Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyłudzanie płatności bezpośrednich

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:32

jest proste rozwiązanie . sprzedać 10 sztuk i po problemie. no ale jak by to wyglądało-nie?- taka polska mentalność więcej i więcej. u nas też są tacy co już w marcu nie mają co dawać ale bydłem zapchane wszystkie budynki razem z garażami i kurnikami. co do dopłat to u nas tez jest tak że dzierżawę trzeba zapłacić a dopłaty bierze właściciel

Nie wiem jak u was ale u nas płacą za litraż im więcej mleka tym wyższa cena. Tak samo jak sprzedam 10 byków na rok to coś kupię tym bardziej że mam swoje cielaki nawet jak dokupie trochę paszy to i tak wychodzę lepiej niż trzymając powiedzmy 30 sztuk i nic nie kupując a jeszcze lepiej bym wyszedł jak bym miał parę ha więcej nawet uczciwej dzierżawy.

Edytowany przez damian40000, 05 maj 2011 - 20:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyłudzanie płatności bezpośrednich Dzisiaj, 20:25
  •  

#22 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:34

Wyłudzanie płatności bezpośrednich @jaro-

[...] Myślę że po 2013 roku jakby zlikwidowali te dopłaty a wprowadzili dopłaty do produkcji to i ziemie lżej by było kupić bo na razie to każdy trzyma pole bo wydzierżawi i ma kasę za darmo. Jak to może być że obrabiający pole nie dostaje żadnej dopłaty tylko właściciel???

Tak jak mówiłem wyżej.
@StasiekS- a słyszałeś, że w Polsce jest więcej rolników niż w w USA? A ja się pytam gdzie oni wszyscy są? Odpowiedź wszyscy znamy.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#23 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 maj 2011 - 20:40

Wyłudzanie płatności bezpośrednich A ja raz w agrobiznesie że w Brukseli mówią NIE dla zniesienia dopłat do hektarów ponieważ te dopłaty na zachodzie wwindowały tak ceny ziemi że mają kredyty pozaciągane i gdyby potem je znieśli to by poszli z torbami bo cena by spadła tak zrozumiałem tom wiadomość.Acz kol wiek Szwecja postuluje o zniesienie dopłat czy ma jakiś sprzymierzeńców to nie wiem a nasi politycy chcą wyrównać dopłaty z zachodem więc cwaniactwo dalej się będzie szerzyć a co będzie to zobaczymy po 2013 roku i czy coś się zmieni.Myślę że coś sensownego napisałem pozdrawiam

#24 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:46

Wyłudzanie płatności bezpośrednich ja jestem za wprowadzeniem dopłat do konkretnej produkcji równych dla całej unii. Największą głupota to dopłaty do ziemi która nic nie rodzi.

#25 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:57

Wyłudzanie płatności bezpośrednich No właśnie, powinni zrobić to tak że np. do mleka by była dopłata ileś gr. do litra, do zboża od tony sprzedaży, do hodowli byków itp. i wtedy ten co robi to dostanie a ten co żyje kosztem rolnika nie dostaje i gitara.

#26 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 05 maj 2011 - 21:09

Wyłudzanie płatności bezpośrednich zapomniałeś o świnkach, nie samym mlekiem żyje człowiek :D schabowego też musi zjeść :lol:

#27 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 maj 2011 - 21:14

Wyłudzanie płatności bezpośrednich I to by było to wtedy by może cenny ziemi spadły i może lepsza opłacalność w tej pracy

#28 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 05 maj 2011 - 21:18

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Nie wiem o co taki płacz.
Jest trochę takich rolników u nas w okolicy co pola trawą obsiane i nic z nią nie robią, wtedy oddają nawet za free do obkoszenia i obie strony mają z tego korzyść :)

Edytowany przez samczyk1991, 05 maj 2011 - 21:20.

Wieczny kawaler ;)

#29 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 maj 2011 - 21:39

Wyłudzanie płatności bezpośrednich mówicie że dopłaty do produkcji-a czy wiecie dlaczego my mamy dopłaty do ha.,dlaczego była reforma cukrowa,kwotowanie mleka.stara 15 ma mieć dopłaty do powierzchni(były takie założenia)-wiecie dlaczego?

wszystkie te działania(lepsze lub gorsze)mają na celu ograniczenie produkcji w unii europejskiej-bo jest nadwyżka produktów rolnych(może nie w tym roku)przez co są górki i spadki cen poniżej opłacalności-wtedy potrzebna jest interwencja na rynku-która kosztuje i trzeba tą nadwyżkę wyeksportować po za unię,co też kosztuję-dotację do eksportu.unia coraz większa i rynek po za unijny coraz skromniejszy.

założenia całej tej gmatwaniny są OK-lecz wykonanie nierzadko mizerne.

ja bym chciał równe dopłaty w całej unii-tyle samo euro do ha i Niemczech,Francji,Grecji i Polsce(uprawy specjalne na innych zasadach są-ale też żeby były równe).w całej unii mamy koszty zbliżone,ceny płodów zbliżone,a dopłaty różne.

a co do dzierżaw i należności-jak nie pasuje to pieprznij to w cholerę-ale nie jeden,tylko wszyscy razem-jak ktoś z dzierżawy zrezygnuje a drugi by się na ten kawałek nie ślinił,to by właściciel dopłaty chętnie oddał,byle ktoś podatek zapłacił.

ilu z was by wzięło ziemię w dzierżawę,bo się wykarmić nie możecie ze swojej.

#30 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 maj 2011 - 21:53

@jaro-

Tak jak mówiłem wyżej.
@StasiekS- a słyszałeś, że w Polsce jest więcej rolników niż w w USA? A ja się pytam gdzie oni wszyscy są? Odpowiedź wszyscy znamy.

Na wsiach. Polskie rolnictwo było od zawsze rozdrobnione (no może nie licząc demokracji szlacheckiej). Kiedyś 5 ha wystarczyło aby wykarmić rodzinę i jakoś żyć. Teraz z 5 ha nawet samego siebie nie utrzymasz a co dopiero rodzinę. Dlatego większość rolników znalazło inne źródło dochodu w mieście. Część porzuciła swoje gospodarstwa, inni dalej uprawiają a reszta oddaje w dzierżawy. Dlatego na papierze jest tak dużo rolników. Tych z marszałkowskiej to nie ma dużo. Rozejrzycie się po okolicy i policzcie ile tej burżuazji jest u Was? Bo u mnie wcale (nie licząc wczasowiczów lub tych co kupili 1 ha ziemi pod dom). Więc oczywiście rolnik musi znaleźć jakiś powód aby ponarzekać na swój los i na kogoś trzeba zwalić winę. No bo w końcu polskiemu rolnikowi zawsze musi być pod górę i wiać wiatr w oczy. Inaczej czegoś by brakowało w naszej dziwnej kulturze.

Najlepiej gdyby wcale nie było dopłat, dotacji i innych subwencji. Wtedy zostaną ci którzy potrafią liczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 maj 2011 - 22:30

Wyłudzanie płatności bezpośrednich http://e-sadownictwo...h-do-zgryzienia O jeden wielki przekręt mniej.

#32 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 maj 2011 - 22:44

Wyłudzanie płatności bezpośrednich pytanie za 100 punktów - kto to jest rolnik? ktoś kto opłaca składkę KRUS, a może ktoś kto ma numer ewidencyjny gospodarstwa w ARiMR i pobiera dopłaty, a może jeszcze ktoś kto opłaca podatek gruntowy. Także definicji rolnika u nas jest mnogo od wyboru do koloru, a tak naprawdę prawdziwych rolników jest niewiele więcej niż w innych krajach. A ci nieprawdziwi wkręcili się pod definicję i doją ile się da. StasiekS może i tej burżuazji nie ma dużo, ale areały jakimi dysponują robią już wrażenie. Popieram zdanie kolegów iż system dopłat powinien się zmienić ponieważ na dzień dzisiejszy spora część środków trafia nie tam gdzie z założenia miała trafiać. Na koniec powiem tak: "parówkowym skrytożercom mówimy NIE";)

#33 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 07 maj 2011 - 06:15

damian40000 - zastanawiałes się nad zmniejszeniem produkcji albo na dokupieniu paszy??
jak oddasz dopłatę, zapłacisz czynsz i podatek to co ci zostanie?? Odpowiedz jest prosta. Twoja nie zapłacona praca.
uważam że trzeba to przekalkulować.

wojtas - co do pełnych obór to pamiętam te czasu u mnie. na szczęście to już minęło, chociaż najciężej było się przełamać mojemu tacie.
teraz zrozumiał że dużo nie znaczy dobrze i likwiduje hodowlę (w moim wypadku były inne przyczyny likwidacji)

czy działanie niczym ORMO da pożądane skutki? kapowanie na ludzi? to rolnik działa nie odpowiednio i napędza całą tą machinę, skoro się godzi na dane warunki.
wszystkiego mieć nie można.

mentalność wśród rolników się zmieni jak się zmieni pokolenie.
na to potrzeba czasu.

jaro8540 - popieram wprowadzenie innego systemu dopłat niż obecny, ponieważ ewentualna zmiana systemu na bardziej dopracowany zahamowała by obecny proceder pochłaniania dopłat przez ''burżuazję'' lub traktowanie jej jak zasiłku socjalnego przez ''biedotę''

pozdrawiam

zgadzam się z tobą . co do dziań typu "ormo" to na zachodzie europy nazywa się to "postawą obywatelską". tam wyrzucisz papier przez okno samochodu to od razu ktoś dzwoni na policję i nikt nie traktuje tego jako donosicielstwa. w polsce natomiast nagminnie łamie się i nagina wszystkie możliwe przepisy. jeżeli dopłata należy się temu kto obrabia to dlaczego bierze ją właściciel? sami jesteśmy sobie winni. nie wiem czy pomoże tu zmiana pokoleniowa. młodzi uczą się od starszych i robią tak samo.miałem też kilka ha w dzierżawie właściciel nie miał nawet ciągnika ale gdy zapytałem czy mogę pobrać zwrot akcyzy na paliwo na jego hektary (bo to jest możliwe) oświadczył że ma znajomego na stacji paliw i wypisuje mu lewe rachunki . takie przykłady przekrętów są wszędzie wokół nas i nikt się temu nie dziwi i uważa to za normalność.u nas tacy małorolni pooddawali ziemię , biorą czynsz i dopłaty i spacerują się w kapciach po wsi a ci co mają hodowlę ryją od rana do ciemnej nocy nie mając na nic czasu i nieraz nie wiedza jaki jest dzień tygodnia

#34 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 maj 2011 - 06:54

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Wprowadzając w Polsce dopłaty do produkcji a nie do powierzchni doszlibyśmy do momentu, że wszyscy hodowali by na maxa. Tylko co zrobić wtedy z odchodami od zwierząt? Wtedy należałoby PŁACIĆ duże pieniądze dla odbiorców obornika i gnojowicy na inne pola. Znów byłoby źle.
Kwestia osób, które wydzierżawiają ziemię innym. Przecież nikt na siłę z nikim nie podpisuje umowy dzierżaw, każdy może oddać swoją ziemię w dzierżawę. W mojej okolicy jest trzech takich delikwentów. Doszli do takiego "wyścigu szczurów", że chodząc podpisywać umowy dzierżawy po nogach, aby być szybszym od innego. U mnie na kujawach, cena dzieżaw za ziemie uprawną zaczyna się od 1500 zł.

#35 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 25 maj 2011 - 15:05

Wyłudzanie płatności bezpośrednich no dobra ale powiedzcie jak ud***ć takiego "rolnika"??szlag mnie chce trafić,gość pomiędzy moimi łąkami chce odemnie 100,- rocznie za dzierżawę i do tego dopłaty. rozchodzi się o 20a!!!! i ni w pi... nie w oko muszę zostawić to 20a w środku,bo stwierdził że woli sam skosić. domyślam się ze albo to zostawi albo spali a ja mu tego nie popuszcze.. tylko co i jak zrobić??

#36 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:04

Wyłudzanie płatności bezpośrednich W życiu bym w moim rejonie nie dał takich wysokich opłat dzierżawy za grunt, to paranoja! Może na 1 klasie się jeszcze opłacać ale wątpię w to....

@marzencia, jak ten 'delikwent' będzie wypalał łąkę lub nie stosował się do przepisów które zobowiązują go jeśli bierze dopłatę(np nie będzie jej wcale kosił) to zgłoś go do ARiMR i tyle...
Jak zabiorą mu dopłaty i zapłaci jeszcze karę np. za wypalanie pola to mu się odechce takie warunki za dzierżawę dyktować..
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#37 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:36

Wyłudzanie płatności bezpośrednich ja nie dzierżawię ani dzierżawcą nie jestem-to co chciałem to kupiłem,i po problemie.

własność ŚWIĘTA rzecz-co was obchodzi co właściciel na swoim wyrabia-jak wam czynsz nie pasuje to rzućcie to w cholerę-po co robicie na kogoś,i macie pretensję-bo inny weźmie-niech bierze przecież mówicie że wam nie pasuje.

drogo czynsz,dopłaty oddaję właścicielowi,kawałek zaniedbany i uprawa nieopłacalna-ale muszę go obrabiać,bo inny weźmie-wasze słowa-pytam się po co,bo czegoś tu nie rozumiem,jakaś sprawa honoru dokładać ze swojego do czyjegoś?

#38 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 maj 2011 - 01:05

no dobra ale powiedzcie jak ud***ć takiego "rolnika"??szlag mnie chce trafić,gość pomiędzy moimi łąkami chce odemnie 100,- rocznie za dzierżawę i do tego dopłaty. rozchodzi się o 20a!!!! i ni w pi... nie w oko muszę zostawić to 20a w środku,bo stwierdził że woli sam skosić. domyślam się ze albo to zostawi albo spali a ja mu tego nie popuszcze.. tylko co i jak zrobić??

Nic. Niech sam kosi. Może kiedyś mu się to znudzi albo i nie. I nie radzę skarżyć za byle co. Bo później on może robić to samo Tobie. A na pewno coś się w Twoim gospodarstwie znajdzie.

#39 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 26 maj 2011 - 09:50

Wyłudzanie płatności bezpośrednich no ok, jego jest niech skosi, ale jak spali, bądź zostawi i zwlecze dziki na moje działki, to nie podaruję. zbierałam to kilka dobrych lat, on brał dopłaty, a taki to rolnik z niego, że ani traktora, ani sprzętu a po podwórku nawet kury nie chodzą.. do tego bezczelny, arogancki i generalnie wyżej sra niż du.. ma! nie ma pojęcia o trudzie jaki trzeba włożyć w pole aby coś z niego mieć.. brał dopłaty tyle lat i myśli, że jest gość, a ja musze tyrać jak dziki wół, aby coś z tego mieć.. ok co chce to mam! ale grać na nosie sobie nie pozwolę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 maj 2011 - 10:37

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Jak spali to już inne organy się nim zajmą. Jak zostawi i będzie brał dopłaty to zgłoś do Agencji. Ale zanim coś zrobisz, przemyśl to bo może to się na Tobie to później zemścić. A może zaproponuj mu odkupienie tego?