Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik mf255 brak regulacji

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arknaw

arknaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 maj 2011 - 15:43

Podnośnik mf255 brak regulacji Witam.
Gdy podniosę podnośnik dźwignią regulacji pozycyjnej (lub siłowej) podnośnik od razu podnosi na maxa, a gdy opuszczam również opuszcza ale na maxa. Nie ma tej regulacji. Pompa jest sprawna- ma dobry udźwig, prawie tez nie opuszcza sama. Regulacja siłowa ma chyba uszkodzony ten łącznik główny TUZ, no ale regulacja pozycyjna powinna działać. Miał ktoś taki przypadek? Bardzo proszę o pomoc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik mf255 brak regulacji Dzisiaj, 08:42
  •  

#2 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:36

Podnośnik mf255 brak regulacji czy robiłeś coś przy tym podnośniku zanim ci się to zrobiło?
jak siłową(tą od błotnika) weźmiesz całkiem do tyłu, a pozycyjną(od siedzenia) trochę opuścisz, tak 1/4 to opuszcza do końca, czy pozycyjna ci w ogóle nie działa i sterujesz tylko siłową?

#3 Share arknaw

arknaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 16:23

Podnośnik mf255 brak regulacji nic przy nim nie robiłem, dzieje się tak odkąd kiedy go kupiłem, a mechanicy nie maja pojęcia czemu tako podn się dzieje. A gdy przestawię regulacje siłową do tyłu to podnosi na maxa bez różnicy czy pozycyjna jest na opuszczanie, na środku czy transport. Obecnie używam siłowej i gdy uzyska odpowiednią wysokość to przełączam rozdzielacz pod siedzeniem na hydraulikę zewnętrzną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 18:51

Podnośnik mf255 brak regulacji Ja miałem coś takiego że zaraz po odpaleniu podnośnik sam podnosił się do góry i wajchy nie reagowały. Przyczyną było to że tam na tych dźwigniach w "plecaku" wypadła jedna sprężynka. Ściągnij podnośnik i spróbuj go ponownie [poprawnie] osadzić w korpusie tylnego mostu, bo może te dźwigienki nie trafiły na swoje miejsce.

#5 Share drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 19:48

Podnośnik mf255 brak regulacji ja miałem taką samą sytuacje jak kolega wyżej , posprawdzaj wszystko dokładnie to jest na pewno jakaś pierdoła..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:34

Podnośnik mf255 brak regulacji a więc pewnie poprzedni właściciel zmieniał wałki regulacji.
zapewne masz wersję z regulacją ciśnieniową.
do tych ciągników ciężko jest dostać ten wałek w byle jakim sklepie.
na tym forum jest mój temat "wałek regulacji ciśnieniowej stera wersja"
jest tam odpowiedź gościa który te wałki posiada.

ale zanim kupisz czy cokolwiek zrobisz zdejmij dekiel podnośnika i sprawdź jaki masz wałek.
jeżeli masz zakończony takim czymś w podobie prostokąta z taką małą rolką.

jeżeli masz ciągnik z reg. ciśnieniową to na blasze z dźwignią reg. pozycyjnej masz też reg. ciśnieniową a z korpusu na którym jest ten dekiel będzie lekko wystawać zawór reg. ciśnieniowej.

to tyle ale jak by co to pisz na pw.
Pozdro :)