Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o ciągnikach marki New Holland

461 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:37

Opinie o ciągnikach marki New Holland @ jaro no wiesz to jest znowu temat do dyskusji bo wszyscy narzekają że zachodnie ciągniki niby lekkie a polskie ciężkie tylko z tym że raczej z reguły ursusy i zetory mają założone obciążniki a zachodnie raczej nie a po drugie > regulacja siłowa i już pare kg więcej , tak czy siak to grube przegięcie 70km i 5 skib > masz racje za lekkie za słabe poprostu katowanie spszetu (ile taki 70 konny nh waży bo sam nie wiem?Ja swego czasu c-360 ciagałem 4x30 na 25cm na średniej ziemi :D )
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o ciągnikach marki New Holland Dzisiaj, 09:29
  •  

#262 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:47

Opinie o ciągnikach marki New Holland Chodziło mi o to że kolega Adriano chyba z lejtka przesadził twierdząc iż ten "Bisik" ma większy uciąg niż MTZ 82...

#263 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:08

Opinie o ciągnikach marki New Holland Koledzy co do synchronizowania napędów może to wam się wydaje dziwne ale jak popatrzycie po ciągnikach z 4x4 to niektóre mają o wiele bardziej zdarte opony w przodzie w porównaniu z tylnymi U mnie opony zdzierają się równomiernie nie rozumie tego dlaczego jesteście tacy zdziwieni tym argumentem.

Co do pługa ziemie mam średnie i nie widzę żadnego sensu ciągnięcia 4 skib jeżeli radzi sobie z 5-ma, Wiadomo jeżeli bym miał ciężkie to i pług 3 skibowy by musiał ciągnąć bo nie dał by rady większego.

Co do Mtz może się mylę albo mój sąsiad po prostu nie ma pojęcia o robocie w polu piszę co widzę.
Adi1232

#264 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:14

Opinie o ciągnikach marki New Holland A nie pomyślałeś, że inni może więcej w transporcie po szosach jeżdżą? :D

#265 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:37

Opinie o ciągnikach marki New Holland Nie pomyślałem ponieważ jazda po asfalcie z włączonym napędem bez potrzeby jego użycia jest czystym niedbalstwem:P No to już wiemy jak sprawdzić kto rzeczywiście dba o sprzęt:D
Adi1232

#266 Share ArekRolnik

ArekRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:43

Opinie o ciągnikach marki New Holland dokładnie tak :D
w nowszych ciągnikach przedni napę rozłącza się przy prędkości 15
w innych 20.
przy jeździe z większą prędkością można go popsuć

#267 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2010 - 12:43

Opinie o ciągnikach marki New Holland Mam pytanie dotyczące silnika a mianowicie jak wygląda spalanie według konkurencji? Jak jest z wytrzymałością tych silników bo chyba nigdzie tego nie ma ?

#268 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 13:54

Opinie o ciągnikach marki New Holland Moim zdaniem silnik w NH będzie mniej żywotny od deutza w fendzie i JD a tak to porównywalnie a jeśli chodzi o apetyt na ON to spali więcej od fendta , mniej w lekkiej pracy od JD ale już więcej od JD w ciężkiej pracy takie moje zdanie.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#269 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 14:19

Opinie o ciągnikach marki New Holland Andrzej-Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedz na temat żywotności.Bardzo mnie to interesuje a nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji ?

#270 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 14:43

Opinie o ciągnikach marki New Holland Kolego @ zetorek5340gr niestety nie rozwine swojej wypowiedzi z bardzo prostego powodu: nie mam żadnych podstaw aby cokolwiek powiedzieć na pewno to są tylko moje przypuszczenia :D i taka ogólnie rzecz biorąc wiedza zasłyszana nie mam żadnego z tych ciągników o których pisałem więc Ci nic konkretnego nie powiem tak samo jak każda inna osoba na forum przynajmniej na temat żywotności silnika ( jak dbasz tak masz) zależy jak kto użytkuje sprzęt a z tym spalaniem to jest tak jak mówie ogólnie rzecz biorąc do tego wszystkiego należy dodać konkretne modele wiadomo nie wszytkie są udane nie które bardziej inne mniej , a testy?? testy sobie praktyka sobie niestety tak jest testami np dlg można według mnie się posiłkować* ale nie kierować . NH ogólnie jest uważany za ciągnik słabszy* Fendt jest przez wielu rolników uważany za najlepszy ciągnik jest bardzo dobry do prac mieszanych (lekkich w szczególności) JD jest polecany do typowo ciężkiej pracy ponieważ pali w niej mało i jest bardzo wytrzymałym ciągnikiem nie bojącym się dużego obciążenia natomiast NH jest uważany za ciągnik w którym jest najlepszy stosunek ceny do jakości.

Ortografia

Edytowany przez krolikNH, 15 październik 2010 - 20:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 14:52

Opinie o ciągnikach marki New Holland ok dzięki za odpowiedź.

#272 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:10

Opinie o ciągnikach marki New Holland a pracowałeś kiedykolwiek NH...?

#273 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:19

Opinie o ciągnikach marki New Holland Jesli chodziło o mnie to niestety nie tylko robiłem za balast( pasażer) Hmm .... słuchamy słuchamy bardzo chętnie przeczytam nie tylko ja jak tam spostrzeżenia z użytkowania NH ( i napisz jakim modelem jeździsz) tak w porównaniu do innych marek . Pozdrowienia

#274 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:33

Opinie o ciągnikach marki New Holland NH T5060 od półtora roku, nie chcę wychwalać marki ponieważ nie o to tutaj chodzi, tylko kolega stwierdza że NH łyka ON więcej niż JD w ciężkiej pracy, 4x45 na 1 ha orki NH 12 litrów, JD chrzestnego mojego 110 KM na 1 ha orki tym samym pługiem spalił już 15 litrów tak że chyba nie jest to mniej. obydwa ciągniki w tym samym wieku i o zbliżonym przebiegu.

#275 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:39

Opinie o ciągnikach marki New Holland Hm wierze Ci tylko sam przyznaj racje że JD to trzeba umieć jeździć jeśli ktoś wsiądzie i myśli że jest w starej osiemdziesiątce* > gaz do dechy i na 70% obciążenia to niech się nie dziwi że jd spali więcej JD nie lubi wysokiego kręcenia > niskie obroty 1400-1600 i z90% obciążenia jak nie więcej a po drugie wiesz jak to jest ja orałem ty orałeś itd zależy czym orałeś jaką działke jaką ziemie z jaką prędkością i napisz jeszcze jak możesz jakiego tego JD dokładnie ma Twój chrzestny?

#276 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:59

Opinie o ciągnikach marki New Holland Ja odnośnie spalania w moim NH mogę powiedzieć ze spala mi średnio 12 litrów na ha w siewie myślę ze nie jest to dużo sprawdzałem to na 3 działkach każda inna. Andrzej24871 powiedziałeś ze JD lubi niskie obroty a wiesz możne jakie obroty lubi NH?

#277 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:01

Opinie o ciągnikach marki New Holland niech zgadne yyyyy... niskie???Takie teraz są charakterystyki , może i źle to napisałem bo wynika z tego że tylko JD lubi niskie obroty mam na myśli to że (nie chce mi się sprawdzać dokładnie na jakich obrotach) przy np 1500obr/min silnik wykazuje największą sprawność energetyczną , a JD niezbyt wykazuje elastyczność w spalaniu czyt. niema wiekszej różnicy czy jedzie na ful obciążeniu czy śmiga na pół gwizdka spalanie jest na niezbyt zmienionym poziomie (oczywiście przy więkrzym obciążeniu spali więcej ale nieschodzi tak ze spalaniem wprost proporcjonalnie do obciążenia Nh np lepiej schodzi* ma większy rozrzut* w spalaniu)

#278 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:17

Opinie o ciągnikach marki New Holland

NH T5060 od półtora roku, nie chcę wychwalać marki ponieważ nie o to tutaj chodzi, tylko kolega stwierdza że NH łyka ON więcej niż JD w ciężkiej pracy, 4x45 na 1 ha orki NH 12 litrów, JD chrzestnego mojego 110 KM na 1 ha orki tym samym pługiem spalił już 15 litrów tak że chyba nie jest to mniej. obydwa ciągniki w tym samym wieku i o zbliżonym przebiegu.

I jak ci się NH sprawuję ? Nie czujesz że ma mniej mocy niż podaje producent?

#279 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:40

Opinie o ciągnikach marki New Holland o ile się nie mylę to był 6330 Premium, T5060 mogę śmiało przyrównać do tego jelonka, a czy czuć mało mocy? według mnie może nie jest odczuwalny jakiś niedobór mocy, oczywiście odnośnie do danych producenta...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:56

Opinie o ciągnikach marki New Holland porównać do serii JD 6*30, to można ale na pewno nie NH z serii T5*** tylko T6***. Gdyby mac była kryterium, to można by do tego JD nawet agroplusa porównać, co jest totalnie bez sensu :D