Matey

Opinie o ciągnikach marki New Holland

Polecane posty

arektom    0

tak mi sie wydaje ze musieli trafic na jakies felerne sztuki! a wlasnie w jakim modelu wystawil kopyto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Ja mam TD85D i praktycznie żadnej usterki a ma zrobione 3000mth. Ja z ciągników NH jestem bardzo zadowolony. Są mało awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Interesuje mię model T5070NH ma ktoś taki,jak się sprawuje,jakie wyposażenie wybrać podnośnik mechaniczny czy sterowany elektrycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

U mnie w okolicy 3 NH roczne:

80km- Była jedna awaria olej z skrzyni wyciekł ma około 400mtg.

101km- Na razie nic się nie popsuło ale ma aby 50mtg.

117km- Były 2 awarie, pierwsza węzę popękały wszystkie od silnika, druga nie wiem ale jakaś poważna bo brali go na lawetę.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Koledzy prosze was o pomoc.

Zastanawiam sie nad modelem T 6050 Plus i chciałbym sie dowiedziec jak u was sprawują sie e ciągniki jakie są ich wady i zalety? Jakie wyposażenie warto do niego zamówić? i jak wypada w porównaniu do JD 6630?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jakiś czas temu miałem podobny dylemat. Zdecydowałem się na NH, ale w wersji RC. Wybór podyktowany był ceną i bliskością dealera.Żeby tak naprawdę się przekonać co lepsze, to trzeba by mieć oba ciągniki na podwórku i popracować nimi po klika tysięcy mth i wtedy przedstawić sumienną opinię. Najważniejsze jest, żeby sprzęt się nie psuł, a takich nie ma. Każda marka się psuje, tylko o jednej mówi się głośno że awaryjna, a o drugiej trochę mniej. No bo jak to, mam ciągnik z najlepszej stajni na rynku a on przecież nigdy się nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zainteresowałem się marką NH i chciałbym się dowiedzieć od wszystkich użytkowników jak to z nimi naprawdę jest. Polecacie je/nie polecacie ich ? Chodzi mi własciwie o wszystkie modele :) Jak awaryjność, spalanie w róźnych pracach, a może ktoś się orientuje jak wypadają w porównaniu z JD ? Pozdrawiam :)

New holland To Bardzo dobry Ciągnik moim zdaniem lepszy od John deere,ponieważ o wiele mniej pali,skrzynia bez zarzutów Itp..

john deere jest troche wadliwy jeśli ktoś sie nie zgadza z moją opinia to niech napisze co ma do zarzucenia;p Powiedzcie Dlaczego jest Tak dużo john deere na Allegro.?? (a New hollandów zaledwie 3strony) Bo się

psują ,Duźo Palą aź czasami wszytko kominem wylatuje,Głupi (oryginalny) Filtr Oleju do john deere kosztuje ponad 400Zł (śmiech na Sali)

a do new holland do 200zł Więc to jest Bardzo Dobre porównanie;)

Mowie prawde i prosze się zgodzić z moją opinią:)W razie jakiegokolwiek kupna POLECAM NEW HOLLAND W razie jakichkolwiek informacji o New Hollandzie prosze pisać na PW ALBO GG

pozdrawiam:)))

 

:) :)

 

Ja muszę wybrać po między NH 6070 PLUS a JD6630 Premium. Wiadomo JD droższy ale czy warto dopłacać?

Zdecydowanie Bierz New Hollanda ;] Znacznie mniejsz Spalanie

Lepsza moC;] Lepsze Skrzynie. Mniejsze pieniądze i lepsza Robota;)Nie mówiąc o konforcie;]

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak byś popatrzył na rzetelne testy ciągników, to spalanie w danej pracy przeliczone na 1ha jest bardzo zbliżone. Różnice między markami są w zakresie +/- 0,7l/ha danej pracy. :) Poza tym w przypadku NH okazuje się, że to co podaje producent często nie jest prawdą i wychodzi, że deklarowana moc jest średnio o 10% mniejsza. Także nic dziwnego, że prospektowy NH 200KM pali mniej, niż JD 200KM, realnie jednak ciągniki różnią się mocą około 20KM. Nie ma nic za darmo... Jest moc jest spalanie... Moc nie bierze się z powietrza... Niech pali byle tylko chciał iść.. to tylko kilka z wielu ludowych powiedzeń i prawd. :)

To, że JD jest dużo na rynku wtórnym świadczy o tym, że są to ciągniki chętnie kupowane, popyt na NH z drugiej ręki jest mniejszy, więc naturalnie podaż ciągników również jest niższa. Nikt nie każe Ci kupować części OE, można kupić tańsze części OEM. Wielokrotnie również części OEQ wykazują jakość lepszą od OEM'owych. :) Nie nam oceniać czy piszesz prawdę czy nie, można i największą głupotę napisać, byle tylko ją sensownie uargumentować. Zdanie, każdy ma swoje własne i ma do tego prawo, jednak czasem brakuje mu realizmu. Znam ludzi, kótrzy wcześniej pracowali maszynami innych marek niż JD czy Fendt, jednak gdy przekonali się do tych dwóch marek, to zmienili zdanie i nie chcą w swej zagrodzie widzieć czegoś innego. :)

 

Odnośnie ceny to fakt NH oferuje najlepszy stosunek wyposażenia/ceny i to jest fakt. :) Czy skrzynie są takie super nie wiem, jednak z opinii użytkowników dochodzą głosy, że lubią szarpać w przypadku PSv i często należy kalibrować skrzynie. Lepsza moc = lepsze spalanie... raczej mniejsza moc = mniejsze spalanie. Jeden lubi jeździć na dębowej desce, a drugi na wodnym materacu, tym samym komfort jest sprawą indywidualną i względną.

 

Masz rację czy to ciągnik za 100 tyś. czy za 200 tyś. w polu zrobi to samo i nie wpłynie na wzrost plonu i cenę produktów rolnych. Jednak za tego porównywalnego 10% mocniejszego NH też trzeba więcej zapłacić, więc różnica się niweluje. Grunt to wziąć maszynę, którą naprawdę potrzebujemy i cena nie jest taka straszna. :)

 

Pisałem to ja... ślepy fanatyk JD... :) Miłego czytania, a ja idę zjeść, bo się zmęczyłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@MaciejNewholland ile masz ciągników NH a ile JD ? Albo ile miałeś ?

 

Chodzi mi oczywiście nie o zabwki :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Tej fanie NH :) patrz na datę posta na który pisałeś tyle śmiesznych rzeczy :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Jestem użytkownikiem ciągników NH i wiem co potrafią. Wybór ciągnika to rzecz indywidualna, nie każdy lubi te same rzeczy. Nie dawno wybierałem 3 ciągnik wybrałem NH gdyż jest lekki, zwrotny i oszczędny.

 

 

@Bobek_Farmer pokarz mi test w którym NH ma mniejszą moc o 20KM od podawanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

New holland To Bardzo dobry Ciągnik moim zdaniem lepszy od John deere,ponieważ o wiele mniej pali,skrzynia bez zarzutów Itp..

john deere jest troche wadliwy jeśli ktoś sie nie zgadza z moją opinia to niech napisze co ma do zarzucenia;p Powiedzcie Dlaczego jest Tak dużo john deere na Allegro.?? (a New hollandów zaledwie 3strony) Bo się

psują ,Duźo Palą aź czasami wszytko kominem wylatuje,Głupi (oryginalny) Filtr Oleju do john deere kosztuje ponad 400Zł (śmiech na Sali)

a do new holland do 200zł Więc to jest Bardzo Dobre porównanie;)

Mowie prawde i prosze się zgodzić z moją opinią:)W razie jakiegokolwiek kupna POLECAM NEW HOLLAND W razie jakichkolwiek informacji o New Hollandzie prosze pisać na PW ALBO GG

pozdrawiam:)))

 

:) :)

 

 

Zdecydowanie Bierz New Hollanda ;] Znacznie mniejsz Spalanie

Lepsza moC;] Lepsze Skrzynie. Mniejsze pieniądze i lepsza Robota;)Nie mówiąc o konforcie;]

 

 

To jak jesteś takim specem od porównywania to óświeć nas i w czym NH jest lepszy od np. JD ? Wytłumacz racjonalnie na czym wedłóg Ciebie polega lepsza skrzynia w NH? Lepsza moc w NH?

Wiesz w ogóle jak działa skrzynia w NH czy JD, że próbujesz je porównać płytkimi stwierdzeniami? Znasz zasady jej działania?

Podaj konkretne przykłady...

 

EDIT:Avendrion@ masz racje:D popatrzcie na wypowiedzi tego użytkownika.

 

Maciek w profilu masz napisane, że uprawiasz ,,przęźyto'' ??? jak to wygląda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

@Bobek_Farmer z tego co widzę to nie ma zbyt dużej różnicy biorąc pod uwagę inne ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Popatrz na wykresy i weź pod uwagę, że moc to nie wszystkim liczy się moment... Swoje napisałem, opinię wyraziłem, argumenty przedstawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Panowie! Niema się co kłucić bo to do niczego nieprowadzi. Każdy ma inna opinie na temat kazdego ciagnika.

Wracając do tematu to bylem dzisiaj u dilera i bardzo bogato wyposarzony jest NH jak za ta cene i tak własnie wracajac do opini to faktycznie takie duze jest spalanie i awaryjnosc w NH bo jak czytalem od poczatku temat to az sie za glowe zlapalem...

 

I chciałem sie dowiedzieć czy seria T6000 ma swojego odpowiednika w Case, a jesli tak to jakiego i czym sie roznia.

Pozdrawiam.:D


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam New Hollanda td95d w ciągu 3 lat z awarii to tylko wadliwa pompa paliwowa i urwana linka od lift-o -matica. Osobiście, sądzę że ciągniki NH są dobre. A z awaryjnością to różnie bywa. Wszystkie ciągniki się psuja, wiadomo jedne mniej, drugie więcej, nie ma maszyn bezawaryjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pako    0

New holland To Bardzo dobry Ciągnik moim zdaniem lepszy od John deere,ponieważ o wiele mniej pali,skrzynia bez zarzutów Itp..

john deere jest troche wadliwy jeśli ktoś sie nie zgadza z moją opinia to niech napisze co ma do zarzucenia;p Powiedzcie Dlaczego jest Tak dużo john deere na Allegro.?? (a New hollandów zaledwie 3strony) Bo się

psują ,Duźo Palą aź czasami wszytko kominem wylatuje,Głupi (oryginalny) Filtr Oleju do john deere kosztuje ponad 400Zł (śmiech na Sali)

a do new holland do 200zł Więc to jest Bardzo Dobre porównanie;)

Mowie prawde i prosze się zgodzić z moją opinią:)W razie jakiegokolwiek kupna POLECAM NEW HOLLAND W razie jakichkolwiek informacji o New Hollandzie prosze pisać na PW ALBO GG

pozdrawiam:)))

 

:D :D

 

Bardzo ciekawe stwierdzenia, ale zbyt mało przekonywujące argumenty. Jak dotychczas byłem przekonany, że starsze modele cieszą się na rynku wtórnym szerokim zainteresowaniem z powodu niskiej usterkowości.

Myślę, że skorygowanie opinii umożliwi udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie

Co łatwiej sprzedaż 10 letniego AUDI, czy 10 letniego FIATA? Oczywiście myślę o tej samej klasie auta.

 

 

 

 

Zdecydowanie Bierz New Hollanda ;] Znacznie mniejsz Spalanie

Lepsza moC;] Lepsze Skrzynie. Mniejsze pieniądze i lepsza Robota;)Nie mówiąc o konforcie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście pracuję 3 NH, TD60D, TD90D i T5060, jak dla mnie są to ciągniki najlepsze w swojej klasie (do fendta nie będę porównywał bo nie ma sensu)

sąsiad ma JD sztuk 4 w przedziale mocy od 80-240 KM i z naszych wspólnych obserwacji i doznań wynika iż komfort jest taki sam, spalanie JD jest minimalnie większe, koszty serwisu są zbliżone, z awaryjnością jak wszędzie trafi się wadliwy egzemplarz i tyle czy to w NH czy JD czy nawet Fendt nie ma reguły anie różnicy, a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać skoro NH ma konkurencyjne ceny w porównaniu do JD. moje skromne zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

(...) z awaryjnością jak wszędzie trafi się wadliwy egzemplarz i tyle czy to w NH czy JD czy nawet Fendt nie ma reguły anie różnicy, (...)

 

jak to już koledzy wcześniej cytowali pewne słowa: ,,każda marka jest awaryjna ale siłą każdej marki jest to ile awaryjnych egzepmlarzy wypuści''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj