Zaloguj się, aby obserwować  
wies115

[30ha] Jaki kombajn

Polecane posty

wies115    0

Witam

Chcial bym sie was poradzic jaki kupic kombajn na 30ha mam budzet 38 tysiecy.

Prosze o jakies ciekawe propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

No ja też polecam Bizona... :P B) Ja też mam i działa bezawaryjnie ale wiadomo jak kto dba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wies115    0

Widze wszyscy polecaja bizona a moze ktos by polecil jakis zagraniczny kombajn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A co godnego zachodniego kupisz za 38tys ??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Forshrit E512


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wies115    0

wacek wiadomo ze niekupie nowego kombajnu a co myslicie o claas Dominator 85?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj nic zagranicznego bo za te twoje 38 tys to tylko same szroty są... to tak jak by za 15 tys kupic bizona... kupić kupi ale taki złom że będziesz go remontował i na te żniwa 2011 nie zdążysz


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Jak kupować kombajn to tylko marek których części są łatwo dostępne w Polsce np. bizon, claas, ferguson a model to już zależy od areału jaki ma obrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja mam JD 730 9 lat i drobnostki psuły się jak 3 łożyska, pas jezdny i od bębna. Wąż pękł, zębatka podajnika ziarna, a tak to zero problemów. Kosi po ok 40 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Ja tez jestem za tym żeby kupić dobrą markę kombajnu i model który jest popularny w polsce a nie jakieś wynalazki z zagranicy.... Czemu chcesz kupić zagraniczny, co bizony są gorsze za tą cenę z zagranicy kupisz tylko kupę złomu a bizon będzie i młodszy i w ładniutkim stanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DanRol96 popieram cię :) kolego nie kombinuj z tymi rzępami sprzedawanymi, ściąganymi z zagranicy. Szwaby albo Anglicy sprzedają te złomy żeby się ich tylko pozbyć by nie płacić za złomowanie a głupi Polaczek je kupuje.;/


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13
Napisano (edytowany)

@zetorcrystal

Szwaby albo Anglicy sprzedają te złomy żeby się ich tylko pozbyć by nie płacić za złomowanie a głupi Polaczek je kupuje.;/
jaka część rolników jeździ nowymi maszynami? Edytowano przez Szuma

"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Mówisz że sprowadzone maszyny do Polski są złomem, co ma chłopak zrobić jak chce się uniezależnić w żniwa? opierać się na Twojej wypowiedzi, że bedzie to złom? Wielu rolników nie stać na nowe maszyny a nie mówiąc już o kombajnie, który by się nie psuł, czasami nowy się psuje, po to jest gwarancja. Wiadomo, że używany ma podwyższone ryzyko awarii ale nie jest powiedziane, że nadaje się tylko na żyletki.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale co on kupi w dobrym stanie za 38 tys?? a taki zachodni za 38 tysięcy jest lepszy od bizona??


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

napewno wydajniejszy, bo a 38tyś zł to i Bizona nie kupi rarytas,


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

a może to przemyśleć i zainwestować w coś innego pieniądze i korzystać z usług? Przy takim areale już coś można negocjować i umawiać za dzień dwa koszenia, a nie tak z doskoku. chyba, że niema możliwości aby ktoś przyjechał na usługę.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja mam bizona i nie narzekam jakoś na wiele awarii bo robie nim ok. 50 mtg więc nie wiele ale kiedyś jak robił na usługach to nie było żniw żeby się coś nie zepsuło to półoś się urwała to łożysko poszło. Wujek ma john deere i fajnie się nim kosi nie miał jakieś większej awarii a kosi 50ha. Ma mniejszy heder ale jest zwrotniejszy i szybszy. Swojego bym nie zamienił swojego bo ma 1100 mtg, 83 rocznik, ale jakbym miał kupować to wolał bym john deera. Poza tym znaleźć bizona w dobrym stanie nie jest łatwo w tych pieniądzach bo każdy wie co ma widziałem nawet ogłoszenia po 60 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2
Napisano (edytowany)

Ja nie mówię że zagraniczne jest gorsze bo nie które modele nie powiem ładne są ale większość jest taka skatowana albo taki staroć że hoho oczywiście bizony też są czasami takie ale na pewno znajdzie się ktoś kto go garażował i dbał o niego.... Chodzi przede wszystkim tutaj o części jeśli kupujesz zagranicznego takiego który jest popularny w polsce problemu z częściami nie ma a nie modele wynalazki.... Z zagranicznych kup najlepiej CLAASa Dominatora jakiegoś

Edytowano przez DanRol95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wies115    0

Mam juz dosyc uslug.Za kazdym razem co wielismy kogos to zawsze wiecej stal na polu niz kosil.Jestem juz zdecydowany na kupno kombajnu tylko niewiem jakiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mając 30 ha usługi? To ile ty płaciłeś za te usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wies115    0

Tzn mielismy swoj ale mial maly heder i niewystarczal na taki areal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj