Zaloguj się, aby obserwować  
menos

jaką dojarke 4 krowy

Polecane posty

menos    7

jaką dojarke proponujecie dla 4 krów myslałem nad sac bańkową taką najprostszą co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wiadro :)

 

 

Kup jakokolwiek bo i tak nie będzie miała co doić :) chyba że planujesz zwiększyć stado.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

kup dojarkę jedno lub dwu-konwiową, ja sam mam dwukonwiowa na 7 krów i doimy we dwie osoby, tak do 10 - 12 sztuk jeszcze moze byc ale potem muszę się rozejrzeć za wydajniejszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja to proponuje hale udojową :) a moj wój na 5 krów ma zone i daje rade


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Ja niepamietam jaką miałem ale jakąś polską i trzymałem po 5 krów a teraz in dojarki ni krowy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
wiadro :rolleyes:

 

 

Kup jakokolwiek bo i tak nie będzie miała co doić ;) chyba że planujesz zwiększyć stado.

na 4 czy na 2 krowy to opłaca się kupić dojarke !!!! sąsiad ma 2 krowy i też ma dojarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Popytaj po wsiach bo ludzie mają bańkowe do sprzedania, sam jak dostałem stary prow zje*ałem akcje totalnie i kupiłem nową bańkową za 5 tyś bi tyle wynosiła dotacja i ta nowa to taka tandeta i badziewie że nei umywa się nawet do starej, co miesiąc sprzęgiełka nie ma i cała reszta też nie ciekawa, a właściwie co Ty robisz z tymi 4ma krowami oddajesz gdzieś do mleczarni mleko? czy tak sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Mieliśmy kiedyś jednokonwiową (radziecką) dojarkę na kółkach, wyrabiała do jakiś 15 krów, nawet 3 razy dziennie, spokojnie. Gdzieś się jeszcze przewala, w częściach :rolleyes:


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jeszcze nic wujas przez 20 lat zakładał rure na filtr powietrza w c360 i tak doił :rolleyes: , przez to 2 razy remont musiał robić jak syfu pociągnęło z rur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
na 4 czy na 2 krowy to opłaca się kupić dojarke !!!! sąsiad ma 2 krowy i też ma dojarke

Po co wydawać kasę na dojarkę na dwie krowy sam mam dwie krowy i dojenie ręczne zajmuje 30minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kupić dojarkę to żadna kasa, bo ludzie za grosze oddają ale inna sprawa to przeglądy dojarek jeśli oddaje się mleko do mleczarni :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

buhaha- ferdek- nie rośmieszaj mnie. jakie przeglądy? kto to sprawdza ? mam już spory czas zbiornik na mleko i nawet na początku nikt na to nie patrzył. a teraz jakby co to wystarczy jechac do byle jakiego dilera i za pare zl wszystko podpiszą. aha przypomnialem sobie - jak kupowałem zbiornik przegląd dojarki zrobili mi gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

U mnie mleczarnia wymaga co roku przeglądów do certyfikatu, poza tym źle ustawiona dojarka to zapalenia gotowe, nie polecam nowych konwiówek straszny syf robi teraz delaval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
u mnie mleczarnia wymaga co roku przeglądów do certyfikatu, pozatym źle ustawiona dojarka to zapalenia gotowe,

racja

na tym nie zaoszczędzi...


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
buhaha- ferdek- nie rośmieszaj mnie. jakie przeglądy? kto to sprawdza ? mam już spory czas zbiornik na mleko i nawet na początku nikt na to nie patrzył. a teraz jakby co to wystarczy jechac do byle jakiego dilera i za pare zl wszystko podpiszą. aha przypomnialem sobie - jak kupowałem zbiornik przegląd dojarki zrobili mi gratis

No nie wiem co w tym takiego śmiesznego? Jeśli sprzedajesz mleko do mleczarni to musisz mieć certyfkat i co za tym idzie coroczny przegląd urządzeń udojowych. OBOWIĄZKOWO, przynajmnej u mnie tak jest i wszystko zależy od powiatowego weterynarza. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

wojtus myślisz ze co ja z mlekiem robię ? magazynuję. mam wszystkie certifikaty a mleko sprzedaje do największej mleczarni w polsce. mówie tylko że u nas to nikt tego nie sprawdza a jak trzeba to tak jak pisałem wystarczy zapłacić i nikt nie musi tego oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Nie no jasne! Tylko w tym wszystkim chodzi jak zwykle o kase. :rolleyes: Jeśli ZAPŁACISZ za certyfikaty, zezwolenia, pozwolenia itd. itp to dla wszystkich jesteś ok.! Tylko płacić i płacić.

Niestety taka jest rzeczywistość.

PS. Od stycznia ma mleko stanieć- przynajmniej w mojej spółdzielni Inowrocław. :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
Po co wydawać kasę na dojarkę na dwie krowy sam mam dwie krowy i dojenie ręczne zajmuje 30minut

kamyk514 ja też doje ręcznie ale gdyby mi się trafiło kupić tanio dojarke to raczej bym kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
kamyk514 ja też doje ręcznie ale gdyby mi się trafiło kupić tanio dojarke to raczej bym kupił

a wiesz ile krow można wydoić dojarką przez 30 min. ja nawet gdybym mial jedną krowę to recznie bym jej nie doił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

jedną to dla rozrywki byś wydoił :D sąsiad ma 8 i zasuwa i parę w rękach ma :)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
a wiesz ile krow można wydoić dojarką przez 30 min. ja nawet gdybym mial jedną krowę to recznie bym jej nie doił

Dlaczego???? chyba że nie umiesz doić po co wydawać pieniądze na dojarkę na jedną krowę jak dojenie ręczne zajmie mi kilka minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

To zależy jeszcze jaką, jak krowa jest ,,twarda,, ( a takie też się zdarzają) to na pewno w kilka minut Ci nie pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj