Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria John Deere 6R?

418 odpowiedzi na ten temat

#241 Share waldas27

waldas27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 23:22

Nowa seria John Deere 6R? U mnie są podobne wibracje mam opony Continental chociaz teraz jakby trochę mniej daje sie odczuć ale jest to problem ,teraz bende trochę wiecej jezdzil to opisze wam czy jest lepiej

Edytowany przez waldas27, 05 sierpień 2013 - 23:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria John Deere 6R? Dzisiaj, 15:34
  •  

#242 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 21:10

Nowa seria John Deere 6R? ... Jak już wspominałem John Deere był w serwisie prawie dwa tygodnie ustarka w tym czasie nie została naprawiona, napisao w protokole zdawczym że firma pracuje nad rozwiącaniem problemu, co było fikcją, dzisiaj po wielu telefonach i oficjalnym piśmie do Rol-mech Radymno i John Deere Poznań pojawił się u mnie serwis!. Pan mechanik rozpoczoł swoją pracę od robienia zdjęć oponie i uszkodzeniom jakie zostały zrobione podczas pobytu ciągnika w serwisie. Opuścili ciśnienie w przednich oponach do 1,3 atmosfery i z tyłu do 1,1. Po czym wyjechaliśmy na asfalt... okazuje się, że nie ma żadnej różnicy mocne wibracje pojawiają się na każdym biegu przy każdej prędkości i obrotach, widziałem wielkie zdziwienie u Pana mechanika wielokrotnie dotykał kierownicy a jego ręka dostawała drgań. Legenda o niezawodności i szczycie ewolucji jak reklamuje John Deere nową serie 6R premium prysła jak bańka mydlana, wielkie rozczarowanie...

#243 Share SPFH

SPFH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 19:25

Nowa seria John Deere 6R? przetestuj sobie ten ciągnik na miękkim podłozu, gdzies na polu czy łące. przejedź się nim z 15-20 km/h i zobacz czy masz ten problem. bo z tego co piszesz to testowaliscie na asfalcie. jak drgania sa wytłumione na miekkim podłozu to masz problem z kształtem bieznika. poza tym zwróc uwage czy choinka -klocki na choince zachodza na siebie - jesli zachodza to masz płynne przekazanie z jednego na drugi oraz nie masz drgań. jesli choinka ma waskie klocki to tez nie jest dobrze. porównaj sobie - a najlepiej przełuz koła z sasiadem, ktory posiada taki sam promień toczny i z pewnoscia zobaczysz róznice.
nie słyszałem o problemach na tych ciagnikach zwłasza ze seria 6000 to jest produkowana od jakis ponad 20 lat. poza tym 6r to nastepca 6030 - rama ta sama, budowa ta sama aby silnik jest na euro 4. wiec zbyt długo uzytkuje te cigniki aby był na nich taki problem.
poza tym załacz i wyłacz perzdni naped jesli nie ma róznicy - to to eliminuje napedy i przednia os.
narka, lece rozładowac przyczepy bo przyjechały z pszenica.

#244 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:56

Nowa seria John Deere 6R? na miękkiej nawierzchni w polu niema takiego problemu nie ma żadnych drgań, klocki nie zachodzą na siebie. Mechanik Rol-Mech Radymno twierdzi ,że jest to wina opon. Zapraszam wszystkich zainteresowanych kupnem ciągnika w Rol-Mech Radymno do mnie na jazdę próbną, udostępnie ciągnik wnioski sami sobie wyciągniecie

#245 Share SPFH

SPFH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 07:15

Nowa seria John Deere 6R? to kolego masz odpowiedz na swoje problemy - ZMIEN DOSTAWCE OPON - jak na miekkim podłozu nie masz drgan i sprawdziles to wszystko o czym pisalismy - to ratuje cie tylko wymiana opon - powiedz lepiej ile na nich zaoszczedziłes. te ciagniki sa to proste i niezawodne ciagniki. odnosnie dealera - to zacznij chodzic na spotkania u niego to dowiesz sie co mysla klienci na temat serwisu. Jak wstaje klient na spotkaniu i dziekuje dealerowi za to iz w sobote o 20.00 miał usterke na kombajnie a o godzienie 9.00 w niedziele pojechał w pole. ludzie z rolmechu dojechali do niego, zweryfikowali usterke i na 8.00 w niedziele byli z czesciami, które sciagneli z odległosci 400km. ja byłem na tym spotkaniu i znam tego klienta z widzenia. wiec zanim zaczniesz na kims psy wieszac to zastanow sie dwa razy.

#246 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 sierpień 2013 - 08:53

Nowa seria John Deere 6R? wczoraj miałem okazje jechac 30km w transporcie.
Po zajechaniu do znajomego stwierdziłem ze nie wiem jak wróce do domu bo mi tak podskakuje ciągnik i skrzynią szarpie. Znajomy stwierdził - wiesz ta moja przyczepa ma za dużo powietrza.
W drodze powrotnej na pusto leciałem cały czas 40km/h i płynnie jak w samochodzie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#247 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 09:27

Nowa seria John Deere 6R?

to kolego masz odpowiedz na swoje problemy - ZMIEN DOSTAWCE OPON - jak na miekkim podłozu nie masz drgan i sprawdziles to wszystko o czym pisalismy - to ratuje cie tylko wymiana opon - powiedz lepiej ile na nich zaoszczedziłes. te ciagniki sa to proste i niezawodne ciagniki. odnosnie dealera - to zacznij chodzic na spotkania u niego to dowiesz sie co mysla klienci na temat serwisu. Jak wstaje klient na spotkaniu i dziekuje dealerowi za to iz w sobote o 20.00 miał usterke na kombajnie a o godzienie 9.00 w niedziele pojechał w pole. ludzie z rolmechu dojechali do niego, zweryfikowali usterke i na 8.00 w niedziele byli z czesciami, które sciagneli z odległosci 400km. ja byłem na tym spotkaniu i znam tego klienta z widzenia. wiec zanim zaczniesz na kims psy wieszac to zastanow sie dwa razy.

Czy pisanie o usterce w swoim ciągniku to "wieszanie psów???" Już to pisałem ale powtórzę jeszcze raz. Przy konfiguracji ciągnika pytałem jakie opony najlepiej zamówić powiedzieli że wszystkie które John Deere zakłada są bardzo dobre i niebyło na nie żadnej reklamacji dlatego nie dopłacałem do konkretnych opon, teraz dokładnie nie pamiętam ale w porównaniu do wartości ciągnika była to groszowa sprawa, dlatego z całym szacunkiem SPFH proszę nie sugerować że chciałem zaoszczędzić na kasie i że sam sobie jestem winien że dostałem "bubla". Nadal mam głęboką nadzięję że Rol-Mech Radymno włącznie z Panem Prezesem stanie na wysokości zadania i rozwiąże ten problem uczciwie i rzetelnie.

#248 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 10:03

Nowa seria John Deere 6R? ,,Towar pełnosprawny nie podlega reklamacji'' cokolwiek to znaczy - niedaleko mnie jest sklep z częściami i wisi karta z takim napisem hahahahaha to samo tyczy sie twoich opon. Kogo to obchodzi że masz drgania , jeżdzij powoli albo najlepiej wcale.....
Jak nie weżmiesz sprawy w swoje rece i nie postraszysz ich sądem albojakaś opinnija od rzeczosnawcy to nici z tego minie gwarancja i sie wypną na Ciebie....Pozdrawiam A tak na marginesie to kupujcie normalne ciągniki a nie w chinszczyzne sie pchacie....

#249 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 20:44

Nowa seria John Deere 6R? co to znaczy normalnie ciagniki ? nie mow mi tu tylko o jakims nh czy messeju albo deutzu ;/
widze ze nia masz zielonego pojecia o jelonkach a moze cie nie stac i temu tak ich nie lubisz

#250 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 22:50

Nowa seria John Deere 6R? No własnie tak sie składa że mam masseya a nawet dwa. Nie chce sie z Tobą kłucić bo pewnie masz JD z 2000-ktoregoś i to jest pewnie bardzo dobry ciągnik ale te nowe to jest lipa z sosną.....Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share SPFH

SPFH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 06:58

Nowa seria John Deere 6R? to powodzenia z masejem - jak pojeździsz nim 6000- 7000 godzin to poganamy. Na 8430 mam 13000 godzin - na 12500 robilismy przekłądnię - bo uszczelnienia juz trzeba było wymienic i beben od sprzegła. Na maseju - to twoja przekładnia będzie juz 2 razy robiona i silnik równiez. u mnie silnik nie jest jeszcze dotykany ale w tym roku juz trzeba będzie ale jeszcze około 600-800 godzin zrobimy do zimy. więc jak twój MASEJ tyle wytrzyma to powodzenia. przekładnie w D i M kończą się po 5 tysiącach a mam znajomego, który silnik na NH robił juz po 3000 godzin.
Wiec zyczę powodzenia z inna marką.

#252 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 07:14

Nowa seria John Deere 6R? Kolego z ktorego roku te ciągniki??? Wiem że te nowe tyle nie wytrzymaj nie musisz mi tego mowić.... Mam kolege ktory ma zetora forterre i ma 8000 mth i licznik już nie chodzi od dawna , bez jakiegoś większego remontu....

#253 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 13:17

Nowa seria John Deere 6R? ... Na dzień dzisiejszy stanowisko firmy produkującej niezawodne ciągniki jest takie, że nie ponosi odpowiedzialności za opony montowane w swoich maszynach, a to że trzęsie całym ciągnikiem jest nieistotne. SZOK

#254 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 06:43

Nowa seria John Deere 6R? Weż rzeczoznawce sprawe do sądu i tyle ... A najlepiej to idz do radcy prawnego niech ci powie co masz z tym zrobić....

#255 Share Elpaw

Elpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 21:15

Nowa seria John Deere 6R? Miałem ten sam problem...., ten sam model traktora, te same opony... Po zmniejszeniu ciśnienia w oponach, problemu nie ma!

#256 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 20:11

Nowa seria John Deere 6R? niestety tak trzeba będzie zrobić, ciśnienie regulował lokalny dealer pan z Tarnowa Podgórnego także już był testowany na wszystkich ciśnieniach niema żadnej różnicy, pan z Tarnowa chociaż zgłosił problem do producenta opon (zobaczymy co powiedzą), czego dealer przez pół roku nie potrafił zrobić, kompletna ignorancja.

#257 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 09 wrzesień 2013 - 17:39

Nowa seria John Deere 6R? a może po prostu masz złą średnicę kół - tzn stosunek obwodów przodu do tyłu ??? - jakaś pomyłka w zamówieniu i się nie zgadza z przełożeniem mostów. - na miękkim masz uślizg i nie czujesz a na asfalcie zrywa bieżnik? sprawdź w instrukcji bo zanim serwis na to wpadnie rozwalisz przekładnie ...

#258 Share SPFH

SPFH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 16:07

Nowa seria John Deere 6R? Polecam: http://www.firestone...ri/pl/downloads - tam masz katologi opon : Technical Data Firestone Agricultural Tyres 2013 - z tego roku - znajdź rozmiar i typ opony i w tych katalogach znajdziesz odpowiedź na swój problem. Zważ osobno przód i tył podziel przez 2 i będziesz miał obciążenie na jedno koło - do tego weś po uwagę prędkość jazdy i będziesz miał po temacie.
Na przykład: opona Performer 70 520/70R38 - dla masy na jedno koło 2775 kg i przy prędkości 30 km/h - ciśnienie w oponie powinno wynosić 1,0 bar;
opona Performer 70 520/70R38 dla prędkości 40 km/h dla obciążenia 3000kg i przy prędkości 40 km/h - ciśnienie powinno wynosić 1,2 bara.
dalej dla Performer 85 340/85R24 - dla prędkości 30 km/h oraz obciązenia 1370 kg ciśnienie powinno wynosić 1,0 bar.
Nie otwiera mi sie po Polsku ale udało mi się ściągnąć po angielsku. może mam coś z wyszukiwarką. fajny materiał.

#259 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 11 wrzesień 2013 - 21:06

Nowa seria John Deere 6R? Dowiedziałem się niedawno, że John Deere zaczyna opracowywać silniki z SCR :) Czyli już niedługo można spodziewać się zamienników obecnej seri 6r :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 06:11

Nowa seria John Deere 6R? Nie, nie zaczyna opracowywać, niedługo wprowadzi do sprzedaży.