Skocz do zawartości

Zdjęcie

przymrozek i śnieg - maj 2011

181 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:19

przymrozek i śnieg - maj 2011 U mnie też kukurydza dostała po d*pie, posiałem dosyć wcześnie, bo w połowie kwietnia i jest nad ziemią średnio jakieś 5 cm. Rośliny ściemniały i niektóre całkowicie oklapły na ziemię, a ocalałych nie ma prawie wcale. Jeszcze teraz nadają do -3st. woj. Łódzkie. Jak będzie taki mróz jak mówią to już można się całkowicie pożegnać z QQ, i pewnie siać będzie trzeba od nowa, a to znowu niemałe koszty...
Jeszcze w telewizji cały czas gadają o kierowcach, o trudnych warunkach na drodze, a o tym gdzie są największe szkody to się wcale nie mówi ;[ Przecież można pojechać wolniej i się dojedzie a pola się nie uratuje...

Jak myślicie da się jeszcze coś jakoś uratować, może zastosować jakieś odżywki??

Edytowany przez Junkers, 04 maj 2011 - 21:21.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przymrozek i śnieg - maj 2011 Dzisiaj, 17:41
  •  

#122 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:25

przymrozek i śnieg - maj 2011 tak ale taka pani w obcasach lub pan w lakierkach ciężko ma chodniczkiem do pracy dojść... przecież to takie ważne i o tym trzeba mówić. Warszawa musi widzieć w telewizji jak to im ciężko się do domu wracało po weekendzie w górach. :/ masakra

Edytowany przez Cihu, 04 maj 2011 - 21:26.

#123 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:42

przymrozek i śnieg - maj 2011 @Cihu-zima zaskoczyła,a drogowcy znowu zaspali-biedna ta pani z Warszawy,no i weekend się nie udał-przy tej dramatycznej sytuacji twoja kukurydza to pikuś,przepraszam-PAN Pikuś.

#124 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:56

przymrozek i śnieg - maj 2011 zobaczcie do mojej galerii czy jeszcze coś wyda z jarego rzepaku bo wydaje mi się że lipa będzie...

#125 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 04 maj 2011 - 21:57

przymrozek i śnieg - maj 2011 u mnie buraki padły, nie wiem czy coś z nich będzie, jęczmień jary również nie wygląda ciekawie, rzepak już dawno zlikwidowałem ale u sąsiada widziałem, że górne pędy oklapły,
Kuj-Pom, powiat toruński :(
mróz i wiatr w lutym, susza w kwietniu, mróz w maju, klęska :(

#126 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 04 maj 2011 - 22:14

przymrozek i śnieg - maj 2011 U mnie (kuj-pom pow. sępoleński) mróz wszystko załatwił (-6 przy gruncie) od krzewów po winobluszcz na domie i uprawy. Tak wygląda jęczmień jary http://w848.wrzuta.p.../przymrozek_015 tak zmrożona lucerna http://w848.wrzuta.p.../przymrozek_003 i najciekawsze na koniec kuku http://w848.wrzuta.p.../przymrozek_011

Obecnie (23godz.) na samochodzie szron zobaczę ile rano dowali przy gruncie.

Edytowany przez slaw17, 04 maj 2011 - 22:25.

antyfan AF

#127 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 maj 2011 - 05:00

przymrozek i śnieg - maj 2011 No i umnie dzisiaj biało od mrozu., wczoraj nie było to dziś nadrobił.

#128 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 maj 2011 - 05:31

przymrozek i śnieg - maj 2011 slaw nie jest tak zle,przynajmniej na zdjeciach,qq-przewaznie dwa liscie to srodek wzrostu otulony i schowany powinien przezyc,jeczmien jest najwrazliwszy ze zboz ale tez nie kazdy przymrozek go polozy,najbardziej w d. wzielo to co kwitlo-rzepaki,drzewa owocowe,oraz ziemniaki.Panowie jest o co plakac ale rosliny tez nie sa od tego by sie poddawac i generalnie im silniejsza uprawa tym lepiej sie zregeneruje

#129 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 05 maj 2011 - 06:35

przymrozek i śnieg - maj 2011 Lubelskie, okolice Biłgoraja dzisiaj o 6-ej rano też było biało. Porzeczkę opryskałem wieczorem, więc powinna przeżyć, ale nie wiem co robić z jęczmieniem. :) Może jakoś przeżyje. :)

#130 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 05 maj 2011 - 06:39

przymrozek i śnieg - maj 2011 południowe podlasie. na termometrze około 0 ale nie ma w ogóle szronu na polach czyli nie jest źle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 05 maj 2011 - 07:42

przymrozek i śnieg - maj 2011 warminsko-mazurskie okolice nidzicy, biało od śniegu na termometrze nie było mrozu ale przy ziemi może z -1

#132 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 maj 2011 - 08:08

przymrozek i śnieg - maj 2011 Mazowieckie okolice Płońska wymroziło nam ok 3ha kukurydzy akurat jak zaczęła wychodzić. Ale w naszych okolicach ogólnie ludzie wcześnie zaczęli siać więc wątpie czy dużo przetrwało.

#133 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 05 maj 2011 - 08:37

przymrozek i śnieg - maj 2011 Jest jeszcze sens siać kukurydze na ziarno?Jeśli tak to o jakim FAO?Mieszkam w wlkp okolice Jarocina

#134 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 05 maj 2011 - 10:04

przymrozek i śnieg - maj 2011 @wiesmag --> my pod Tczewem mieliśmy trochę więcej szczęścia, wczoraj po południu spadło trochę deszczu, dzisiaj tak ok. 10.00 zaczęło znowu padać najpierw deszcz, później deszcz ze śniegiem, dość mocno dawało, ale teraz (godz. 11) już słońce świeci <_<

#135 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 maj 2011 - 10:52

przymrozek i śnieg - maj 2011 @Senator-to też w twoim kierunku czarne niebo było,od tej twojej chmury kilka kropel się zapodziało i spadło,a tak to słoneczko i wiaterek(bardzo przyjemnie).

mogło by nawet śniegiem popadać-zawsze to jakaś wilgoć.

#136 Share kali87

kali87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 maj 2011 - 11:09

przymrozek i śnieg - maj 2011 Mazowieckie,powiat Płoński.wczoraj mróz -3.kukurydza zasiana 20 kwietnia w fazie dwóch liści,4 ha.dziś w nocy 0.cała plantacja leży.czy coś z tego będzie???chyba pozostało nam tylko czekać...:(już nie wspomnę o rzepaku,wszystko się poskręcało i pochyliło.masakra

#137 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 maj 2011 - 12:46

przymrozek i śnieg - maj 2011 Rzepak pokręcony przez mróz i połamany przez śnieg (Szlag by trafił - ci co mieli słabsze rzepaki te lepiej przetrwały to ostatnie dziadostwo - człowiek stara się rzepak piękny był a teraz d...) Buraki wygniecione przemrożone, ale żyją.
Everything is dust in the wind

#138 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 05 maj 2011 - 12:50

przymrozek i śnieg - maj 2011 Kuj-pom pow. sępoleński dzisiaj dało - 3 przy gruncie. Jęczmień cały żółty kuku jeszcze nie zdążyłem dzisiaj obejrzeć. Sąsiad mi mówił że u niego przemarzła aż do 1cm pod ziemią;[.
antyfan AF

#139 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 05 maj 2011 - 14:17

przymrozek i śnieg - maj 2011 U mnie dzisiaj był mróz nad ranem -3 stopnie, nawet na dachach było widać...na szczęście nic nie umroził, bałem się żeby tytoniu w tunelach nie ruszył, ale wszystko jest ok :rolleyes:
ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 05 maj 2011 - 17:05

przymrozek i śnieg - maj 2011 Koledzy zamiast tego owsa mógłbym zasiać żyto na kiszone???

Edytowany przez milanreal1, 05 maj 2011 - 19:44.
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników