Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria John Deere 6R?

418 odpowiedzi na ten temat

#281 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:10

Nowa seria John Deere 6R? @Members
A co konkretnie dzieje się z tym DPF w ciągnikach, bo chcę kupić 6115 R. Podobno przy ciągnikach nic się nie dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria John Deere 6R? Dzisiaj, 16:12
  •  

#282 Share Michalesz

Michalesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:22

Nowa seria John Deere 6R? Witam

Mam do kupienia John Deere 6210r ze skrzynią direct drive. Mam pytanie dot. jej trwałości. Czy są z nią problemy w późniejszej eksploatacji? Wiem, że przekładnia jest dostępna od niedawna, ale może ktoś już miał z nią styczność w dłuższym okresie. Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam

#283 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:22

Nowa seria John Deere 6R? To prawda że na biegu jałowym 6R z DPF mogą pracować tylko 2min? i zaraz jest automatyczne oczyszczanie filtra?

#284 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:27

Nowa seria John Deere 6R? ja sie zastanawiam kto wam takie brednie wciska ze sie filtr zapycha ze nie mozna na lekkim gazie jezdzic i jeszcze inne pier**ly jezdzi sie normalnie jak sie chec i nie zwraca uwagi na filtr po ilus tam set motogodzinach sie wyapli i pojechal dalej

#285 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:38

Nowa seria John Deere 6R?

To prawda że na biegu jałowym 6R z DPF mogą pracować tylko 2min? i zaraz jest automatyczne oczyszczanie filtra?

center, wybacz ale kto takie bzdury rozpowiada?
DPFy w osobókach są już z tego co ja kojarze koło 10lat
czy słyszałeś aby autem osobowym z silinikiem diesla trzeba bylo zatrzymywac sie aby wypalić filtr albo ze nie można stać na swiatłach dłużej jak 2 minuty?
przejechałem 150tys km autem z dpfem (auto z 2007roku) i raz, dosłownie raz widziałem kontrolkę dopalania filtra.
W ciągnikach przecież są te same silniki - tak samo działają tylko deczko większe - 6.8L czy 4.5L a nie 1.9 czy 2.0 jak w osobówkach. to musi działać tak samo

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#286 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:56

Nowa seria John Deere 6R? Rozmawiałem ostatnio z właścicielem R125 i mówił mi, że jednak spalanie większe niż w 6430.

#287 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 20 styczeń 2014 - 20:31

Nowa seria John Deere 6R? Właśnie wczoraj rozmawiałem z osobą która jest zainteresowana nabyciem poważnie takiego ciągnika i tak mi powiedział, dealer nic nie mówił ale cos go gasił podczas pokazu więc sam nie wiem a jak go parkował to bardzo bardzo dużo gazu dawał nie wiem po co. Ale jeśli to nie prawda to tym lepiej dla tej maszyny.

Yacenty to w takiej lekkiej pracy na niskich obrotach załóżmy do 1400 obr/min długa praca z takimi obrotami to po jakim czasie miałeś oczyszczanie filtra (jeśli się zdarzyło) ?

Zauważyłem też ciekawą rzecz ze ciągniki z serii 6R nowe wchodzą bardzo bardzo powoli na obroty po wciśnięciu pedału gazu. Natomiast stara wersja na pompie 6SE wchodzi dużo dużo szybciej prawie jak benzyna, czym to jest spowodowane ?

#288 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2014 - 20:55

Nowa seria John Deere 6R? Oprogramowaniem silnika
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#289 Share patryk546

patryk546

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów
  • Lokalizacja:I płyną spacerkiem, Patrząc w nieba lazur, Przez jeziora knieje, I Warmii i Mazur (...)
  • Zainteresowania:Fotografia, Muzyka, Maszyny, Modele i dużo więcej.

Napisany 11 luty 2014 - 21:07

Nowa seria John Deere 6R? Odświeżę temat.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania to niech tu napisze, bo ja mam praktyki w serwisie JD i mógłbym zadać przedstawicielom i bym tu odpisał. :D
Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

#290 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:22

Nowa seria John Deere 6R? zapytaj sie czy juz doszli jak dpf wywalic :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share patryk546

patryk546

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów
  • Lokalizacja:I płyną spacerkiem, Patrząc w nieba lazur, Przez jeziora knieje, I Warmii i Mazur (...)
  • Zainteresowania:Fotografia, Muzyka, Maszyny, Modele i dużo więcej.

Napisany 11 luty 2014 - 22:10

Nowa seria John Deere 6R? Można by było prosić o bardziej sformułowane pytanko? :D
Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

#292 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 12 luty 2014 - 10:51

Nowa seria John Deere 6R? @zyz1o pyta, czy da się ominąć filtr cząstek stałych.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#293 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 luty 2014 - 12:03

Nowa seria John Deere 6R? W serwisie takimi zeczami raczej się nie zajmują. 6 r ma dodatkowy wtryskiwacz paliwa do katalizatora dpf. Jesli temperatura filtra spadnie poniżej 350 st c doprowadzane jest paliwo w celu dogrzania filtra. Doodatkowo kierowca może tą procedure uruchomić z kabiny. Po zapaleniu się odpowiedniej kontrolki. W 6r nie ma potrzeby specjalnego zostawiania silnika z jakimis wyższymi obrotami itd. Nie wiem jak jest to rozwiązane w np 6m one sa tańsze więc układ może być prostszy. Skoro patryk pracuje/praktykuje w serwisie to może wam opisze czy układ dpf w 6r i 6m wyglada podobnie czy są różnice. Spalanie oczywiście będzie wyższe ze względu na obsługę filtra dpf. Silniki z dpf i egr musza pracowac na bogatszej mieszance. Ze względu na redukcje tlenków azotu w spalinach i ich dopalanie przez zawór egr. W przeciwieństwie do silników z dpf i egr. Silniki z scr mogą pracoac na ubższych mieszankach. Zwiększoną zawartosc tlenków azotu powstającą przy spalaniu uboższych mieszanek zneutralizuje katalizator scr. Filtr dpf jest nie potrzebny ponieważ przy uboższych mieszankach jest mniej sadzy i co2.

#294 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2014 - 19:35

Nowa seria John Deere 6R? John widoczny na zdjęciu jest konstrukcji pełnoramowej :) jak sobie wyobrażacie gdyby ciągnik bez własnej ramy pracował by z turem i miał by podniesć np 1.5t? Czy nie było by to lekkie samobójstwo :). Pod takim ciężarem ciągnik mógł by się złamać a JD nie pozwolił by sobie na takie głupie błędy :)
Oj znawcy znawcy... ;)

#295 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 luty 2014 - 21:30

Nowa seria John Deere 6R? To,żeś się znawco obudził. Po iluś latach. Lepeij późno niż wcale. Gdybys nie zauważył to teraz dyskusja jest o dpf wiec może za rok czy dwa coś równie odkrywczego o tym napiszesz.

#296 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 12 luty 2014 - 21:56

Nowa seria John Deere 6R? hej zastanawialem sie teraz czemu zrobili wyzsze maski w 6r przeciez teraz te nowe 6rc i 6mc maja maski nizsze jak w starej serii i wyglada to dobrze a w 6r i 6m ciut jak by za wysoko ciekawe czy bedzie jakis lifting bo jak zajzec pod maske to tam tyle miejsca ze ten dpf mozna dac nizej

#297 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2014 - 07:09

Nowa seria John Deere 6R? Hubertuss mistrzu po 1 to nie widziałem tego, że jest 15 stron które są związane z tym tematem. Nie musisz być złośliwy bo ja dla Ciebie nie jestem kolego... :)
A co powiecie o John 6150r czy da rade z wozem asenizacyjnym Joskin quadra 18000l tandem/tridem i pługiem 4x50/ 5x50 hydrauliczny overum :)
Pozdrawiam może teraz się wykażesz hubercie.

#298 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 13 luty 2014 - 18:47

Nowa seria John Deere 6R? spokojnie da rade ja mialem na testach beczke 18500 l bauera i nie mial co z nia robic a te plugi to za male co najmniej 5 skibowe

#299 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 luty 2014 - 19:54

Nowa seria John Deere 6R? Najpierw drwisz z innych, że niby to nie wiedzą o czym piszą. Sam nie potrafiąc zajażyć, że zdjęcie jest wklejone dwa czy trzy lata temu. I że od tego czasu napisano 15 stron. Chciałes pokazać jaki to mądry i bystry jesteś i figa z tego wyszła.
Zdjęcie wklejono, kiedy 6r nie było jeszcze w polsce i ludzie nie wiedzieli dokładnie jak jest zbudowany i jakie wyposażenie posiada z tąd była dyskusja o ramie. Dzisiaj gdy tylko w zeszłym roku samych 6150r sprzedano 400 sztuk jak gdzies czytałem. Do tego kazdy zainteresowany może obejżec ciągnik u dealera lub na pokazach. przekonać się czy ma rame czy nie a potem udawac bystrego na forach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2014 - 21:45

Nowa seria John Deere 6R? Fajny jesteś hubertus i widze też że bardzo mądry... :)
Może i się zagapiłem z tym zdjęciem ale chciałem dobrze i to nie powód abyś teraz ze mnie drwił bo ja z Ciebie nie drwe :) koleżko...
Oj znawco znawco...