Skocz do zawartości

Zdjęcie

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną?

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid95

dawid95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 10:38

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Mój wuja na przyszły rok planuje kupić 2 ha ziemi. i od razu zasiać na niej kukurydze. dodtkowo ma jeszcze swoje 2,5 ha. więc i sie zastanawiea czy wystarczy mu ta sieczkarnia jednorzędowa czy ma kupic samobierzną( przechodzoną) i mam prośbe żebyście doradzili czy warto kupić a jeżeli tak to co najlepiej przyprowadzić? w góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Dzisiaj, 10:59
  •  

#2 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 10:46

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Kupno sieczkarni samobieżnej mija się z celem za mały areał a koszt takiej maszyny to około 80 000 - 100 000 zł używanej. Za to polecam sieczkarnię jednorzędową np. firmy Pottinger. Ja mam taką i się świetnie spisuje. Koszt takiej sieczkarni to około 4000-5000 zł.
Pozdrawiam

#3 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 10:47

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? nie opłaci sie.bo 4-5 ha spokojnie zrobisz jednożendówką.tylko rozejzyjcie sie za dobrą sztuką jakimś pottingerem albo mengele.chyba że chcecie pracować sporo na usługach ale to i tak sie nie opłaci bo samobierzna napewno wiecej spali niż ciągnik :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 10:55

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? No 40-45 l na godzinę u mnie :) A taką sieckarnię zapinasz doZetorka lub 360 i robisz 2 ha na dzień. Jak się wyrobisz to możesz jechać nawet na usługi.

#5 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 10:57

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Na taki areał to poszukaj jedno rzędówki....Samobieżnej się nie opłaca bo za mało masz do koszenia... :)

#6 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 11:08

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Mam podobny problem tylko ze u mnie to będzie około 6-7ha kukurydzy do tego by szło 3ha łąk na siano kiszonkę, żyto i jeszcze jakieś poplony. I teraz nie wiadomo czy kupić jaką forszmite czy jaką starszą sieczkarnie z gniotownikiem i czy w ogóle sie opłaca coś kupować co o tym myślicie proszę o rade

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#7 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 11:13

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Ja tam jednorzędówką ścinam corocznie ok 10 ha! w tym roku to ponad 14!!! na taki areał to już trochę za mało taka jednorzędówka, rozglądam się za taką co by dwa rzędy brała, ale o samobierznej to nie ma mowy! nie dość, że cena kosmiczna to jeszcze te koszty utrzymania!!!

#8 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 11:15

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Na 4,5 ha napewno nie warto. Myślę że od 20-30 ha w górę. No chyba że naprawdę masz pieniądze i w promieniu 30 km nikt nie posiada takiego sprzętu to mogł byś sporo na tym zarobić. A jeżeli masz zamiar powiększyć areał kukurydzy to może zaczepianą ale dwurzędową?

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

#9 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 13:01

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? za 6 tysięcy można kupić używanego forsztaja z kompletem hederów. Wiem że ma podobną wydajność jak nowe jednorzędówki ale jak ktoś nie ma nie potrzebnego ciągnika do sieczkarni to lepiej kupić coś smobieżnego

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 16:10

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? też uważam że nie warto.

PS: On ma sieczkarnie jednorzędową. Czytajcie uważnie. :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 31 sierpień 2007 - 19:01

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? a jeszcze napisz jaki posiadasz ciągnik bo można wymienić twoją sieczkarnię na jakąś 2 rzędową ( jeżeli ciągnik da rade)

#12 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 20:28

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Są samobieżne dwurzędowe Classy - chyba SH70 - kiedyś widziałem coś takiego za około 15 tysięcy i w cenie był jeszcze podbieracz.
Ale na kilka hektarów to chyba lepiej jednorzędówkę jest stosunkowo tania i prosta w budowie, a jak się chce wydajniejszej to są i takie np. Potinger GT
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#13 Share kamilon1234

kamilon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 09:44

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Ja mam 5h kukurydzy i najmuje do roboty gościa co ma claas jaguar. Pare godzin i po robocie nie przejmujesz sie czy sie cośik zepsuje bo to jego sprawa a 1- rządkową to sie idzie zarobić, ciągnik dostaje po d*pie i ile paliwa idzie!!

#14 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 09:58

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną?

Ja tam jednorzędówką ścinam corocznie ok 10 ha! w tym roku to ponad 14!!! na taki areał to już trochę za mało taka jednorzędówka, rozglądam się za taką co by dwa rzędy brała, ale o samobierznej to nie ma mowy! nie dość, że cena kosmiczna to jeszcze te koszty utrzymania!!!

ja mam taką używaną na sprzedaż new hollanda za 10 tyś 2 rzędy podbieracz

#15 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 01 wrzesień 2007 - 10:48

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? według mnie to nie opłaca ci śię kupować samojezdnej u nas jeden gściu ma 30ha kukurydzy i najmuje gościa z sieczkarniom samojezdnom
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#16 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 13:02

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? jak ci sie nie chce ciąc przyczepianą to wez usługi

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 17:00

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? na 30 ha to warto kupić własno.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 wrzesień 2007 - 00:48

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? Na takie areal to na pewno się nie opłaca. Chyba, że sam w okolicy będziesz miał taki sprzęt, a wszscy wokół Ciebie będą siać kukurydzę to wtedy inny temat :).

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 09:59

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną? jedynie jeśli byś chciał już samobieżną to fortschritt-a. Kupisz za 10000. A robisz sianokiszonkę?? Jeśli tak to jeszcze by była bardziej wykorzystana.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów