Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyłudzanie płatności bezpośrednich

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 26 maj 2011 - 16:46

Wyłudzanie płatności bezpośrednich a niech sie mści!! to ja jestem rolnikiem a nie on..przytakne jeśli będzie u mnie coś nie tak, bo będzie to nieświadomie. wiesz jaką cene wystawił za 20a?!! 20tys i oczywiście koszty notarialne!! śmiech na sali!! ziemia 4 klasy i bez drogi dojazdowej.. ludziom się konkretnie we łbach przewraca, a najlepsze jest to,że takim co w życiu nic nie mieli, dostali pole i się im $ w oczach zaświeciły...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyłudzanie płatności bezpośrednich Dzisiaj, 07:50
  •  

#42 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 maj 2011 - 17:28

Wyłudzanie płatności bezpośrednich To nic nie rób. Im bardziej pokazujesz, że Tobie zależy tym bardziej on podbija cenę. Ciebie 20 arów łąki więcej nie zbawi a on ma teraz problem. Odpuść sobie i pokaż, że masz gdzieś jego łąkę.

to ja jestem rolnikiem a nie on
Bycie rolnikiem niesie ze sobą jakieś przywileje że tak piszesz?

#43 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 26 maj 2011 - 18:38

Wyłudzanie płatności bezpośrednich niestety nie ma żadnych przywileji i dlatego trzeba walczyć o swoje.. masz łeb i ... to kombinuj!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 maj 2011 - 19:10

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Ale nie walczysz o swoje tylko o czyjąś łąkę. A to różnica. Daj sobie z nią spokój. Niech kosi a jak mu się znudzi to sam przyjdzie.

#45 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 26 maj 2011 - 19:18

Wyłudzanie płatności bezpośrednich no dobra pass... ale jak przeskrobie to go zgłoszę :D mściwa jestem, a co.. :)

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 maj 2011 - 20:35

niestety nie ma żadnych przywileji i dlatego trzeba walczyć o swoje.. masz łeb i ... to kombinuj!

Nie no ...wymiękłem :D -prawdziwa z ciebie baba z los grandes włochates cojones :D .

#47 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 26 maj 2011 - 21:27

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Ja mam takiego co ma 4 ha niby dla tego gościa to łąki ale dla mnie to jest ugór(5-6godz koszenie w samych takich garbach kretowinach itp.) w tylko raz w roku daje mi do koszenia. trawe zostawia do zgnicia i po sprawie dopłate ma jest coś tam zielone... ;[

#48 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 maj 2011 - 07:10

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Nie wiem co za problem. Po co żale na forum wypisywać. Jeśli macie podejżenie, że ktoś pobiera dopłaty nie obsiewając pól. Wystarczy odpowiednie pismo do arimr skierować. Wyłudzenia to normalka ilu kupuje ziemię po to tylko aby zusu nie płacić tylko krus. Zajdą sobie jelenia co im uprawia bo przecież są rolnikami. A potem rolnikom obrywa się za niski krus. A ilu go wyłudza. To samo tyczy się dopłat ktos kupi glebe znajdzie frajera co ją obrabia a on czysty pieniądz bierze.

#49 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 maj 2011 - 09:01

Nie no ...wymiękłem :D -prawdziwa z ciebie baba z los grandes włochates cojones :D .

eee tam baba.. babeczka jeśli już ;)

#50 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 27 maj 2011 - 10:17

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Jak kto lubi meldować niech melduje, ale ja tego nie popieram. Czasem takim meldowaniem można ukrzywdzić niewinną osobę. Cwaniactwa się nie zwalczy niestety. Największy problem to jest cwaniactwo handlarzy nawozami. Jak dopłaty wypłacą to oni je uczciwemu rolnikowi zabiorą i kupią sobie nowe BMW (np.), a co! I właśnie tu jest pies pogrzebany moim zdaniem. Wolny rynek dobija rolnika, bo produkt rolny nie może leżeć latami w magazynie, bo traci na wartości, a gdyby te nawozy i paliwo nie kosztowały tyle co teraz kosztują to nawet to oddanie dopłaty właścicielowi gruntów nie było by takie krzywdzące.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 maj 2011 - 10:51

Wyłudzanie płatności bezpośrednich apropo nawozów.. sąsiad co roku wozi saletrę w big bagach z tarnowa,po 600,- za tone.. oczywiście on robi interes na tym, ale choćby nawet skąd takie ceny na sklepach?! przecież to złodziejstwo w biały dzień

#52 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 maj 2011 - 11:47

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Jakie złodziejstwo. Dolicz do tego podatki, ceny transportu, koszt magazynowania to wyjdzie, że pośrednik nie ma kosmicznej marży. Dolicz do tego często kredyty bo za coś trzeba się rozwijać i już po marży. Zamiast narzekać zbierzcie rolników i sami zamówcie u producenta. Problemu nie widzę.

#53 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 27 maj 2011 - 18:24

Nie wiem co za problem. Po co żale na forum wypisywać. Jeśli macie podejżenie, że ktoś pobiera dopłaty nie obsiewając pól. Wystarczy odpowiednie pismo do arimr skierować. Wyłudzenia to normalka ilu kupuje ziemię po to tylko aby zusu nie płacić tylko krus. Zajdą sobie jelenia co im uprawia bo przecież są rolnikami. A potem rolnikom obrywa się za niski krus. A ilu go wyłudza. To samo tyczy się dopłat ktos kupi glebe znajdzie frajera co ją obrabia a on czysty pieniądz bierze.

Startowałem 3 lata temu w przetargu na ziemie z ANR niektóre działki zarosnięte brzózkami, jakis gosciu z miasta dał taki czynsz ze dałem sobie spokój, ale co sie okazało, on tych pol wogóle nie uprawia. Zgłaszałem ten fakt do ANR, bo jednym z warunkiem dzierżawy było uprawa tych pol i utrzymenie ich w dobrej kulturze rolnej. Pisałem pismo do ARiMR że ta osoba tych pol nie uprawia a bierze za nie dopłaty. Cisza jak makiem zasiał. W zeszłym miesiacu na przewodniczacego Izb Rolnych wybrlali mojego znajomego, byłem u niego i on sie tym zajoł i dostal takie pismo z ARiMR że teraz agencja nie moze przeprowadzić kontroli. A w zeszłym roku kontrolowali cała naszą wioske ale widocznie tylko nie te pola. Widać ze dalej są równi i równiejsi.

#54 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 maj 2011 - 14:04

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Nie chrzań mi, że nie nakładają dużej marży przy handlu nawozami. Akurat wiem jak to wygląda i za co ci ludzie tak się rozbudowują. Na handlu nawozami i węglem gościu się dorobił już kilkunastu wiatraków prądotwórczych. A właśnie jak się tylko zaczęły dopłaty do ziemi to nagle w następnym roku zaczął inwestować w elektrownie wiatrowe.

#55 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 maj 2011 - 19:38

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Podałeś tylko jeden przykład. Ja mogę Ci podać kilka przykładów gdzie sprzedawcy nawozów nie mają luksusowych domów, wiatraków i aut. I kosmicznych zysków nie mają. Ale mogę podać Ci kilka przykładów rolników którzy żyją lepiej niż oni.

#56 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 28 maj 2011 - 19:55

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Kojak w twoich postach widać tylko zazdrość, jak gościu zarobił uczciwie a nawet jeśli nie (w Polsce to nic dziwnego) to możesz sam się zająć handlem nawozami... Zajmij się lepiej uprawą swojego pola i skup się na tym a nie na tym kto zarabia więcej... Najlepiej się w końcu pogodzić z gospodarką wolnorynkową, która rządzi się takim a nie innymi prawami... Pozdrawiam

#57 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 maj 2011 - 20:11

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Polak nic tylko nażekać i zazdrościć potrafi. W Polsce jest swoboda działalności gospodarczej, otwórzcie hurtownie z nawozami i tez kupicie sobie BMW co za problem. Sprzedaż nawozów węgla czy innych tym podobnych to działalność sezonowa. Podatki za metry pensje dla pracowników itd płacić trzeba cały rok. Otwózcie taki biznes to się przekonacie.
Co do pism do anr znam podobną sytuacje. Ludzie dzirżawią glebe na krus. Na działce krzaki rosły. Poszło pismo do anr i po miesiącu sprawdzili. Dzierżawca dostał pismo z info o wystawieniu gleby do przetargu. W przypadku opisanym powyżej być może dzierżawca ma jakiś układ w anr stąd mała ich rychliwość do kontroli. Ale gdy nawet ja przeprowadzą, wystawią glebe do przetargu. To i tak jest problem oni mają takie umowy na dzierżawę czy tez nie chcą ich rozwiązywać, że istnieje w praktyce możliwość kupna ziemi tylko z dzierżawcą. Więc ludzie się na to nie rzucają. Bo dzierżawcy nowy nabywca wywalić nie może.

#58 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 maj 2011 - 07:57

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Masz rację, nowy właściciel wywalić nie może dzierżawcy. Ale może podnieść mu czynsz do nieba i wtedy dzierżawca sam rezygnuje.

#59 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 29 maj 2011 - 08:57

Wyłudzanie płatności bezpośrednich @PL01-masz po części rację. Jeśli umowa dzierżawy ma datę jej wygaśnięcia (umowa terminowa) to dzierżawca ma prawo do użytkowania gruntu do jej wygaśnięcia (nawet jeśli właściciel gruntu zmarł) ale jeśli jest to umowa bezterminowa, to można wypowiedzieć taką umowę (oczywiście zachowując terminy wypowiedzenia).
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 20:57

Wyłudzanie płatności bezpośrednich A po co ja mam się handlem nawozami zajmować. Ja się do handlu nie nadaję i nie będę się tym zajmował, ale w te niskie marże to nie wierze i nigdy nie uwierzę. Może nie wszędzie tak jest, ale w mojej okolicy maja duży zarobek. Tak samo jako po wejściu PROW podrożały maszyny, ziemia i nasiona z centrali. Ale wy pewnie wiecie lepiej.