Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria John Deere 6R?

418 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 maj 2011 - 14:02

Nowa seria John Deere 6R? Ludzie co wy z tą ramą. Widać, że prospekty robią swoje i rama musi być. Bez ramy to niby co pęknie. To nie c 360 jeśli nie ma ramy to widac nikomu nie potrzebna. Dzisiaj każdy oszczędza i dobrze jeśli troche żelastwa zostanie. Pomnoży się przez ileś tam sztuk i będzie spory zysk w skali roku np. A ta maska to rzeczywiście nie popisali się może biura projektowe też do chin przenieśli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria John Deere 6R? Dzisiaj, 16:12
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 maj 2011 - 17:32

Nowa seria John Deere 6R? z reguly to co jest tansze jest lepsze, ech...

z reguly to w prospektach nie pisza za wiele o ramie.
bez ramy jest wieksze prawdopodobienstwo, ze peknie, powstana luzy, przecieki.
nie peka dlatego, ze zdecydowana wiekszosc nie wykorzystuje mozliwosci ciagnika i na tym zeruja producenci. gdyby wozic na nich ciezary takie jak w folderach sie chwala to by dlugo nie pojezdzily.
dbasz o kondycje finansowa producenta ciagnikow czy swojego gospodarstwa?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2011 - 17:40

Nowa seria John Deere 6R? Jak to powiedział gość od eksploatacji maszyn, w Polsce mało kto dopłaci za lepszy produkt...

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 maj 2011 - 17:51

Nowa seria John Deere 6R? Producenci ciągników czy tam innych rzecz sami dbają o swoją kondycję. A co do ramy jd chwali się nią gdzie tylko może. Zauważyłem, że już nie raz dyskusja o tych ciągnikach sprowadzała się do braku lub posiadania ramy. Dbając o kondycję finansową gospodarstwa zwrócił bym raczej uwagę na koszty eksploatacji, wydajność. Rama jest dla mnie 2 nawet 3 rzedną sprawą. Co do pekania to prędzej tura czy tuz przedni czy tylny połamiesz niż ciągnik na pół peknie. Jak już mówiłem pękały 60 tki lub inne rzęchy w tych ciągnikach tej klasy z ramą czy bez raczej bym na to nie liczył.

Edytowany przez hubertuss, 06 maj 2011 - 17:52.

#25 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 maj 2011 - 18:29

Nowa seria John Deere 6R? No bo jak zawiesisz to na 200konnym ciągniku co spowodowało peknięcie c360 to napewno nie ma na cos takiego liczyć :lol: Tego dużego odpowiednio przesiłować i też tak się może zdażyć B)

#26 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:20

A co do ramy jd chwali się nią gdzie tylko może. Zauważyłem, że już nie raz dyskusja o tych ciągnikach sprowadzała się do braku lub posiadania ramy.

@hubertuss- ja nigdzie w reklamach nie widzę żeby JD chwalił się ramą. Napisze czasem "pełnoramowa konstrukcja" i jak sam wspomniałeś to właśnie użytkownikom tych maszyn zależy na ramie i to oni o tym dyskutują a nie jak wg. ciebie "JD chwali się ramą gdzie tylko może" Sam sobie to wyobrażasz i mówisz że tak jest naprawdę.

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 maj 2011 - 01:12

Nowa seria John Deere 6R? @hubertuss powtarzasz to co juz napisales poprzednio, nie zwracasz uwagi na argumenty innych uzytkownikow, ktorzy moga miec racje.

ja widzialem juz pare polamanych ciagnikow, wystarczy, ze przyszedl zawieszany plug 6 skibowy z zabezpieczeniem non-stop i hydraulika do zmiany szerokosci, zestaw upr-siewny 4 metrowy pneumatyczny itp.

zgodze sie, ze dla gospodarstwa inne kwestie, glownie ekonomiczne moga byc wazniejsze. sam jestem tego przykladem, jednak zawsze pali sie lampka z tylu glowy, czy to przy eksploatacji czy doborze maszyn.
osobiscie preferuje maszyny niezawieszane, pomimo tego, ze mam male pola i wszystkie sa otoczone rowami, co utrudnia manewrowanie.
zawieszane maszyny wybieram tylko te co musze, i tak staralem sie wybrac plug lekki, rozsiewacz lzejszy niz taki na jaki mialem ochote, itp.
gdybym mial ciagnik zbudowany na ramie, w ogole nie ograniczalbym sie w ten sposob. takze trzeba miec ta swiadomosc.

gdy pracuje sie samemu jest to do ogarniecia, ale gdy prace wykonuja glownie pracownicy, czyli w gospodarstwach o wiekszych obszarach, do tego wtedy dochodza wieksze maszyny, dzieja sie czasem rzeczy nieciekawe, ktore wlasnie rama w wiekszosci przypadkow by wyeliminowala.

uwierz mi, ze gdybys zawiesil 8 ton na tylnym tuzie i 4 na przednim, to po 5000 mth takiej ciaglej pracy ciagnik bez ramy nadawalby sie do generalnego remontu wszystkich podzespolow ukladu napedowego, a ten na pelnej, solidnej ramie bylby zuzyty tylko w tym stopniu w jakim zuzywaja sie podzespoly, ktore przekazuja naped.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2011 - 06:57

Nowa seria John Deere 6R? To ja się pytam, czemu mi się DF poci na połączeniu? Dodany obrazek

#29 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 maj 2011 - 08:42

Nowa seria John Deere 6R? Hm napewno niedługo pęknie skoro się poci pewnie już śruby puszczają. Nic tylko rame dorobić. Przecież rama spina elementy typu mocowanie przedniej osi, silnik, skrzynia, tylny most itd w zalezności od konstrukcji. Elementy przenoszące obciążenia takie jak zawieszenie przedniej osi, zwrotnice, układ kierowniczy, łożyska, półosie. przenoszą je tak samo w ciągniku z ramą lub bez. Rama grawitacji nie oszuka do felg też jej nie przyspawasz. Dlatego sory ale wasza argumentacja oparta na przepuszczeniach, że ciągnik bez ramy wymagał by szybciej generalnego remontu nie zabardzo mnie przekonuje. Bardziej jednak wierze inżynierom w fabrykach. Odlewy takie jak skrzynia, most, czy blok silnika są przystosowane do konstrukcji samonośnej, odlane są tak aby przenosić odpowiednie naprężenia. Producent podaje również dopuszczalne obciążenia na poszczególne osie. Gdy się ich nie przekracza nic się nie stanie. A gdy ktoś przekroczy co z tego, że rama wytrzyma jak coś innego pęknie.

#30 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 07 maj 2011 - 12:25

znalazlem film z JD 7730

ORKA

Edytowany przez Kruszek, 07 maj 2011 - 12:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 maj 2011 - 12:49

Nowa seria John Deere 6R? A co mają te filmy do tego tematu?

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2011 - 06:18

Nowa seria John Deere 6R? @hubertuss rozmawiałem z uznanym dr. Pytałem go o ramę w ciągniku i otrzymałem następującą odpowiedź... Ciągnik o konstrukcji ramowej jest wytrzymalszy, prostszy w budowie i zaprojektowaniu , ale niestety jest znacznie droższy.

Obecnie ciągnik ma się sprzedać, więc jeżeli większość nie dostrzega zalet i nie wykorzystuje w pełni potencjału ciągnika o konstrukcji ramowej, to po co robić coś na zasadzie sztuka dla sztuki. Dodany obrazek

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 maj 2011 - 07:24

Nowa seria John Deere 6R? Z tym, że współczesną produkcją czego kolwiek rządzi ekonomia to się zgodzę. Dodał bym tez do tego coraz lepsze możliwości projektowania i symulownia naprężeń np w poszczególnych podzespołach. Dlatego myślę, że w tych bardziej renomowanych markach jak jd można w zupełności zdać się na to co zaserwuje producent. Z drugiej strony śmieszą mnie teksty typu "bierz jd bo ma raqmę".

#34 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 maj 2011 - 13:36

Dlatego też czytajmy ze zrozumieniem :P i wypowiadajmy się w tematach do tego przeznaczonych ;) .To jest temat o 6R B) , a o 7R jest w linku który podałeś :D
Podobnież największe modele będą miały symbole 6170R, 6190R i 6210R

Jak tak wszystko wiesz to dlaczego ramę w 6R pokazujesz na przykładzie 7R :blink:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#35 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 08 maj 2011 - 16:44

Nowa seria John Deere 6R? Dlatego, że ewidentnie widać że te prototypy to nie jest 7R. Gabarytami przypomina raczej serię 7030Premium z Mannheim a oznaczenie 7830 informuje, że mamy tu do czynienia z większą mocą :)
Tu jest 7R, chyba widać różnicę:
Dodany obrazekDodany obrazek

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2011 - 16:56

Nowa seria John Deere 6R? Ja wszędzie widzę następne Waterloo, więc nie wiem gdzie ten 6R jest. Dodany obrazek

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 08 maj 2011 - 17:43

Nowa seria John Deere 6R? przecież widać oznaczenia 7R :lol:
poza tym puki co 6030 nie kwalifikuje się do wymiany na wyższą normę spalin więc zapewne trochę go przeciągną w produkcji a Waterloo teraz nie kupisz, nie wiem czy 8R 2011 jest w RP już dostępne ale zapewne tak czyli mają ciągniki o mocach do 155KM i od 260KM a pomiędzy są tylko zeszłoroczne co stoją na placach u dealerów :lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#38 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 10 maj 2011 - 13:33

Nowa seria John Deere 6R? co do ramy to na 7 stronie w notatniku http://www.deere.com...lock/index.html widac jakby pol rame, czyli blok silnika nie bedzie czescia nosna a odlew znajdujacy sie pod niem zapewne bedzie przykrecony do skrzyni, taki patent jest np case maxxum z lat jeszcze przed CNH

#39 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 18 maj 2011 - 08:22

Dlatego, że ewidentnie widać że te prototypy to nie jest 7R. Gabarytami przypomina raczej serię 7030Premium z Mannheim a oznaczenie 7830 informuje, że mamy tu do czynienia z większą mocą :)

Przecież to są identyczne ciągniki tyle że pokazane z innej perspektywy i z innej odległości :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piotrek88

piotrek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 maj 2011 - 10:22

Nowa seria John Deere 6R? Panowie pod tym zdjęciem było napisane 6210R. Starsze modele o wiele ładniej wyglądały, i to były typowe woły robocze. A przy projektowaniu tego ktoś troche przesadził. <_<

Załączone miniaturki

• 490553-6210r-john-deere.jpg