Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JD1188    126

Panowie mam taki dylemat, otóż w tym roku może będę kupował Johna 6105R-6125R. Miałby on głównie chodzić w rozsiewaczu i opryskiwaczy i o ile w zbożu nie ma problemu bo ścieżki idzie dowolnie ustawić to w kukurydzy już tak łatwo nie będzie :) Teraz pytanie do użytkowników podobnych maszyn jak u was to wygląda? Gniecie wam rządki czy może idzie go tak ustawić że będzie pasował w międzyrzędzia? Jaki rozmiar opon polecacie do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kepa416    1

Czy ktoś miał styczność z błędem czujnika ciśnienia wtrysku paliwa w serii 6R? Moje 6105R ten błąd trapi od początku zjeżdżając z góry bez gazu na biegu wywala czujnik ciśnienia czy na pełnym zbiorniku czy mniej bez różnicy przedstawiciel JD mówi że ten typ tak ma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

To jest teraz tak modny na egzaminach "eco driving" czyli np. tak jak u Ciebie hamowanie silnikiem. W momencie gdy jedziesz z górki na biegu ciągnik pod wpływem ciężaru sam wkręca się na obroty przy czym paliwa prawie wogóle nie pali bo wszystko wraca nadmiarem. Może wyświetla się błąd dlatego że według systemu na te obroty ciągnik powinien więcej palić albo coś w tym stylu. Ja raczej bym się tym nie przejmował :)

PS. Jeśli to nie problem mógłbyś zajrzeć do dowodu 6105R i napisać mi ile teoretycznie możesz nim ciągnąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

No i w końcu mniejsze modele 6R też przejdą modernizacje taką jak te większe  :D

Nowy model 6145R

https://www.deere.com/en_US/products/equipment/tractors/row_crop_tractors/6r_series/6145r/6145r.page

Wie ktoś coś więcej o tej serii? Może ktoś wie kiedy wejdzie na rynek?

http://www.thecombineforum.com/forums/18-tractors/205842-john-deere-6m-6r-2016-a.html

Edytowano przez JD1188

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie tylko adblue. 4 cylindrowe silniki będą biturbo. Skończy się hasło reklamowe only ON. Teraz w jd będzie wszystko do kupy. Inne marki może zużywają ciut więcej adblue ale nie ma dpf. Silnik może więc pracować na uboższej mieszance i spala mniej ON. A ten jest droższy niż adblue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1cris1    13

Panowie mam taki dylemat, otóż w tym roku może będę kupował Johna 6105R-6125R. Miałby on głównie chodzić w rozsiewaczu i opryskiwaczy i o ile w zbożu nie ma problemu bo ścieżki idzie dowolnie ustawić to w kukurydzy już tak łatwo nie będzie :) Teraz pytanie do użytkowników podobnych maszyn jak u was to wygląda? Gniecie wam rządki czy może idzie go tak ustawić że będzie pasował w międzyrzędzia? Jaki rozmiar opon polecacie do niego?

troche pozno ale jest 

w zaszlym ruku kupiłem 6125r własnie dorozsiewacza i opryskiwacza i głownie do kukurydzy i mam w nim założone dystanse i rozstaw 2,25 m idealnie pasuje do kukurydzy lecz musisz dodatkowo dystanse zamowic ale bez dystansy jak masz felge regulowana to tez go ustawisz tylko na wązszy rozstaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ges2013    0

troche pozno ale jest 

w zaszlym ruku kupiłem 6125r własnie dorozsiewacza i opryskiwacza i głownie do kukurydzy i mam w nim założone dystanse i rozstaw 2,25 m idealnie pasuje do kukurydzy lecz musisz dodatkowo dystanse zamowic ale bez dystansy jak masz felge regulowana to tez go ustawisz tylko na wązszy rozstaw 

 

Mógłbyś powiedzieć ile cię takie dystane kosztowały, jaką maja szerokość przód, tył i czy można je dorobić samemu u jakiegoś tokarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1cris1    13

Zależy od wyposażenia
Mi za moim zdaniem jak to na forum często sie mowi "Full opcje" powiedzieli westepnie cenę wgranicach 500

Mógłbyś powiedzieć ile cię takie dystane kosztowały, jaką maja szerokość przód, tył i czy można je dorobić samemu u jakiegoś tokarza???

Zamawiałem to od razu fabryczne wszystko jeżeli sie nie mylę to kosztowało to koło 9 tys
Dokładna szerokość to musiałbym zmierzyć około 2,21
Ale po testach w kukurydzy śmiało moge powiedzieć ze nie żałuje ze wziąłem te dystanse rozstaw taki ze miedzy kołami mam 3 rzędy kukurydzy i idealnie pasuje i nie przygniata a rozstaw chciałem szeroki dla bezpieczeństwa opryskiwacza (tez ustawiony na 2,25m) bałem sie żeby go nie wywrócić
Wiesz wszystko mozna sobie zrobić dorobić ale nie wiem czy warto ryzykować
Znalazłem jeszcze w ofercie szerokości
Tył dwa po 22 cm
Przód dwa po 6 cm
Przód jest nieco węższy ale mimo tego bez problemu idzie w kukurydzy Edytowano przez 1cris1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

kolego to chyba  przepustnica spalin ona siedzi zaraz za turbosprężarka, podobny błąd miałem w 6090MC  to na gwarancji wymieniali serwisant mówił że to dziadostwo kosztuje 12 koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

KOLEGO 

JohnDeere6105R miałem podobny problem z oponami w kombajnie i moge potwierdzic ze firma rol mech jest w 100% niekompetentna i nie ma zadnego sewisu ,prezes zwyczajnie kłamie nie polecam same problemy z nimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam orientuje się ktoś w cenie John Deera 6215R?

 

Kolego, ostatnio konfigurowałem pod siebie na full opcji , skrzynia DirectDrive , nawigacja cena ok 550tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kepa416    1

 

KOLEGO 

JohnDeere6105R miałem podobny problem z oponami w kombajnie i moge potwierdzic ze firma rol mech jest w 100% niekompetentna i nie ma zadnego sewisu ,prezes zwyczajnie kłamie nie polecam same problemy z nimi 

 

 

A czy udało Ci się rozwiązać problem samemu? Albo chociaż jakoś go ugryźć? Ja mam podobnie tylko już po 1k mth wewnątrz od wibracji wszystko brzęczy i się luzuje. Próbowałem walczyć ciśnieniem w oponach od 0.6 bara do 1.6 zero wpływu na jazdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego nic mi dealer nie pomógł z tym problemem. ja próbowałem na każdym ciśnieniu nic to nie pomogło. mam nowy ciągnik a chodzi jak wóz drabiniasty na metalowych kołach. kompromitacja marki i delera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a wyślij mi w prywatnej Twój numer seryjny eRki to zobaczę czy podlega na program poprawy produktu na zawieszenie kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj