Zaloguj się, aby obserwować  
dawid95

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid95    0

Mój wuja na przyszły rok planuje kupić 2 ha ziemi. i od razu zasiać na niej kukurydze. dodtkowo ma jeszcze swoje 2,5 ha. więc i sie zastanawiea czy wystarczy mu ta sieczkarnia jednorzędowa czy ma kupic samobierzną( przechodzoną) i mam prośbe żebyście doradzili czy warto kupić a jeżeli tak to co najlepiej przyprowadzić? w góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Kupno sieczkarni samobieżnej mija się z celem za mały areał a koszt takiej maszyny to około 80 000 - 100 000 zł używanej. Za to polecam sieczkarnię jednorzędową np. firmy Pottinger. Ja mam taką i się świetnie spisuje. Koszt takiej sieczkarni to około 4000-5000 zł.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

nie opłaci sie.bo 4-5 ha spokojnie zrobisz jednożendówką.tylko rozejzyjcie sie za dobrą sztuką jakimś pottingerem albo mengele.chyba że chcecie pracować sporo na usługach ale to i tak sie nie opłaci bo samobierzna napewno wiecej spali niż ciągnik :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

No 40-45 l na godzinę u mnie :) A taką sieckarnię zapinasz doZetorka lub 360 i robisz 2 ha na dzień. Jak się wyrobisz to możesz jechać nawet na usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Na taki areał to poszukaj jedno rzędówki....Samobieżnej się nie opłaca bo za mało masz do koszenia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Mam podobny problem tylko ze u mnie to będzie około 6-7ha kukurydzy do tego by szło 3ha łąk na siano kiszonkę, żyto i jeszcze jakieś poplony. I teraz nie wiadomo czy kupić jaką forszmite czy jaką starszą sieczkarnie z gniotownikiem i czy w ogóle sie opłaca coś kupować co o tym myślicie proszę o rade


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jednorzędówką ścinam corocznie ok 10 ha! w tym roku to ponad 14!!! na taki areał to już trochę za mało taka jednorzędówka, rozglądam się za taką co by dwa rzędy brała, ale o samobierznej to nie ma mowy! nie dość, że cena kosmiczna to jeszcze te koszty utrzymania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Na 4,5 ha napewno nie warto. Myślę że od 20-30 ha w górę. No chyba że naprawdę masz pieniądze i w promieniu 30 km nikt nie posiada takiego sprzętu to mogł byś sporo na tym zarobić. A jeżeli masz zamiar powiększyć areał kukurydzy to może zaczepianą ale dwurzędową?


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

za 6 tysięcy można kupić używanego forsztaja z kompletem hederów. Wiem że ma podobną wydajność jak nowe jednorzędówki ale jak ktoś nie ma nie potrzebnego ciągnika do sieczkarni to lepiej kupić coś smobieżnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

też uważam że nie warto.

 

PS: On ma sieczkarnie jednorzędową. Czytajcie uważnie. :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

a jeszcze napisz jaki posiadasz ciągnik bo można wymienić twoją sieczkarnię na jakąś 2 rzędową ( jeżeli ciągnik da rade)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Są samobieżne dwurzędowe Classy - chyba SH70 - kiedyś widziałem coś takiego za około 15 tysięcy i w cenie był jeszcze podbieracz.

Ale na kilka hektarów to chyba lepiej jednorzędówkę jest stosunkowo tania i prosta w budowie, a jak się chce wydajniejszej to są i takie np. Potinger GT


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilon1234    0

Ja mam 5h kukurydzy i najmuje do roboty gościa co ma claas jaguar. Pare godzin i po robocie nie przejmujesz sie czy sie cośik zepsuje bo to jego sprawa a 1- rządkową to sie idzie zarobić, ciągnik dostaje po d*pie i ile paliwa idzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5
Ja tam jednorzędówką ścinam corocznie ok 10 ha! w tym roku to ponad 14!!! na taki areał to już trochę za mało taka jednorzędówka, rozglądam się za taką co by dwa rzędy brała, ale o samobierznej to nie ma mowy! nie dość, że cena kosmiczna to jeszcze te koszty utrzymania!!!

ja mam taką używaną na sprzedaż new hollanda za 10 tyś 2 rzędy podbieracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

według mnie to nie opłaca ci śię kupować samojezdnej u nas jeden gściu ma 30ha kukurydzy i najmuje gościa z sieczkarniom samojezdnom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jak ci sie nie chce ciąc przyczepianą to wez usługi


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

na 30 ha to warto kupić własno.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jedynie jeśli byś chciał już samobieżną to fortschritt-a. Kupisz za 10000. A robisz sianokiszonkę?? Jeśli tak to jeszcze by była bardziej wykorzystana.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brat cioteczny kupił 2 lata temu sieczkarnie za 80 tyś i nie załuje bo to jedyny taki sprzet na okolice i dziennie potrafi zrobic 10 ha kukurydzy po 500 zł za ha wiec kasa jesi i to ogromna!! jezeli masz mozliwość jeździc na usługi to kupół samojezdną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No nie wiem czy się aż tak bardzo opłaca...wszystko zależy ile będziesz jeździł po usługach...ale na 10 hektarów kukurydzy nie opłaca się kupować samobieżnej sieczkarni ale jak masz kasę no to wiadomo... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No ale różnica jest....za bardzo dobrą samobieżną trzeba dać te 80 tys...są również tańsze ale wiadomo jaki stan itp.....a jednorzędówkę kupisz już za 5 tys.... <_<

 

Gdyby miał do koszenia w sezonie z 30 hektarów no to inna sprawa...a tak to się nie opłaca... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj