Polecane posty

SPFH    1

to powodzenia z masejem - jak pojeździsz nim 6000- 7000 godzin to poganamy. Na 8430 mam 13000 godzin - na 12500 robilismy przekłądnię - bo uszczelnienia juz trzeba było wymienic i beben od sprzegła. Na maseju - to twoja przekładnia będzie juz 2 razy robiona i silnik równiez. u mnie silnik nie jest jeszcze dotykany ale w tym roku juz trzeba będzie ale jeszcze około 600-800 godzin zrobimy do zimy. więc jak twój MASEJ tyle wytrzyma to powodzenia. przekładnie w D i M kończą się po 5 tysiącach a mam znajomego, który silnik na NH robił juz po 3000 godzin.

Wiec zyczę powodzenia z inna marką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Kolego z ktorego roku te ciągniki??? Wiem że te nowe tyle nie wytrzymaj nie musisz mi tego mowić.... Mam kolege ktory ma zetora forterre i ma 8000 mth i licznik już nie chodzi od dawna , bez jakiegoś większego remontu....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Na dzień dzisiejszy stanowisko firmy produkującej niezawodne ciągniki jest takie, że nie ponosi odpowiedzialności za opony montowane w swoich maszynach, a to że trzęsie całym ciągnikiem jest nieistotne. SZOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Weż rzeczoznawce sprawe do sądu i tyle ... A najlepiej to idz do radcy prawnego niech ci powie co masz z tym zrobić....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

Miałem ten sam problem...., ten sam model traktora, te same opony... Po zmniejszeniu ciśnienia w oponach, problemu nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety tak trzeba będzie zrobić, ciśnienie regulował lokalny dealer pan z Tarnowa Podgórnego także już był testowany na wszystkich ciśnieniach niema żadnej różnicy, pan z Tarnowa chociaż zgłosił problem do producenta opon (zobaczymy co powiedzą), czego dealer przez pół roku nie potrafił zrobić, kompletna ignorancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

a może po prostu masz złą średnicę kół - tzn stosunek obwodów przodu do tyłu ??? - jakaś pomyłka w zamówieniu i się nie zgadza z przełożeniem mostów. - na miękkim masz uślizg i nie czujesz a na asfalcie zrywa bieżnik? sprawdź w instrukcji bo zanim serwis na to wpadnie rozwalisz przekładnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPFH    1

Polecam: http://www.firestone.pl/agri/pl/downloads - tam masz katologi opon : Technical Data Firestone Agricultural Tyres 2013 - z tego roku - znajdź rozmiar i typ opony i w tych katalogach znajdziesz odpowiedź na swój problem. Zważ osobno przód i tył podziel przez 2 i będziesz miał obciążenie na jedno koło - do tego weś po uwagę prędkość jazdy i będziesz miał po temacie.

Na przykład: opona Performer 70 520/70R38 - dla masy na jedno koło 2775 kg i przy prędkości 30 km/h - ciśnienie w oponie powinno wynosić 1,0 bar;

opona Performer 70 520/70R38 dla prędkości 40 km/h dla obciążenia 3000kg i przy prędkości 40 km/h - ciśnienie powinno wynosić 1,2 bara.

dalej dla Performer 85 340/85R24 - dla prędkości 30 km/h oraz obciązenia 1370 kg ciśnienie powinno wynosić 1,0 bar.

Nie otwiera mi sie po Polsku ale udało mi się ściągnąć po angielsku. może mam coś z wyszukiwarką. fajny materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Dowiedziałem się niedawno, że John Deere zaczyna opracowywać silniki z SCR :) Czyli już niedługo można spodziewać się zamienników obecnej seri 6r :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie opony są po sprawdzeniu przez producenta, podobno taka jest ich charakterystyka i tak mają pracować, nie mają żadnych wad. Ciągnikiem tłucze jak cholera, a deere mi mówi ,że nie ponosi odpowiedzialności za opony ponieważ on ich nie produkuje. Dobre nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Panowie chciałbym sie dowiedzieć kto ma ciągniki John Deere 6105r i 6115r bo miałbym pare pytan co do tych ciągników.Jak ktoś będzie wiedział lub posiadacz ten post przeczyta to proszę o kontakt ze mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasik312    0

Panowie mam pytanie. W tym roku kupiłem 6125r spisuje się narazie nieźle mocy mu nie brakuje i wgl, ale jest pewien problem jak pojeżdże 1 godzinę z gruberm to temperatura dochodzi mi do 100 stopni (tak pokazuje monitor). I tu jest moje pytanie czy tak powinno być? Jeśli jest ktoś kto się orientuje to prosze o info najlepiej na priv

Edytowano przez lukasik312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wcale nie powiedziane. Zetor forterra 11741 z silnikiem sdf może pracować na wyższej temp. W instrukcji napisano, że temp otwarcia termostatu wynosi 108 st C. Dlatego zabronione jest używanie wody w układzie chłodzenia. Podniesiona temperatura silnika jest ze względu na konieczność przestrzegania norm czystopści spalin. Co do temperatury jd wypowiedzieć się może serwis lub uzytkownik, który pracował ciągnikiem z porównywalnym obciążeniem. Jaką masz temp gdy np jedziesz dłużej drogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasik312    0

Jak jeżdżę drogą to temperatura wynosi 86 stopni (jeździłem z kukurydzą cały dzień od 8 do 20 i temperatura ta sama), a przy ciężkiej robocie (pług, gruber) sto stopni. Tylko zaraz na uwrociu przy zawracaniu spada do 89 i na nowo powoli rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

a jak wtedy wyglada wskazówką, nie to co pokazuje CC tylko przy kierownicy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasik312    0

przekracza połowe nie wiem jak to powiedzieć dokładnie. Do czarwonego pola jeszcze troche brakuje (tak na oko czerwone zaczyna się od 120)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

No to jak do czerwonego nie dochodzi to nie ma żadnego problemu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Na mój gust coś jest nie tak. Temp powinna byc stała ponieważ jest termostat. Gdyby był ustawiony na 100 st C to na drodze również było by 100 st C. Masz dobrze naciągnięte paski, węże układu chłodzenia nie są niczym przyciśnięte załamane? Wygląda jak by układ nie do końca dobrze radził sobie w pełnym obciążeniu. Strach pomyśleć co będzie latem. No chyba, że to grzanie w ciężkiej pracy spowodowane jest docieraniem się silnika. Nie chce wysuwać tu jakichś teorii może niech ktoś mający taki ciągnik się wypowie, ale dla mnie jest to troszkę dziwne.

Jeśli tak nie powinno być. problem jest i to spory ponieważ praca w podwyższonej temperaturze spowoduje szybsze zużywanie się silnika. Z czasem ucierpi głowica i najbardziej ostatni cylinder ponieważ jest najsłabiej chłodzony.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

nie wiem który byłby lepszy ?

John Deere 7720 używany

czy nowy John Deere 6170r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

nie wiem co z tymi nowymi, czytałem gdzieś (chyba na AF) że te nowe to większość części to Made in China... więc nie wiem

a te 7720 to chyba udana seria nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

ja słyszałem że te mniejsze JD to w chinach klepią a duże że niby dalej dobre tylko narzekają ludzie na ten DPF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

DPF to ten AdBlue ? no nie wiem zobaczymy jeszcze :) po świętach jedziemy do deelera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj