Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ściana

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Daniels

Daniels

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 maj 2011 - 18:23

Ściana Mam budynek który chce razem z tatą przerobić na oborę dla krów. W jednej części są już krowy a w drugiej nie. Jedna cześć budynek jest starsza a druga młodsza. Chce przebić drzwi szerokości 2 metry w tej ścianie. Ale jak to zrobić żeby strop się nie zarwał. Ponieważ na tej ścianie opierają się tregry. Myślałem żeby zburzyć tą ścianę i podłożyć słup podporowy. Tata powiedział że to nie możliwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ściana Dzisiaj, 14:06
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 maj 2011 - 18:32

Ściana najprościej bedzie jak podłożysz nad drzwiami 2 tregry. my to robimy tak że wykuwamy pasek na tregrę ale nie przekuwamy ściany na wylot tylko do połowy. wstawiamy tregrę i zamurowujemy. Nastepnie to samo z drugiej strony ściany i już się trzyma

#3 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 maj 2011 - 18:58

Ściana Tak jak kolega lukaczmarek pisze proponuje wsadzić tam 2 teowniki tylko pewnie ściana jest z cegły i troszkę źle będzie się kuć kiedyś przy takiej operacji u mnie zawalił się strop i ostatecznie budynkiem został wyrównany teren
Sklepienia masz łukowe z cegły oparte na teownikach ??
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Daniels

Daniels

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:22

Ściana Tata powiedział że nie łukowe. Płaskie czy normalne. :lol: Ściana jest z kamienia ;[

#5 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 03 maj 2011 - 19:50

Ściana A wiec najlepiej jakbys zronbil zdjecie tej sciany lub polączenie sciany ze stropem gdzie chcesz to przebić, wtedy by mozna lepiej ocenić, bo w ścianie konstrukcyjnej to nie tak łatwo jak to niektorzy robią...
Najlepiej zeby strop był wtedy nieobciazony w tej czesci i wtedy przekuwać i albo na IPE albo belke ulać i dobrze zazbroić. Sciana murowana z kamienia jest bardziej 'nieprzewidywalna' niż z pustaków czy cegły...

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Daniels

Daniels

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 maj 2011 - 09:48

Ściana Ściana na metr od fundamentu jest z kamienia :)