Skocz do zawartości

Zdjęcie

przymrozek i śnieg - maj 2011

181 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 03 maj 2011 - 19:03

przymrozek i śnieg - maj 2011 U nas dziś ładnie dolało ziemia nawilgnięta porządnie , rządki od ziemniaków bardzo wilgne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przymrozek i śnieg - maj 2011 Dzisiaj, 17:09
  •  

#42 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 03 maj 2011 - 19:14

przymrozek i śnieg - maj 2011 U mnie w tej chwili +3 (a w nocy ma być poniżej 0)cały dzień lało i sypało śniegiem... żyto mi już na całym polu leży równo jak na stole 1.4ha ;[ i co teraz z tym zrobić :huh: ?

#43 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:17

przymrozek i śnieg - maj 2011 W mojej okolicy wszystkie rzepaki wyglądają jak patyczki, tzn. mają bardzo chude łodygi. Po tym śniegu może je nieźle powykładać...

zetorcrystal
Przyjdzie na to czas, gdy Ty i Twój dziadek będziecie palić zbożem w piecu, chyba że będziesz taki głupi i naiwny aby za przyczepę zboża kupić 1/3 węgla... Już prawdopodobnie od przyszłego roku opał ma pójść w górę o 100 %.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#44 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 maj 2011 - 19:21

przymrozek i śnieg - maj 2011 Lodzkie ,poludniowa czesc pada snieg od 14 teraz okolo 6 cm sniegu i -1.No to pewnie po rzepaku bedzie.Nie wesolo sie robi.

#45 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:24

przymrozek i śnieg - maj 2011 @zetorcrystal-uspokój dziadka-kara spotyka tych którzy zbożem nie palili.

ja zbożem palę i żadnych anomalii pogodowych nie mam i nie są przewidziane-jakoś nigdy aż tak tragicznie nie było jak w innych rejonach.

siedzę przy kaloryferku,ogień w piecu-oczywiście że ze zboża.

Edytowany przez wiesmag, 03 maj 2011 - 19:27.

#46 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 03 maj 2011 - 19:26

przymrozek i śnieg - maj 2011 U mnie teraz +5, a w nocy niby przymrozku nie nadają :rolleyes: jak będzie to nad ranem.... dzisiaj nie było deszczu ani śniegu a popołudniu nawet wyjrzało słońce....Lubelskie :rolleyes:
ZETOR Team !!!

#47 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:01

przymrozek i śnieg - maj 2011 No panowie pisałem wyżej że kropi deszczyk ,a teraz zawierucha pada bardzo mokry śnieg, który od razu się topi, świętokrzyskie okolice opatowa, jak żyje 24 lata nie widziałem 3 maja śniegu ,chyba że na zdjęciu, widziałem 16.X ,ale teraz to przegięcie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#48 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:05

przymrozek i śnieg - maj 2011 wschodnia cześć woj.mazowieckiego cały dzień opady deszczu i zimno ale śnieg narzazie nie padał.

#49 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:21

przymrozek i śnieg - maj 2011 podlaskie, odczuwalne ochłodzenie, dzisiaj w dzień +4, nadawane przymrozki. :(

#50 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 03 maj 2011 - 20:28

Woj.łódzkie u mnie śnieg zaczął padać wręcz sypać około o godz.14:30 i jest teraz 0 stopni . rzepak jest pochylony gałezie drzew się pochliły

a z jakiego dokladnie regionu jestes? bo ja tez z łodzkiego gmina uniejów i u mnie sniegu nie było w ogole tylko deszcz padał 3 godziny dosc intensywnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:32

przymrozek i śnieg - maj 2011 Okolice radomia zero stopni i ciągle wali śnieg nad ranem pewnie będzie spory przymrozek a ja mam w foliach fasole i paprykę szkoda gadać. Dzisiaj rano jechałem do wawy siódemką i podziwiałem jak zaj.. kwitną sady w grójcu a jak wracałem to drzewa były całe białe od śniegu!!!

#52 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 03 maj 2011 - 21:15

przymrozek i śnieg - maj 2011 U mnie niestety wieje wiatr i nic nie pada od dwóch tygodni. Na szczęście nie było śniegu ale obawiam się że rośliny jare mogą tego chłodu nie wytrzymać :(

#53 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 maj 2011 - 21:22

przymrozek i śnieg - maj 2011 Śląskie, jakieś 4 h temu przestał padać śnieg. Płatki wielkości 1/4 dłoni! Temperatura obecnie + 1 stopień C.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#54 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 maj 2011 - 21:41

U mnie w tej chwili +3 (a w nocy ma być poniżej 0)cały dzień lało i sypało śniegiem... żyto mi już na całym polu leży równo jak na stole 1.4ha ;[ i co teraz z tym zrobić :huh: ?

Na leżące zboże podobno pomaga Wiagra :D

#55 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 maj 2011 - 21:50

przymrozek i śnieg - maj 2011 Mieszkam 20parę km od sandomierza, biedaką wszystko znów przemarznie, jak nie powódź to ...wyjrzałem przed chwilą przez okno drzewa i trawa w śniegu, mi też pewnie szlag trafi buraki i jęczmień...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#56 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 maj 2011 - 21:56

przymrozek i śnieg - maj 2011 Siedlce woj. Mazowieckie 1*C sypie gesty śnieg normalnie masakra drzewka w ogrudku kwitna a o jeczmieniu to juz nie wspomne szlak go trafi jak nic :( ;[ juz sie bialo zrobilo a w piatek bylo ponad 20*C na plusie :blink:
co za klimat poje**** !!! zeby w maju snieg !!!

Edytowany przez Uziu92, 03 maj 2011 - 21:58.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#57 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 maj 2011 - 22:05

Na leżące zboże podobno pomaga Wiagra :D

Podobno Wiagra ma skutki uboczne - samolobstwo, zbyt duza pewnosc siebie

Edytowany przez ralf3635, 03 maj 2011 - 22:23.

#58 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 03 maj 2011 - 22:20

przymrozek i śnieg - maj 2011 Witam wszystkich.

Jest to temat o szkodach we wszystkich uprawach (nie tylko zbożowych)

Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza. Ciężka zima spowodowała spustoszenia w oziminach, wiosenna susza dobija resztki ozimin które nie zostały zlikwidowane po zimie, jare tez nie mają łatwo a teraz z 3. na 4. maja przymrozek ( w faktycznie mróz) http://www.meteogrou...da-lokalna.html na terenie prawie całej Polski.

U mnie (kuj-pom pow. sępoleński) kukurydza już ma 2 liście (u sąsiadów którzy siali w terminie fenologicznym szpilkuje), rzepak kwitnie (dużo plantacji zostało zaoranych, reszta wygląda marnie), wiśnie również kwitną.

Proszę was abyście w tym temacie napisali jakie szkody w plantacjach spowodował Wam dzisiejszy przymrozek. Proszę również abyście w swoich postach podali z jakiego jesteście województwa i powiatu (pomoże to innym użytkownikom zorientować się które powiaty najbardziej ucierpiały). Ja dzisiaj na noc zostawiłem przy gruncie termometr typu min-max i rano wam napiszę ile było stopni. Obecnie (godzina 23.) na samochodach jest już wyczuwalny szron, więc noc będzie nieciekawa.

P.S. Do Moderatora Jeśli uważasz że to jest zły dział proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam i życzę ciepłej nocy!!!
antyfan AF

#59 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 maj 2011 - 22:29

przymrozek i śnieg - maj 2011 http://www.agrofoto....559#entry715559

http://www.agrofoto....653#entry714653

Edytowany przez lukaczmarek, 03 maj 2011 - 22:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 03 maj 2011 - 22:31

przymrozek i śnieg - maj 2011 Ok tylko to jest temat o szkodach po przymrozku a nie śniegu i ochronie plantacji.

Ten temat ma pokazać jakie spustoszenie zrobił mróz na różnych plantacjach!!!

Edycja (7godzina)Temperatura dzisiejszej nocy przy gruncie spadła do -5 -6 stopni ;[ Będzie nieciekawie z uprawami.

Edycja (8 godzina) Uprawy wyglądają nieciekawie: kuku dostała ale ciężko powiedzieć w jakim stopni (za kilka dni się okaże), lucerna przemarzła, jęczmień jary również nie wygląda ciekawie :(

Edytowany przez slaw17, 04 maj 2011 - 07:18.

antyfan AF