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 03 luty 2011 - 16:15

Opinie o ciągnikach marki New Holland BOGDAN widze ze twoje NH sie psują tak? czy moze to gdzieś tam usłyszałeś bo jeśli tak to naprawde twoje posty nic nie wnoszą do tematu i daruj sobie a nie zeby tylko coś napisać, za takie coś powinny lecieć %.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:20

Opinie o ciągnikach marki New Holland kedziorek i tu sie mylisz bo moze i lepiej jak masz ciągnik zastepczy lub nie duzo ha. Ale pomysl czy ci co mają 300 i wiecej tez maja takie zdanie ? awaria to przestoje w pracy pracownika nie licząc tego ze robota na czas nie jest zrobiona i sie pietrzy a tam by było zrobione w terminie i na czas zasiane musi byc sprzet niezawodny i dlatedo kiedys na pgr nieli po 30szt U 1614 a teraz dwa trzy zachodnich marek i lepiej sie wyrabiaja niz kiedys