Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria John Deere 6R?

418 odpowiedzi na ten temat

#221 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:43

Nowa seria John Deere 6R? mam zamiar kupić (modernizacja)6150R na wyższym kole trallebodg,zimny start, mocniejszy alternator, przedni podnosnik i wałek,cztery pary elektrozaworów, skrzynia *auto kład plus*pełna amortyzacja,pożądny fotel i dobre światła w jakich pieniądzach można kupić u Was taki ciągnik ja dostałem ofertę od firmy z Białej Podlaski na 387tyś. netto oczywiscie wezmę od nich jeszcze płóg 5 skib. vario z pakomatem(kverneland) i siewnik pnełmatyczny 4 mtrowy(kverneland accord)jak sądzicie cena dobra czy wygórowana?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria John Deere 6R? Dzisiaj, 02:32
  •  

#222 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:44

Nowa seria John Deere 6R? O jakiej aferze mówisz?

#223 Share lukasik312

lukasik312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:49

Nowa seria John Deere 6R? Ukręcaniu wałów w mostach (ogólnie chińskie mosty w dużych ciągnikach)

#224 Share marc28

marc28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:51

Nowa seria John Deere 6R? M nie jest produkowana w Niemczech

#225 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:00

Nowa seria John Deere 6R? @lukasik312 a dawno temu Ci się ukręcił wał w moście? u tego Agrotrona z obrazka?

#226 Share maciekx90

maciekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i Rolnictwo .

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:07

Nowa seria John Deere 6R? Kupisz takiego John Deera za 270 tyś? Ile taki kosztuje bo kolega za Comfort 6830 zapłcił 320 tyś a co tu dopiero mówić o nowych M i R, Jeśli znacie ceny to się podzielcie nimi :)

#227 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:16

Nowa seria John Deere 6R? Tematy połączone

M nie jest produkowana w Niemczech

A niby gdzie? W Watykanie?

Od kiedy firma John Deere zmieniła nazwę serii 6030 Comfort na 6M dużo osób myli te ciągniki z serią 5M. Ludzie, to są inne ciągniki!
6030 Comfort ----> 6M
6030 Premium ---> 6R

Nawiasem mówiąc to i seria 5M produkowana jest w Niemczech a że ludzie robią z igły- widły (w tym przypadku od przedniego mostu po cały ciągnik) to już inna sprawa. Wróćcie do tematu
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#228 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:44

Nowa seria John Deere 6R? Chciałbym sie dowiedziec od posiadaczy tych ciągników jak najwięcej informacji a przede wszystkim o spalaniu tych nowych ciągników.Każdy niech doda swą opinie co wie na ten temat :)
Dublowanie tematów. Połączone

Edytowany przez danielhaker, 03 czerwiec 2013 - 09:56.

#229 Share kamil1480

kamil1480

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:NIE WYNOSIĆ ZDJĘĆ BEZ MOJEJ ZGODY

Napisany 23 lipiec 2013 - 17:42

Nowa seria John Deere 6R? Panowie ile kosztuje John Deere 6115R (w jakich granicach)

#230 Share eSeczka

eSeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 19:48

Nowa seria John Deere 6R? Na początku roku cenił się na 280 tys zł netto. Takie miałam oferty, więc na pewno coś do urwania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 25 lipiec 2013 - 08:21

Nowa seria John Deere 6R? A jakie wyposażenie?

#232 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:30

Nowa seria John Deere 6R? A ile chcą za 6105R i ile za 6170R, w podstawie??

#233 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:08

Nowa seria John Deere 6R? Witam wszystkich !
Jestem posiadaczem od wiosny JD6105R i niestety okazuje się, że ciągniki premium mają wadę fabryczną!!!! a polega ona na mocnych wibracjach podczas jazdy na utwardzonej drodze. Oczywiście zgłosiłem to na reklamacje ale powiedzieli że narazie firma nie wie dlaczego tak się zachowuje ten ciągnik!!!. Czy ktoś z was ma podobny problem? Proszę uważać na nową serie 6R i na ROL-MECH Radymno mam narazie bardzo przykre doświadczenia a kupiłem u nich full maszyn.

#234 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:38

Nowa seria John Deere 6R? A jakie ma opony? Jakie ciśnienie w oponach?

#235 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 22:01

Nowa seria John Deere 6R? Opony Firestone Performer Ciśnienie 2 atmosfery z przodu i z tyłu

Oczywiście były próby jazdy na niższym ciśnieniu nie przyniosło to żadnych zmian. Rol-Mech Radymno informował że John Deere ma problem z nową serią premium i że te drgania występują tylko w premium ale niewiedzą dlaczego lub nie chcą powiedzieć, narazie z punktu widzenia klienta wygląda to bardzo nieciekawie. Ciągnik dostaje mocnych wibracji co ma wpływ na inne podzespoły. Sposób jaki ROL-MECH traktuje swoich klientów pozostawia wiele do życzenia, zainteresowanym chętnie opowiem szczegóły...

#236 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 sierpień 2013 - 07:40

Nowa seria John Deere 6R? spuść do 1.3
znam osobę która ma trelleborgi i problem był identyczny.
po zejściu ciśnienia do 1.3 problem ustąpił jak ręką odjął

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#237 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 08:43

Nowa seria John Deere 6R? Były próby jazdy przy niższym ciśnieniu, z włączonym przednim napędem i bez,generalnie niema większej różnicy. Drgania nasilają się przy skręcaniu kierownicą szczególnie przy prętkości 20 - 30 km/h Przy pełnej prędkości 40 km/h jazda na wprost drgania są najmniejsze jednak cały czas "brzęczy i żegocze" dzwignia od automatycznego zaczepu (człowieka szlak trafia przy dłuższej jeździe). Ponadto podczas jazdy z pełną prędkością w chwili puszczenia gazu gdy ciągnik hamuje silnikiem dobiega od strony lewarka zmiany biegów głośne żegoczenie. Serwis ROL-MECH Radymno rozkłada ręce niemają pojęcia co to jest, tłumaczą ,że problem "może sam ustąpi jak zmienimy olej w przednim moście" ręce opadają, generalnie totalna ignorancja i brak jakiegokolwiek zainteresowania klientem.

#238 Share SPFH

SPFH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 17:23

Nowa seria John Deere 6R?

Opony Firestone Performer Ciśnienie 2 atmosfery z przodu i z tyłu

Oczywiście były próby jazdy na niższym ciśnieniu nie przyniosło to żadnych zmian. Rol-Mech Radymno informował że John Deere ma problem z nową serią premium i że te drgania występują tylko w premium ale niewiedzą dlaczego lub nie chcą powiedzieć, narazie z punktu widzenia klienta wygląda to bardzo nieciekawie. Ciągnik dostaje mocnych wibracji co ma wpływ na inne podzespoły. Sposób jaki ROL-MECH traktuje swoich klientów pozostawia wiele do życzenia, zainteresowanym chętnie opowiem szczegóły...

JohnDeere6105R - sprawdź cisnienie w ogumieniu, najlepiej wejdź sobie na stronę producenta opon i w zależności od tego jakie masz opony, typ opony, jak równiez obciązenia na jedno koło oraz w zalezności od prędkości jazdy - na tej podstawie ustalasz ciśnienie w oponach. są bardzo ładne tabelki i bez probelmu sobie to ustawisz. Ja użytkuję 5 jelonków zakupionych od tego dealera i nie mam z nimi najmniejszego problemu. Ciągniki dostarczane są do nas klientów z tak zwanym ciśnieniem magazynowania i niestety trzeba ciśnienie w oponach mocno obniżyć aby nie było drgań i wibracji.
Miałem już opony FireStone - tej marki nie polecam, ponieważ mają jak dla mnie zbyt zadki bieżnik - te kolocki na oponie są zbyt daleko rozstawione i przenoszą się drgania. Ale chciałem sobie kupić ciągnik w niższej cenie więc zaoszczędziłem na oponach, teraz juz testuję innych producentów. Na MIchelinach jadę czasmi na 0.9bara. a normalnie na tyle 1,1-1,2 i przód 1,2-1,3 bar.

piszesz o wibracji dźwigni - JohnDeere6105R - posiadasz moim skromnym zdaniem najlepszą skrzynię Power Quad - jaka jest dostępna na rynku. Dla mnie jest ona prosta w obsłudze i niezawodna, nie zamienił bym ją na żadne Vario czy inny automat. Dzwignia w jelonkach jest sterowana linkami, co zapewnia jej 100% skuteczność i normalnym jest iż masz drążek to ma on prawo trochę latać (gdyż jest dłuższy i wygodny w użyciu). W moim 7810 nawet raz mi się ta linka urwała, ale po 9500 godzin już był na nią czas. Więc nie wiem czy masz przyciski w dźwigni ale jak spędzisz tyle godzin na Jelonku co ja spędziłem to docenisz tą przekłądnię i dźwignię, z której mogę sterować biegami oraz sprzęgłem.

#239 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 21:18

Nowa seria John Deere 6R? Wszystko ok, tylko ciągnik był oddany do serwisu rol mech, podejrzewam że panowie przetestowali jazdę na każdym ciśnieniu w oponie, jak już pisałem niema żadnej różnicy. Rol mech przyznaje że John deere ma problemy z nową serią 6R ponieważ nie wiedzą dlaczego powstają te drgania. Przed kupnem pytałem jakiej marki opony najlepiej zamówić zostałem zapewniony, że wszystkie które zakłada John deere są dobre i nie ma z nimi żadnego problemu dlatego nie dopłacałem aby wybrać konkretną markę. Na domiar złego po powrocie mojego wymarzonego Jelonka z serwisu zauważyłem że lewa tylna opona jest uszkodzona na kilku protektorach od wewnętrznej strony oraz jest wgnieciona od tyłu kabina koło rejestracji, zgłosiłem to natychmiast do serwisu włącznie z wysłaniem zdjęć, do tej pory nikt nie pofatygował się nawet zobaczyć uszkodzeń. Moje posty nie mają na celu oczerniania marki John deere ani firmy Rol-mech Radymno poprostu piszę co mnie spotkało a wnioski proszę sobie wyciągnąć samemu, postaram się na bieżąco informować jak się sprawa potoczy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share JohnDeere6105R

JohnDeere6105R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 22:17

Nowa seria John Deere 6R? ... nie wspomniałem o zabrudzonej smarem podsufitki....