sezam

jakie są kombajny do malin i ile kosztują

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DanRol95    2

Firma warmeńczuk produkuje kombajny do zbioru malin NATALIA... A masz plantacje malin jeśli tak to ile... u nas w niedalekiej wsi po byłym PGR jest taka plantacja chyba 5ha lub więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdom    0
Napisano (edytowany)

Witam uzytkownikow,

poszukuje producentow maliny wczesnej np. Laszka i jezyn

Prosze o informacje, oferty na lukaszdom@o2.pl

Edytowano przez lukaszdom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezam    0

na razie 0,5 ha ale zamierzam dosadzać i badam teren z kombajnem ale do kombajnu to przynajmniej 3 ha trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzimbo    0

Co do kombajnów do malin, to sam staram się być na bieżąco. Za rok, albo 2 planuję zakup.

Najwięcej można poczytać o Weremczukach. 2 rodzaje całorzędowych - Natalia-V, Natalia-P i połówkowy Natalka.

O ile dobrze pamiętam to standardowe wersje całorzędowych kosztują ~160 tys. Połówkowy ~60 tys. Czasami można trafić na okazję. Raz widziałem połówkowy za 35 tys, który był wykorzystywany do pokazów.

 

Wiem jeszcze o jednym producencie kombajnów. Produkują je w Podkarpackim. 5 km od Łańcuta, miejscowość Czarna. Kazimierz Rejman.

Cena ~45 tys. Z tym że nie wiem jak to obecnie zbiera, podobno po modyfikacjach sprawują się już całkiem całkiem.

Wybieram się w sezonie na oglądniecie go podczas zbioru, bo w sumie niedaleko mieszkam. 15 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

zdecydowanie odradzam kombajn z USA CORVAN sprzedawany przez ludzi w Polsce, kombajn ten nie jest kombajnem typowo do maliny! lecz do borówki!!!!! kosztuje krocie, a i tak po nim ludzie muszą poprawiać, generalnie jeszcze żadna firma nie wyprodukowała kombajnu który będzie typowym kombajnem do maliny letniej!

 

P.S. zastanów się co do produkcji malin, bo z tego co wiem ich przyszłość w PL jest słabo widziana!


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos23    0

Witam. Odświeżam temat.

 

Posiadam plantacje Polany 3ha i Polki 3ha. Ponieważ jest brak ludzi do zbioru, zastanawiam się nad zakupem kombajnu do malin.

Pytanie do posiadaczy kombajnów : czy Polanę i Polkę da radę zbierać kombajnami ( od Weremczuka). Jak wygląda malina (owoc) po zbiorze kombajnem?. Czy może są odmiany malin specjalnie przestosowane do zbioru kombajnem. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Owoc wygląda ładnie nie ma pulpy. Pewnie jest to uzależnione od drgań głowicy które można regulować. Wg mnie kombajnowanie można robić na koniec sezonu gdy już nie ma rąk do pracy. 1 gora 2 razy gdyż taki zabieg za bardzo niszczy pędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

Panowie mam pytanie czy kombajnem do malin można zbierać aronie? Czy to prawda, że maliny zbierane przez kombajn są tańsze niż zbierane rękoma? I jak wygląda sytuacja jak się zbiera kombajnem to dużo zielonych leci razem czy one się w miarę trzymają krzaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj