Polecane posty

maciekx90    1

Kupisz takiego John Deera za 270 tyś? Ile taki kosztuje bo kolega za Comfort 6830 zapłcił 320 tyś a co tu dopiero mówić o nowych M i R, Jeśli znacie ceny to się podzielcie nimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Tematy połączone

M nie jest produkowana w Niemczech

A niby gdzie? W Watykanie?

 

Od kiedy firma John Deere zmieniła nazwę serii 6030 Comfort na 6M dużo osób myli te ciągniki z serią 5M. Ludzie, to są inne ciągniki!

6030 Comfort ----> 6M

6030 Premium ---> 6R

 

Nawiasem mówiąc to i seria 5M produkowana jest w Niemczech a że ludzie robią z igły- widły (w tym przypadku od przedniego mostu po cały ciągnik) to już inna sprawa. Wróćcie do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Chciałbym sie dowiedziec od posiadaczy tych ciągników jak najwięcej informacji a przede wszystkim o spalaniu tych nowych ciągników.Każdy niech doda swą opinie co wie na ten temat :)

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eSeczka    11

Na początku roku cenił się na 280 tys zł netto. Takie miałam oferty, więc na pewno coś do urwania.


Na FB             Yulia Evmenchikova

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Jestem posiadaczem od wiosny JD6105R i niestety okazuje się, że ciągniki premium mają wadę fabryczną!!!! a polega ona na mocnych wibracjach podczas jazdy na utwardzonej drodze. Oczywiście zgłosiłem to na reklamacje ale powiedzieli że narazie firma nie wie dlaczego tak się zachowuje ten ciągnik!!!. Czy ktoś z was ma podobny problem? Proszę uważać na nową serie 6R i na ROL-MECH Radymno mam narazie bardzo przykre doświadczenia a kupiłem u nich full maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opony Firestone Performer Ciśnienie 2 atmosfery z przodu i z tyłu

 

Oczywiście były próby jazdy na niższym ciśnieniu nie przyniosło to żadnych zmian. Rol-Mech Radymno informował że John Deere ma problem z nową serią premium i że te drgania występują tylko w premium ale niewiedzą dlaczego lub nie chcą powiedzieć, narazie z punktu widzenia klienta wygląda to bardzo nieciekawie. Ciągnik dostaje mocnych wibracji co ma wpływ na inne podzespoły. Sposób jaki ROL-MECH traktuje swoich klientów pozostawia wiele do życzenia, zainteresowanym chętnie opowiem szczegóły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

spuść do 1.3

znam osobę która ma trelleborgi i problem był identyczny.

po zejściu ciśnienia do 1.3 problem ustąpił jak ręką odjął


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były próby jazdy przy niższym ciśnieniu, z włączonym przednim napędem i bez,generalnie niema większej różnicy. Drgania nasilają się przy skręcaniu kierownicą szczególnie przy prętkości 20 - 30 km/h Przy pełnej prędkości 40 km/h jazda na wprost drgania są najmniejsze jednak cały czas "brzęczy i żegocze" dzwignia od automatycznego zaczepu (człowieka szlak trafia przy dłuższej jeździe). Ponadto podczas jazdy z pełną prędkością w chwili puszczenia gazu gdy ciągnik hamuje silnikiem dobiega od strony lewarka zmiany biegów głośne żegoczenie. Serwis ROL-MECH Radymno rozkłada ręce niemają pojęcia co to jest, tłumaczą ,że problem "może sam ustąpi jak zmienimy olej w przednim moście" ręce opadają, generalnie totalna ignorancja i brak jakiegokolwiek zainteresowania klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPFH    1

Opony Firestone Performer Ciśnienie 2 atmosfery z przodu i z tyłu

 

Oczywiście były próby jazdy na niższym ciśnieniu nie przyniosło to żadnych zmian. Rol-Mech Radymno informował że John Deere ma problem z nową serią premium i że te drgania występują tylko w premium ale niewiedzą dlaczego lub nie chcą powiedzieć, narazie z punktu widzenia klienta wygląda to bardzo nieciekawie. Ciągnik dostaje mocnych wibracji co ma wpływ na inne podzespoły. Sposób jaki ROL-MECH traktuje swoich klientów pozostawia wiele do życzenia, zainteresowanym chętnie opowiem szczegóły...

 

JohnDeere6105R - sprawdź cisnienie w ogumieniu, najlepiej wejdź sobie na stronę producenta opon i w zależności od tego jakie masz opony, typ opony, jak równiez obciązenia na jedno koło oraz w zalezności od prędkości jazdy - na tej podstawie ustalasz ciśnienie w oponach. są bardzo ładne tabelki i bez probelmu sobie to ustawisz. Ja użytkuję 5 jelonków zakupionych od tego dealera i nie mam z nimi najmniejszego problemu. Ciągniki dostarczane są do nas klientów z tak zwanym ciśnieniem magazynowania i niestety trzeba ciśnienie w oponach mocno obniżyć aby nie było drgań i wibracji.

Miałem już opony FireStone - tej marki nie polecam, ponieważ mają jak dla mnie zbyt zadki bieżnik - te kolocki na oponie są zbyt daleko rozstawione i przenoszą się drgania. Ale chciałem sobie kupić ciągnik w niższej cenie więc zaoszczędziłem na oponach, teraz juz testuję innych producentów. Na MIchelinach jadę czasmi na 0.9bara. a normalnie na tyle 1,1-1,2 i przód 1,2-1,3 bar.

 

piszesz o wibracji dźwigni - JohnDeere6105R - posiadasz moim skromnym zdaniem najlepszą skrzynię Power Quad - jaka jest dostępna na rynku. Dla mnie jest ona prosta w obsłudze i niezawodna, nie zamienił bym ją na żadne Vario czy inny automat. Dzwignia w jelonkach jest sterowana linkami, co zapewnia jej 100% skuteczność i normalnym jest iż masz drążek to ma on prawo trochę latać (gdyż jest dłuższy i wygodny w użyciu). W moim 7810 nawet raz mi się ta linka urwała, ale po 9500 godzin już był na nią czas. Więc nie wiem czy masz przyciski w dźwigni ale jak spędzisz tyle godzin na Jelonku co ja spędziłem to docenisz tą przekłądnię i dźwignię, z której mogę sterować biegami oraz sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko ciągnik był oddany do serwisu rol mech, podejrzewam że panowie przetestowali jazdę na każdym ciśnieniu w oponie, jak już pisałem niema żadnej różnicy. Rol mech przyznaje że John deere ma problemy z nową serią 6R ponieważ nie wiedzą dlaczego powstają te drgania. Przed kupnem pytałem jakiej marki opony najlepiej zamówić zostałem zapewniony, że wszystkie które zakłada John deere są dobre i nie ma z nimi żadnego problemu dlatego nie dopłacałem aby wybrać konkretną markę. Na domiar złego po powrocie mojego wymarzonego Jelonka z serwisu zauważyłem że lewa tylna opona jest uszkodzona na kilku protektorach od wewnętrznej strony oraz jest wgnieciona od tyłu kabina koło rejestracji, zgłosiłem to natychmiast do serwisu włącznie z wysłaniem zdjęć, do tej pory nikt nie pofatygował się nawet zobaczyć uszkodzeń. Moje posty nie mają na celu oczerniania marki John deere ani firmy Rol-mech Radymno poprostu piszę co mnie spotkało a wnioski proszę sobie wyciągnąć samemu, postaram się na bieżąco informować jak się sprawa potoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

U mnie są podobne wibracje mam opony Continental chociaz teraz jakby trochę mniej daje sie odczuć ale jest to problem ,teraz bende trochę wiecej jezdzil to opisze wam czy jest lepiej

Edytowano przez waldas27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Jak już wspominałem John Deere był w serwisie prawie dwa tygodnie ustarka w tym czasie nie została naprawiona, napisao w protokole zdawczym że firma pracuje nad rozwiącaniem problemu, co było fikcją, dzisiaj po wielu telefonach i oficjalnym piśmie do Rol-mech Radymno i John Deere Poznań pojawił się u mnie serwis!. Pan mechanik rozpoczoł swoją pracę od robienia zdjęć oponie i uszkodzeniom jakie zostały zrobione podczas pobytu ciągnika w serwisie. Opuścili ciśnienie w przednich oponach do 1,3 atmosfery i z tyłu do 1,1. Po czym wyjechaliśmy na asfalt... okazuje się, że nie ma żadnej różnicy mocne wibracje pojawiają się na każdym biegu przy każdej prędkości i obrotach, widziałem wielkie zdziwienie u Pana mechanika wielokrotnie dotykał kierownicy a jego ręka dostawała drgań. Legenda o niezawodności i szczycie ewolucji jak reklamuje John Deere nową serie 6R premium prysła jak bańka mydlana, wielkie rozczarowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPFH    1

przetestuj sobie ten ciągnik na miękkim podłozu, gdzies na polu czy łące. przejedź się nim z 15-20 km/h i zobacz czy masz ten problem. bo z tego co piszesz to testowaliscie na asfalcie. jak drgania sa wytłumione na miekkim podłozu to masz problem z kształtem bieznika. poza tym zwróc uwage czy choinka -klocki na choince zachodza na siebie - jesli zachodza to masz płynne przekazanie z jednego na drugi oraz nie masz drgań. jesli choinka ma waskie klocki to tez nie jest dobrze. porównaj sobie - a najlepiej przełuz koła z sasiadem, ktory posiada taki sam promień toczny i z pewnoscia zobaczysz róznice.

nie słyszałem o problemach na tych ciagnikach zwłasza ze seria 6000 to jest produkowana od jakis ponad 20 lat. poza tym 6r to nastepca 6030 - rama ta sama, budowa ta sama aby silnik jest na euro 4. wiec zbyt długo uzytkuje te cigniki aby był na nich taki problem.

poza tym załacz i wyłacz perzdni naped jesli nie ma róznicy - to to eliminuje napedy i przednia os.

narka, lece rozładowac przyczepy bo przyjechały z pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na miękkiej nawierzchni w polu niema takiego problemu nie ma żadnych drgań, klocki nie zachodzą na siebie. Mechanik Rol-Mech Radymno twierdzi ,że jest to wina opon. Zapraszam wszystkich zainteresowanych kupnem ciągnika w Rol-Mech Radymno do mnie na jazdę próbną, udostępnie ciągnik wnioski sami sobie wyciągniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPFH    1

to kolego masz odpowiedz na swoje problemy - ZMIEN DOSTAWCE OPON - jak na miekkim podłozu nie masz drgan i sprawdziles to wszystko o czym pisalismy - to ratuje cie tylko wymiana opon - powiedz lepiej ile na nich zaoszczedziłes. te ciagniki sa to proste i niezawodne ciagniki. odnosnie dealera - to zacznij chodzic na spotkania u niego to dowiesz sie co mysla klienci na temat serwisu. Jak wstaje klient na spotkaniu i dziekuje dealerowi za to iz w sobote o 20.00 miał usterke na kombajnie a o godzienie 9.00 w niedziele pojechał w pole. ludzie z rolmechu dojechali do niego, zweryfikowali usterke i na 8.00 w niedziele byli z czesciami, które sciagneli z odległosci 400km. ja byłem na tym spotkaniu i znam tego klienta z widzenia. wiec zanim zaczniesz na kims psy wieszac to zastanow sie dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

wczoraj miałem okazje jechac 30km w transporcie.

Po zajechaniu do znajomego stwierdziłem ze nie wiem jak wróce do domu bo mi tak podskakuje ciągnik i skrzynią szarpie. Znajomy stwierdził - wiesz ta moja przyczepa ma za dużo powietrza.

W drodze powrotnej na pusto leciałem cały czas 40km/h i płynnie jak w samochodzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to kolego masz odpowiedz na swoje problemy - ZMIEN DOSTAWCE OPON - jak na miekkim podłozu nie masz drgan i sprawdziles to wszystko o czym pisalismy - to ratuje cie tylko wymiana opon - powiedz lepiej ile na nich zaoszczedziłes. te ciagniki sa to proste i niezawodne ciagniki. odnosnie dealera - to zacznij chodzic na spotkania u niego to dowiesz sie co mysla klienci na temat serwisu. Jak wstaje klient na spotkaniu i dziekuje dealerowi za to iz w sobote o 20.00 miał usterke na kombajnie a o godzienie 9.00 w niedziele pojechał w pole. ludzie z rolmechu dojechali do niego, zweryfikowali usterke i na 8.00 w niedziele byli z czesciami, które sciagneli z odległosci 400km. ja byłem na tym spotkaniu i znam tego klienta z widzenia. wiec zanim zaczniesz na kims psy wieszac to zastanow sie dwa razy.

 

 

 

Czy pisanie o usterce w swoim ciągniku to "wieszanie psów???" Już to pisałem ale powtórzę jeszcze raz. Przy konfiguracji ciągnika pytałem jakie opony najlepiej zamówić powiedzieli że wszystkie które John Deere zakłada są bardzo dobre i niebyło na nie żadnej reklamacji dlatego nie dopłacałem do konkretnych opon, teraz dokładnie nie pamiętam ale w porównaniu do wartości ciągnika była to groszowa sprawa, dlatego z całym szacunkiem SPFH proszę nie sugerować że chciałem zaoszczędzić na kasie i że sam sobie jestem winien że dostałem "bubla". Nadal mam głęboką nadzięję że Rol-Mech Radymno włącznie z Panem Prezesem stanie na wysokości zadania i rozwiąże ten problem uczciwie i rzetelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

,,Towar pełnosprawny nie podlega reklamacji'' cokolwiek to znaczy - niedaleko mnie jest sklep z częściami i wisi karta z takim napisem hahahahaha to samo tyczy sie twoich opon. Kogo to obchodzi że masz drgania , jeżdzij powoli albo najlepiej wcale.....

Jak nie weżmiesz sprawy w swoje rece i nie postraszysz ich sądem albojakaś opinnija od rzeczosnawcy to nici z tego minie gwarancja i sie wypną na Ciebie....Pozdrawiam A tak na marginesie to kupujcie normalne ciągniki a nie w chinszczyzne sie pchacie....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

co to znaczy normalnie ciagniki ? nie mow mi tu tylko o jakims nh czy messeju albo deutzu ;/

widze ze nia masz zielonego pojecia o jelonkach a moze cie nie stac i temu tak ich nie lubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

No własnie tak sie składa że mam masseya a nawet dwa. Nie chce sie z Tobą kłucić bo pewnie masz JD z 2000-ktoregoś i to jest pewnie bardzo dobry ciągnik ale te nowe to jest lipa z sosną.....Pozdrawiam


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj