Skocz do zawartości

Zdjęcie

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną?

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 15:45

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? brat cioteczny kupił 2 lata temu sieczkarnie za 80 tyś i nie załuje bo to jedyny taki sprzet na okolice i dziennie potrafi zrobic 10 ha kukurydzy po 500 zł za ha wiec kasa jesi i to ogromna!! jezeli masz mozliwość jeździc na usługi to kupół samojezdną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Dzisiaj, 18:04
  •  

#22 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 16:01

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Ja osobiscie uwazam ze warto kupić taką sieczkarnie bo wytniesz sobie kukurydze juz zaoszczędzisz troche a jak jeszcze ci sie trafi jakis zarobek to troche zarobisz i powoli sie zwróci.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#23 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:30

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? No nie wiem czy się aż tak bardzo opłaca...wszystko zależy ile będziesz jeździł po usługach...ale na 10 hektarów kukurydzy nie opłaca się kupować samobieżnej sieczkarni ale jak masz kasę no to wiadomo... <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:44

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Tez nie zaciekawm pomysłem jest kupowanie jednorzedowki na 4,5 ha bo skoszenie zbyt duzo czasu zajmnie i wtedy tez sie nie opłaca, wyjdzie to samo co by samobieżną wyciął. ale jakoć nie drogą nawet jakiś nie młody rocznik to mozna kupić i dla samego siebie wystarczy

Pozdrawiam Balzak

#25 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:50

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? No ale różnica jest....za bardzo dobrą samobieżną trzeba dać te 80 tys...są również tańsze ale wiadomo jaki stan itp.....a jednorzędówkę kupisz już za 5 tys.... <_<

Gdyby miał do koszenia w sezonie z 30 hektarów no to inna sprawa...a tak to się nie opłaca... ;)

#26 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:55

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Ale nie ma co mówić jak kupisz sieczkarnie to zawsze coś na usługi pojedziesz. podam przykład mój znajomy zaczął od jedenej starej sieczkarni kupił bo kupił a w tej chwili ma 3 sieczkarnie i koszenia tyle ze głowa mała. więc jedna stara sieczkarnia jest dobrym zapoczątkowaniem tego co moze byc pózniej

Pozdrawiam Balzak

#27 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:59

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? No oczywiście, tylko wciąż nie wiem ile ma zamiar hektarów rocznie kosić.... <_<

Więc..????? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 19:03

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Napewno swoje 4,5 a reszta to nie wiadomo jak u niego w okolicy z takim sprzętem. bo jak kiepsko to wiecej zachodu niz to warte. i sieczkarnie sie nie opłaca kupić

#29 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 23:07

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? A może chce ktoś kupić sieczkarnie samobieżną Mengele SF6500? Cena to 55 tysięcy. http://www.agrofoto....amp;#entry90718
Jak coś to pisać na pw.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#30 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 23 listopad 2007 - 23:13

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? na 4.5 ha to nie warto ale jak bys miał koło 10ha to juz można sie zastanawiać mu mieliśmy problem bo nasza kuku była taka duża że nie wiedzieliśmy czy zetor da rade ukosić i czy maszyna pokroji. My naszą w tym roku ponad 20ha skosiliśmy 6ha naszych i usługi ;] ale zetorek dostał po garach bo kuku były piękne
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#31 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 16:49

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? na pare hektarów ziemi nie opłaca kupować sie sieczkarni samobierznej to mija się z celem a także sprzęt nie będzie wykorzystany.

#32 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:38

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? moim zdaniem jeśli masz czas siłę i kapitał na zakup sieczkarni samojezdnej, to sie powiano opłacać, sporo zależy czy ludzie w okolicy sieją sporo kuku czy jest sporo sieczkarni w okolicy. trzeba też zwrócić uwagę na wielkość gospodarstw siejących kuku jak i ich park maszynowy. bo można na przykład kosić u rolnika który ma transport i robota ;) idzie lub takiego który ma dwa rozrzutniczki tzw. kolebki kosisz 20min 40min stoisz :P i wtedy nie wiem czy by się tak bardzo opłacało ?

#33 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:41

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Ale spalanie takiej sieczkarni jest bardzo wysokie... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 13 luty 2008 - 21:52

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną?

Kupno sieczkarni samobieżnej mija się z celem za mały areał a koszt takiej maszyny to około 80 000 - 100 000 zł używanej. Za to polecam sieczkarnię jednorzędową np. firmy Pottinger. Ja mam taką i się świetnie spisuje. Koszt takiej sieczkarni to około 4000-5000 zł.
Pozdrawiam

Racja, do sieczkarnii samobieżnej potrzebny jest duży areał. Może jakąś dwurzędową??