sound

Udżwig ursusów???

Polecane posty

sound    0

Witam,chciałbym się dowiedziec ile właściwie mają udżwigu na TUZ ursusy serii 912,914,1014

bo spotkałem sie z wieloma opiniami jedi mówią ze 3 tony drudzy że nicale 4,chciałbym więc

zapytać sie innych użytkowników co na ten temat wiedzie?????? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

po co dwa temty??

max udzwig powinien wynosic 4125 kg ale to w nowym wiec pewnie malo ktora podniesie 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nominalny udzwig na cięgłach dolnych winosi 3000kg a max 4120kg, ale to jest teoria a praktyka to zupełnie co innego. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pytanie czy ma siłownik wspomagający czy nie a jeżeli już ma to czy ma jeden siłownik czy dwa, ważne jest też ciśnienie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja mam 914, jeden siłownik. Zaczepiliśmy agregat 1300 kg i do tego z tyłu siewnik +-200kg i ledwie podniósł, pompa jest w stanie dobrym, jednak podnośnik nie jest tutaj + ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

902 opryskiwacz 850kg+ 1000l wody i bez problemu podnosi tylko przód podrywa przy górkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11
Napisano (edytowany)

bartek co to za siewnik ze wazy tylko 200kg?? 200kg to sie zboza sypie do siewnika

siewnik 3m ze zbozem wazy ok 700kg a te nowe nawet wiecej, wiec taki zestawik jak twoj wazy spokojnie 2t

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

1224/1614 z dwoma silownikami powinny miec udzwig ponad 5 ton, a z jednym 4 tony. ja mam w 1224 1 silownik (planuje dorobic drugi), ale mam wlozona ta najwieksza pompe 24 albo 25 nie pamietam dokladnie, a oryginalnie 1224 ma 19, wiec przez to udzwig tez jest wiekszy. nie mam zadnej ciezkiej maszyny zeby sprawdzic udzwig. znajomy chcial pozyczyc agragat uprawowo siewny UG z packerem to bym zobaczyl jaki ma udzwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Udzwig który ja podałem z instrukcji obsługi to jest udzwig na cięgłach dolnych z jednym siłownikiem wspomagającym, wiadomo że maszyny o takim ciężarze nie uniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zetorze 12145 mam dwa siłowniki wspomagające oraz wzmocnioną pompę i czteroskibowego ibisa xxl ważącego coś koło 1,5t podnosi bez problemu. Nie wiem jak po kilku godzinach pracy na rozgrzanym oleju ale po półgodzinie nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart3k    0
Napisano (edytowany)

Witam ja swoim C-385 podnosze ponad 2 tony bez zadnego silownika wspomagajacego na wolnych obrotach, a mianowicie rozsiewacz do nawozu AMAZONE ZA-M 1000l + ok 1000L nadstawka rozsiewacz wazy ok 300/400 kg + 1800kg nawozu ale 2tony powinny wejsc :) fakt faktem ze z przodu laduje co sie da zeby byl ciezszy i go nie gdzwigalo ale teraz robie obciaznik betonowy ok 300/500 kg zobaczymy ile bedzie wazyl po zalaniu i 2tony bede sypal :) pozdrawiam

Edytowano przez bart3k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Rozsiewacz to bez problemów podnosi., bo jest blisko ciągnika.

Gorzej z agregatami i pługami. U teścia w 1634 do pługa Lemken opal 5 założył 4 siłowniki i daję rady. Na 2 podnosił ale jak założył przedpłużki to przestał.A on podobno waży 1400 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart3k    0

I co najważniejsze przy zaladowanym nie opada na zgaszonym :) no wiadomo na dlugim ramieniu jest calkiem inaczej rozlozony ciezar. Ja mam agregat uprawowy 4.2m AGRO-MASZ wazy 1300kg i tez bez problemu podnosi, fakt faktem ze jak nie zaloze dodatkowych obciaznikow to dziga c-385 ale przy ruszaniu tylko, ale za to jak fajnie sie na uwrociach zawija rogala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zetor 12145 na dwóch siłownikach wspomagających podnosi pług IBIX XXL 4x50 ważący ok 1,5t, nie wiem jak z obrotem ale podnieść podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TwojaBabcia
      Witam
      Jaka ilość oleju silnikowego wchodzi do ursusa c385 by była prawidłowa na bagnecie. ?
      Pytam ponieważ u mnie według mojego bagnetu prawidłowy stanu oleju wynosi 15 litrów. po wymianie 
      Mechanik mówi że to o wiele za dużo , i mam dylemat, i chciałbym spytać  się innych użytkowników c385, jaka jest u nich odpowiednia ilosc oleju silnikowego.  
      Pozdrawiam Artur 
    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj