Boniar

przymrozek i śnieg - maj 2011

Polecane posty

kissmy...    67

u mnie dęby pozwijały liście nie wspominając o drzewach owocowych, w uprawach jeszcze nie sposób oszacować szkód, mój rzepak na szczęście jest troszeczkę opóźniony dopiero zaczyna kwitnąć, łubin tylko miejscami się pozwijał, widziałem już dzisiaj siewnik w polu - przesiew buraków, prawdopodobnie pastewnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

owies scieło :o z 2ha połowa jest biala i przyklapnięta do ziemi... podniesie sie jak myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

zachodnia malopolska-tylko wczesne ziemniaki bez okrycia wymarzly,pod folia tylko koncowki przyparzylo, kukurydza jeszcze w ziemi siedzi, zboza bez strat, nawet jeczmien jary jest w normie,rzepaku nie ma blisko,

moze w tym roku odrobimy straty z tamtej powodzi, teraz tez bylo sporo opadow ale to bez porownania z tamtym rokiem.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu68    0

Pomocy!!! witam wszystkich. Jestem całkiem zielony w rolnictwie i po raz pierwszy zasiałem łubin.Nie mam pojęcia jak poznać czy zaszkodziły mu ostatnie przymrozki. Liście mają taką brunatnawą barwę, czy to znaczy że rosliny zmarzły i nic im nie pomoże :(??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

brunatna barwa może być naturalna, rośliny uszkodzone przez przymrozek powinny zwijać liście, zahamować rozwój i generalnie odróżniać się od zdrowych, porównaj miejsce szczególnie narażone na wystąpienie przymrozków np. obniżenie terenu z górką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu68    0
Napisano (edytowany)

Dzięki wielkie, liście nie są pozwijane,więc, chyba go nie zamroziło całkiem, uff, kamień z serca :D

 

A tak na marginesie to jestem pod wrażeniem waszej wiedzy, tylko pogratulować no i pozazdrościć :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nie wiem jaki masz ten łubin (ale jeżeli jest to wąskolistny) to tylko groch chyba wcześniej się sieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj