Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyłudzanie płatności bezpośrednich

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:59

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Zbliża sie termin składania wniosków o płatności lecz kosztem uczciwych rolników żyją cwaniacy uważający że jeśli mają ziemie to pieniądze z Unii im sie należą.Opiszcie takich typków może nasze wpisy cos zmienią w tym syfie jakim sa dopłaty,albo zamknijcie ten temat!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyłudzanie płatności bezpośrednich Dzisiaj, 07:40
  •  

#2 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 04 maj 2011 - 19:41

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Ale o co Tobie właściwie chodzi? Ze podają uprawy, biorą dopłaty a nie uprawiają pola? U mnie w rejonie nie ma takich przypadków bo jest wręcz bój o ziemię a ceny chyba dużo większe gruntów niż w obszarach gleb klas I i II(takie to u mnie nie występują) oraz o dużo większym rozwoju rolnictwa.
Jeśli kogoś znasz kto oszukuje w jakiś sposób biorąc pieniądze praktycznie za nic i jeśli to Tobie tak przeszkadza to zgłoś ich... Zresztą nie sądzę aby ktoś wymieniał tutaj z nazwiska takie osoby.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 maj 2011 - 19:52

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Dopłata należy się tym co uprawiają ziemię. A to ze są Ci co dają w dzierżawy i biorą dopłaty to przecież biorący musiał się zgodzić tak?? :P
A że jest wiele osób tzw szychy co mają kasę i lokują w gruntach i biorą kasę to nic nie zrobisz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 04 maj 2011 - 20:24

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Ja miałem podobny problem. Pamiętam, że zanim pojawiły się dopłaty bezpośrednie to właściciele przychodzili do mnie i mówili:
''Proszę, weź obrabiaj moje pole, tylko zapłać podatek, a jak ci się urodzi to rzuć jakąś stówkę od hektara''

Teraz chcieliby dużo więcej. Wychodzą z założenia że ich pole to ich dopłata. Wiemy że tak nie powinno być ale...

Jak będziesz się kłócił- właściciel odbierze Ci pole, i znajdzie jakiegoś jelenia na twoje miejsce (czyt.głód ziemi)
Będziesz chciał składać wniosek na hektar dopłatę i ją otrzymywać to zawsze może zażądać czynsz równowartości dopłaty

Około 2 lat po ruszeniu dopłat podziękowałem wszystkim zachłannym wydzierżawiającym.
Dlaczego?? Bo dochód w przeliczeniu na był krytycznie zaniżany.

Pozostałych zmusiłem (wtedy) do podpisania umów na określona kwotę i czas (minimum 10lat) i jakoś cicho siedzą.
Obecnie płacę w skrajnych przypadkach 500zł czynszu ale wniosek składam ja i biorę dopłatę.

Wszystkim wariatom mówię NIE i tłumaczę dlaczego nie chcę ich pola. Po co pracować i nic z tego nie mieć?? lepiej nic nie robić, albo mieć mniej a zrobić dobrze (czyt. czerpać zyski)

Krzykiem się nic nie załatwi i dopóki system dopłat się nie zmieni to Ci prawdziwi rolnicy będą cierpieć z głębokiej wady tego systemu.
Staram się wszystkimi siłami kupować ziemię - wolę pracować na kredyt niż na jakiegoś niedouczonego lub zachłannego właściciela.

Pozdrawiam PRAWDZIWYCH ROLNIKÓW

Edytowany przez jacekbee, 04 maj 2011 - 20:26.

#5 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:00

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Pierwsze lata dopłat to było naprawdę przegieńcie, hitem u nas było zgłaszanie ugorów porośniętych brzózkami jako plantacji kukurydzy kontrole troche to ukruciły.Może są uczciwe rejony gdzie prawdziwi rolnicy biorą płatności ale u nas nie jest tak miło.

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:06

Ja miałem podobny problem. Pamiętam, że zanim pojawiły się dopłaty bezpośrednie to właściciele przychodzili do mnie i mówili:
''Proszę, weź obrabiaj moje pole, tylko zapłać podatek, a jak ci się urodzi to rzuć jakąś stówkę od hektara''

Teraz chcieliby dużo więcej. Wychodzą z założenia że ich pole to ich dopłata. Wiemy że tak nie powinno być ale...

Jak będziesz się kłócił- właściciel odbierze Ci pole, i znajdzie jakiegoś jelenia na twoje miejsce (czyt.głód ziemi)
Będziesz chciał składać wniosek na hektar dopłatę i ją otrzymywać to zawsze może zażądać czynsz równowartości dopłaty

Około 2 lat po ruszeniu dopłat podziękowałem wszystkim zachłannym wydzierżawiającym.
Dlaczego?? Bo dochód w przeliczeniu na był krytycznie zaniżany.

Pozostałych zmusiłem (wtedy) do podpisania umów na określona kwotę i czas (minimum 10lat) i jakoś cicho siedzą.
Obecnie płacę w skrajnych przypadkach 500zł czynszu ale wniosek składam ja i biorę dopłatę.

Wszystkim wariatom mówię NIE i tłumaczę dlaczego nie chcę ich pola. Po co pracować i nic z tego nie mieć?? lepiej nic nie robić, albo mieć mniej a zrobić dobrze (czyt. czerpać zyski)

Krzykiem się nic nie załatwi i dopóki system dopłat się nie zmieni to Ci prawdziwi rolnicy będą cierpieć z głębokiej wady tego systemu.
Staram się wszystkimi siłami kupować ziemię - wolę pracować na kredyt niż na jakiegoś niedouczonego lub zachłannego właściciela.

Pozdrawiam PRAWDZIWYCH ROLNIKÓW

My też podziękowaliśmy , dziś jest taki dzierżawca że patrząc na pole trudno określić co tam rośnie ale jak mu się opłaci to jego sprawa.

Słyszałem o takim przypadku składania wniosków na małe kawałki sąsiadów, ale to w początku było.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:13

Wyłudzanie płatności bezpośrednich u nas jest taki głód ziemi że ceny dzierżaw są też ogromne właściciele biorą dopłaty trzeba zapłacić podatek i jeszcze coś dorzucić. Nie każdego stać żeby płacić po 35 tys za hektar 4 klasy i zgadzają się na takie warunki. Jest unas gość po 60 który kupił jak padały Pgry ponad 50ha bardzo tanio w sumie miał ponad 100ha teraz już nie gospodarzy trochę pola oddał dzieciom zostało mu około 60ha bierze dopłaty i dzierżawę i żyje sobie jak paczek w maśle mówi że nigdy nie przejdzie na emeryturę.

Edytowany przez damian40000, 04 maj 2011 - 21:23.

#8 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 maj 2011 - 22:31

Wyłudzanie płatności bezpośrednich I ja znam taki przypadek ale z imienia i nazwiska nie powiem ;) 5ha w jednym kawałku, razem chyba 9ha, mieszka w mieście, dopłata jego a pole dzierżawione (dodatkowa kasa w dzierżawie).
Myślę że po 2013 roku jakby zlikwidowali te dopłaty a wprowadzili dopłaty do produkcji to i ziemie lżej by było kupić bo na razie to każdy trzyma pole bo wydzierżawi i ma kasę za darmo. Jak to może być że obrabiający pole nie dostaje żadnej dopłaty tylko właściciel???

Edytowany przez danielhaker, 04 maj 2011 - 22:32.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#9 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 05 maj 2011 - 07:17

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Widzę, że ludzie zaczynają myśleć i kalkulować, a nie tylko brać aby mieć więcej od sąsiada... Ja też w tym roku będę zmieniał zasady dzierżawy, jak się nie spodobają to niech spadają :)

#10 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 maj 2011 - 11:05

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Temat założony chyba bardziej z zazdrości i zawiści niż aby opisać osoby co faktycznie wyłudzają dopłaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 05 maj 2011 - 12:55

Wyłudzanie płatności bezpośrednich zebrać świadków i jakies foty że Ty robisz w polu i możesz podać do sądu.

#12 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 maj 2011 - 14:28

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Jedna kwestia to platności do dzierżaw wiadomo brak wolnej ziemi w okolicy i uczciwość wydzierżawiających.Ale jaki jest sens przyznawania dopłat gościowi który kosi łąke porośniętą wyłącznie pokrzywami,ostem i innym zielskiem albo sieje żyto oczywiście nie zbiera go tylko talerzuje we wrześniu i już ma posiane.Przy cenie żyta ok 280zł przed rokiem czysty zysk bez wysiłku. czy to jest uczciwe i jaki tu sens tych dopłat????

#13 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 05 maj 2011 - 14:54

Wyłudzanie płatności bezpośrednich A co, wolałbyś aby leżały ugory porośnięte non stop chwastami i wysiewające kolejne chwasty za pomocą wiatru na pobliskich polach? Są dopłaty to bierz, nie chcesz Twoja sprawa, ale jeśli ktoś nie nagina przepisów to nie powinieneś się tym zajmować, mam wrażenie że trochę zazdrość zżera...
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#14 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 maj 2011 - 15:12

Wyłudzanie płatności bezpośrednich Mi brakuje około 10ha na tą hodowlę którą mam tj około 50 szt bydła na 19ha. Chętnie oddam dopłaty i jeszcze dopłacę ale nie można nic dostać bo takich jak ja jest dookoła pełno. W mojej wsi są 2 gospodarstwa ponad 100ha, 4 ponad 50ha, i kilka ponad 20ha w sąsiednich wsiach podobnie. Tak że nie jest tak wesoło jak niektórzy piszą że można się targować przy dzierżawie bo jak nie ty to sąsiad chętnie weźmie uprawi sprzątnie a potem kupisz od niego zboże czy kiszonkę i jeszcze mu dopłacisz.

#15 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 05 maj 2011 - 17:21

A co, wolałbyś aby leżały ugory porośnięte non stop chwastami i wysiewające kolejne chwasty za pomocą wiatru na pobliskich polach? Są dopłaty to bierz, nie chcesz Twoja sprawa, ale jeśli ktoś nie nagina przepisów to nie powinieneś się tym zajmować, mam wrażenie że trochę zazdrość zżera...

A może nie zazdrość tylko wkur***nie że jednakowo dostaj mieszczuch nic nie robiący co ty, który uprawiasz to pole jak normalny rolnik <_<

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#16 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 05 maj 2011 - 18:43

Mi brakuje około 10ha na tą hodowlę którą mam tj około 50 szt bydła na 19ha. Chętnie oddam dopłaty i jeszcze dopłacę ale nie można nic dostać bo takich jak ja jest dookoła pełno. W mojej wsi są 2 gospodarstwa ponad 100ha, 4 ponad 50ha, i kilka ponad 20ha w sąsiednich wsiach podobnie. Tak że nie jest tak wesoło jak niektórzy piszą że można się targować przy dzierżawie bo jak nie ty to sąsiad chętnie weźmie uprawi sprzątnie a potem kupisz od niego zboże czy kiszonkę i jeszcze mu dopłacisz.

jest proste rozwiązanie . sprzedać 10 sztuk i po problemie. no ale jak by to wyglądało-nie?- taka polska mentalność więcej i więcej. u nas też są tacy co już w marcu nie mają co dawać ale bydłem zapchane wszystkie budynki razem z garażami i kurnikami. co do dopłat to u nas tez jest tak że dzierżawę trzeba zapłacić a dopłaty bierze właściciel

Edytowany przez wojtas, 05 maj 2011 - 18:58.

#17 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:17

A może nie zazdrość tylko wkur***nie że jednakowo dostaj mieszczuch nic nie robiący co ty, który uprawiasz to pole jak normalny rolnik <_<

"Co nie jest zakazane, jest dozwolone"(Quae non sunt prohibita, permissa intelleguntur)
Mieszczuch żeby kupić tą ziemię także musiał skądś wziąć pieniądze. Z nieba mu nie spadły. A w temacie więcej jest postów osób które zazdroszczą sąsiadowi, że wydzierżawił i nic nie robi niż faktycznych nadużyć. Nie zaglądajcie ludziom do kieszeni tylko zajmijcie się swoją. Lepiej Wam to wyjdzie.

#18 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:24

A co, wolałbyś aby leżały ugory porośnięte non stop chwastami i wysiewające kolejne chwasty za pomocą wiatru na pobliskich polach? Są dopłaty to bierz, nie chcesz Twoja sprawa, ale jeśli ktoś nie nagina przepisów to nie powinieneś się tym zajmować, mam wrażenie że trochę zazdrość zżera...

Dzieki takim ekologą mam możliwość zarobku na usługach,ale odmawiam ciężko uprawić takie"plantacjie"a przy zapłacie pierwsze słowa cwaniaków to ile pan opuści.Po prostu nie daże sympatią takich typków.Pytanie jest takie czemu służy system dopłat bezpośrednich ma być pomocą socjalną dla mieszkańców wsi,czy ma zrobić z rolników chłopów pańszczyżnianych u posiadaczy ziemi?

#19 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:32

Wyłudzanie płatności bezpośrednich niestety sam jestem dzierżawcą, ale świete prawo własnośi trzeba uszanować. Może najlepsze by było zlikwidowanie dopłat bezpośrednich, a wprowadzenie dopłat do produkcji...?
Piwo to moje paliwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 05 maj 2011 - 19:58

Wyłudzanie płatności bezpośrednich damian40000 - zastanawiałes się nad zmniejszeniem produkcji albo na dokupieniu paszy??
jak oddasz dopłatę, zapłacisz czynsz i podatek to co ci zostanie?? Odpowiedz jest prosta. Twoja nie zapłacona praca.
uważam że trzeba to przekalkulować.

wojtas - co do pełnych obór to pamiętam te czasu u mnie. na szczęście to już minęło, chociaż najciężej było się przełamać mojemu tacie.
teraz zrozumiał że dużo nie znaczy dobrze i likwiduje hodowlę (w moim wypadku były inne przyczyny likwidacji)

czy działanie niczym ORMO da pożądane skutki? kapowanie na ludzi? to rolnik działa nie odpowiednio i napędza całą tą machinę, skoro się godzi na dane warunki.
wszystkiego mieć nie można.

mentalność wśród rolników się zmieni jak się zmieni pokolenie.
na to potrzeba czasu.

jaro8540 - popieram wprowadzenie innego systemu dopłat niż obecny, ponieważ ewentualna zmiana systemu na bardziej dopracowany zahamowała by obecny proceder pochłaniania dopłat przez ''burżuazję'' lub traktowanie jej jak zasiłku socjalnego przez ''biedotę''

pozdrawiam