Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamawianie New Hollanda T5040

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share misiek01

misiek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:31

Zamawianie New Hollanda T5040 tyle to on napewno niekosztuje troche przesadziles, za EHRtrzeba dopłacic cos kolo 6000 zł
zetor 52-11 i ursus c-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamawianie New Hollanda T5040 Dzisiaj, 03:46
  •  

#22 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 16:44

Zamawianie New Hollanda T5040 Z tego co wiem to chyba zależy w jakim kodzie ciągnika. Chyba w 302 jest w standardzie, ale za to bez skrzyni 24x24 (tylko 12x12), a w kodzie 502 odwrotnie.

Ponawiam pytanie: czy warto mieć EHR (EDC) przy pługach zagonowych? Podobno przy obrotówkach jest to znaczne ułatwienie pracy a przy zagonowych niekoniecznie.

#23 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 17:25

Zamawianie New Hollanda T5040 a jaka różnica w zastosowaniu EHR w zagonowym , a obrotowym? Tu i tui to duże udogodnienie.

#24 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 18:45

Zamawianie New Hollanda T5040 No właśnie nie wiem, dlatego piszę, że tylko tak słyszałem. A czy może ktoś mniej więcej wytłumaczyć cechy i funkcje podczas stosowania? Jest coś takiego jak ustawianie wysokości podnoszenia a później tylko przycisk i się podnosi do tego położenia? Co więcej jeszcze jest?

#25 Share misiek01

misiek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 19:22

Zamawianie New Hollanda T5040 ja niedawno kupilem T5040i mam w nim EHR , bardzo fajna sprawa, ustawiasz sobie na jaka wysokosc ma ci podniesc ,ustawiasz szybkosc podnoszenia i opuszczania, na jaka glebokosc ma ci opuscic , jak juz sie wszystko poustawia to tylko naciskasz przycisk góra , dól i tylko nim operujesz, jeszcze tak wszystkiego nieopanowalem na sto procent ale polecam bardzo fajna i wygodna sprawa
zetor 52-11 i ursus c-330

#26 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 20:40

Zamawianie New Hollanda T5040 Czyli nie trzeba ustawiać np. pługów na kółku lub jakiegoś agregatu na jaką głębokość mają iść tylko wszystko trzyma pompa?
Pytanie 2: w jakim wyposażeniu masz traktor?

Edytowany przez poiqwe, 17 sierpień 2011 - 20:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share michalturbo

michalturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:04

Zamawianie New Hollanda T5040 po pierwsze EDC(Electro Dual Command) to nie to samo co EHR
po drugie z EHR-em jak i bez jest możliwość opuszcznia i podnoszenia podnośnika za pomocą jednego guzika
kolego poiqwe spróbuje ci to wytłumaczyć na "chłopski rozum", masz dwie wajchy od ustawienia wysokości podnośnika (zagłębienia narzędzia) z EHR jedną, i guzik do podnoszenia i opuszczania, ustawiasz wysokość i później tylko guzikiem wciskasz jak podnosisz i opuszczasz na zadaną wcześniej wysokość.

#28 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:17

Zamawianie New Hollanda T5040 Opisałeś teraz EDC w NH? Czyli jak mam EDC to mam jedną wajchę i tym ustawiam i głębokość i wysokość? A jak MDC to jak to wygląda?

#29 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 17:27

Zamawianie New Hollanda T5040 Michalturbo to chyba mistrz świata w wprowadzaniu ludzi w błąd ( !!! ).

Przytoczę może opis z folderu jaki jest w internecie.

Układ elektronicznego zagłębienia narzędzia (Elektroniczny układ regulacji siłowej) EDC jest do wyboru w ciągniku w opcji wtedy w środku mamy "myszkę" do sterowania, dociążania, można też chyba regulować szybkość podnoszenia, opuszczania oraz "miękkie zawieszenie maszyny na Tuz". Z zewnątrz przy EDC mamy do podnoszenia i opuszczania przyciski w światłach.

MDC dają jest w standardzie czyli podnoszenie maszyny na tylnym TUZ za pomocą pokrętła z tyłu na zewnątrz ciagnika, wewnątrz mamy dwie gałki do regulacji oraz po ustawieniu ich położeń na uwrociu jedynie wciskasz "podnieść/opuść" przyciski Lift-o-matic (jak w katalogu).

A Dual Command i Electro Command to nazwy skrzyni biegów w większych ciągnikach.

#30 Share radek1975

radek1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:49

Zamawianie New Hollanda T5040 Kupiłem ten model za 126tys. netto jest przycisk do podnoszenia i drugi do opuszczania do tego dwie wajchy do ręcznego sterowania i z tyłu pokrętło regulacji szybkości pracy tuza .Na pewno nie jest to EHR,ale działa sprytnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:58

Zamawianie New Hollanda T5040 A co w nim masz? Jakie wyposażenie? Opony?