Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inteligentne zarządzanie mocą

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share link91

link91

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 maj 2011 - 15:51

Inteligentne zarządzanie mocą Witam mam taki problem pytałem na przeglądzie a tą dodatkową moc i nie umieli mi odpowiedzięć
na jakiej zasadzie działa dodatkowa moc zapytam was tutaj czy tak zwane inteligentne zarządzanie mocą
działa np. jak wykonuję orkę gruberuję w ciężkiej robocie dodam że jest w ciągniku opcja wyłączenia tej
mocy dla przykładu dodam filmik z pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inteligentne zarządzanie mocą Dzisiaj, 02:16
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2011 - 16:10

Inteligentne zarządzanie mocą Jeśli mnie pamięć nie myli to IMP działa w warunkach:
-transport ale chyba od D bo C to nie jestem pewny
-praca z WOM
-nie wiem czy z hydrauliką to nie ma wspólnego

#3 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 03 maj 2011 - 19:03

Inteligentne zarządzanie mocą Dodatkowa moc działa powyżej prędkości 21km/h czyli w transporcie i przy pracy z WOM powyżej 2.5km/h

#4 Share link91

link91

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:45

Inteligentne zarządzanie mocą Aha dzięki już rozumiem to działa jak opisaliście, czyli dopatrywać się ciemnego paska i różnicy w spalaniu, to jednak serwis mnie zmylił

#5 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 04 maj 2011 - 16:44

Inteligentne zarządzanie mocą Znowu ja usłyszałem od sprzedawcy MF, że dodatkowa moc się włącza po przekroczeniu 6 km/h więc w orce też to daje dodatkowa moc... Wydało się to dla mnie dziwne ale tak mówił... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 04 maj 2011 - 16:45.

#6 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 maj 2011 - 19:12

Inteligentne zarządzanie mocą W Claasie Axionie dodatkowa moc uaktywnia się po przekroczeniu 7km/h (dla skrzyni CMATIC).
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#7 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 04 maj 2011 - 19:51

Inteligentne zarządzanie mocą U każdego producenta przy innej prędkości się włącza dodatkowa moc akurat w JD musi być duża prędkość 21km/h a w Classie przy tym samym silniku przy ok 7km/h

#8 Share SPFH

SPFH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 maj 2011 - 15:57

Inteligentne zarządzanie mocą Dodatkowa moc załącza się przy pracy z WOM i w transporcie - w orce się nie załączy.
A jaki serwis cię obsługuje?? - powinni to wiedziec.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 maj 2011 - 16:47

Inteligentne zarządzanie mocą W JD IPM załącza się przy ponad 15km/h i pozostaje aktywny jeżeli prędkość nie spadnie poniżej 10 km/h.

#10 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 24 maj 2011 - 18:16

Dodatkowa moc załącza się przy pracy z WOM i w transporcie - w orce się nie załączy.

Kolego jakbyś trochę pomyśla to nie boli... Transport polega na tym, że coś jest ciągnione przez coś a jakby nie patrząc pług jest ciągniony... Chyba, że posiadasz inną definicję transportu... Wiele firm pisze tylko, że Power Boost załączy się w WOM i Transporcie dlatego, że załączy się przy prędkości kilkudziesięciu km/h więc jest oczywiste, że nie będziesz orał z prędkością 20-30 km/h, ale w momencie kiedy załącza się po przekroczeniu prędkości 6 km/h na zakresie 3 i 4 jak ma to miejsce w MF również to daje zwiększenie mocy przy pługu...

No tak pewnie nie pomyślałem przecież Power Boost wychodzi sobie z silnika patrzy zza maski co masz z tyłu podczepione i zobaczy pług i stwierdzi a pier**le nie włączę się...

Edytowany przez danield28, 24 maj 2011 - 18:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 maj 2011 - 13:56

Inteligentne zarządzanie mocą wystarczy że czujnik TUZ wykryje obciążenie i już może nie chodzić, wszystko zależy jak został ustawiony komp sterowania silnikiem ;)

#12 Share stolarczyk

stolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:21

Inteligentne zarządzanie mocą To znaczy, że jak będę zapierdzielał pod stromą górkę z pługiem na tylnym tuzie to też się nie włączy ? :lol:

Edytowany przez stolarczyk, 14 czerwiec 2011 - 22:39.

#13 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:35

Kolego jakbyś trochę pomyśla to nie boli... Transport polega na tym, że coś jest ciągnione przez coś a jakby nie patrząc pług jest ciągniony... Chyba, że posiadasz inną definicję transportu... Wiele firm pisze tylko, że Power Boost załączy się w WOM i Transporcie dlatego, że załączy się przy prędkości kilkudziesięciu km/h więc jest oczywiste, że nie będziesz orał z prędkością 20-30 km/h, ale w momencie kiedy załącza się po przekroczeniu prędkości 6 km/h na zakresie 3 i 4 jak ma to miejsce w MF również to daje zwiększenie mocy przy pługu...

No tak pewnie nie pomyślałem przecież Power Boost wychodzi sobie z silnika patrzy zza maski co masz z tyłu podczepione i zobaczy pług i stwierdzi a pier**le nie włączę się...

O człowieku jesteś moim bogiem :D ahahahah "Power boost wychodzi sobie z silnika patrzy zza maski i mowi pier**ole nie włącze sie.. " o nie wierze :D! pozdro

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2011 - 17:01

Inteligentne zarządzanie mocą stolarczyk tak trudno zrozumieć mój post że musisz pisać jakieś durnoty? :blink: jak masz za mały uciąg to i boost nie pomoże ;)

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2011 - 17:48

Inteligentne zarządzanie mocą A u mnie na CC pokazuje na kazdym biegu kiedy kozysta z Power Bosta
JD 6830

#16 Share stolarczyk

stolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:49

stolarczyk tak trudno zrozumieć mój post że musisz pisać jakieś durnoty? :blink: jak masz za mały uciąg to i boost nie pomoże ;)

A jak masz za maly uciąg i nie masz bosta to masz przerąbane. Który z ciągników o małum uciągu ma bost?, A mały uciąg to ile wynosi u Ciebie i jak go zmierzyc aby przy zakupie ciągnika wiedziec czy brac z bostem?

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2011 - 07:47

Inteligentne zarządzanie mocą ty to widzę nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz Dodany obrazek
Jak uciąg jest za mały to się kupuje większy ciągnik lub mniejszą maszynę
najmniejszy mi znany to JD 6230.
Jak masz mały uciąg i nie masz boosta to się biegi zmienia na niższe jeśli jest sens lub nie jedzie w pole. Dodany obrazek
Mały uciąg to jest wtedy jak ciągnik ma moc na silniku a koła mają poślizg, że ja pierdziele, lub gdy ciągnik stoi na twardo na ziemi a silnik nie ma możliwości aby ruszyć skład.
A naukowo jest to maksymalna siła, z jaką może działać holownik w sposób ciągły
A tak ciężko policzyć sobie teoretyczny uciąg z mocy i masy?
Ja wyliczam ze wzoru:
R= D*T/(9,81*T)-D

R- max uciąg haka
D- wartość z tabliczki
T- dmc pojazdu w tonach

Co da ci boost? wiesz w ogóle co to jest? chwilowe zwiększenie mocy a nie stałe, że jak

będę zapierdzielał pod stromą górkę z pługiem na tylnym tuzie to też się nie włączy ? Dodany obrazek

to masz bardzo duże szanse że się wyłączy. o ile się włączy Dodany obrazek bo w JD boost nie chodzi z tuzem nie wiem dlaczego nie możesz tego zrozumieć Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 14 kwiecień 2012 - 14:53.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2011 - 09:44

Inteligentne zarządzanie mocą Janek@ po raz kolejny widzę, że lubisz wdawać się w dyskusję z ..... hmm? w głupie dyskusje które zniżają Cie do poziomu pytających :P

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2011 - 10:38

Inteligentne zarządzanie mocą dobra obiecuję że już nie będę :unsure:
cześć :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share stolarczyk

stolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 19:50

Inteligentne zarządzanie mocą Wydaje mi się JankuJelonku, że jelonka to widziałeś tylko w lesie,a jeżdziłeś na nim długo ale tylko w cyrku. Twoje wywody są bezsensowne, a wypowiedzi nie mają większego sensu. Sam gubisz się i plączesz w tym co podpatrzyleś pewnie na youtube, a póżniej tlumaczysz, wyjaśniasz, z czego niewiele wiadomo i zniżasz się do poziomu pytających - kończ te dywagacje!.

Dodaj odpowiedź