jan2130

Leasing

Polecane posty

jan2130    17

Witam co sadzicie o takiej formie zakupu maszyn moze ktos juz bral tak maszyne prosze o wasze opinie gdysz sam sie zastaawiam nad taka forma kupna maszyn


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truck    0
Witam co sadzicie o takiej formie zakupu maszyn moze ktos juz bral tak maszyne prosze o wasze opinie gdysz sam sie zastaawiam nad taka forma kupna maszyn

Leasing wcale nie jest droższy od kredytu.Jeżeli jesteś vatowcem a juz w szczególności masz działalność to forma leasingu jest najkorzystniejsza , poza odliczeniem max 6000zł vatu całe raty wrzucasz w koszty , nie ma zastawów na hipotece natomiast nie możesz z tej formy skorzystać z SPO ,pod PROW tak.W leasingu nie musisz wpłacać całości vatu tylko masz ustalona pierwszą wpłatę , co bardzo często jest o wiele niższa aniżeli kwota vatu za maszynę .

Musisz tylko wybrać odpowiedni fundusz leasingowy , bo i w lesingu są możliwe raty kapitałowe dostosowane indywidualnie .

Natomiast najdogodniejszą formą pożyczki jest taka , której zabezpieczeniem jest tylko zastaw rejestracyjny tzn. tylko na maszynie , a nie na hipotece.

Co do leasingu bardzo wiele gospodarstw rolnych korzysta z tej formy finansowania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
nie możesz z tej formy skorzystać z SPO

ale mozna wziasc pozyczke leasingowa, co prawie na to samo wychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truck    0
ale mozna wziasc pozyczke leasingowa, co prawie na to samo wychodzi ;)

Z tą małą różnicą że jak bierzesz leasing-sprzęt jest własnością funduszu leasingowego . :)

Natomiast w pożyczce sprzęt jest na ciebie ( zastawy na maszynach , ziemi , mniejsza zdolnośc kredytowa itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Z tą małą różnicą że jak bierzesz leasing-sprzęt jest własnością funduszu leasingowego . :)

Natomiast w pożyczce sprzęt jest na ciebie ( zastawy na maszynach , ziemi , mniejsza zdolnośc kredytowa itd. ;)

ojciec bierze teraz 2 pozyczke leasingowa i na zadnej nie ma zadnego zastawu (oprocz przedmiotu leasingowanego), ani mniejszej zdolnosci kredytowej. jaki bylby sens brania czegos takiego, na takich warunkach jak ty podales???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truck    0

Przy samym leasingu nie ma zabezpieczeń na maszynach .

Nie ma takiej formy jak pożyczka leasingowa .Jest sama pożyczka oferowana przez fundusze leasingowe,leasing finansowy ,leasing modelowy itd.

Określając formy zabezpieczeń przy pożyczkach miałam na myśli pożyczki udzielane przez banki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Przy samym leasingu nie ma zabezpieczeń na maszynach .

Nie ma takiej formy jak pożyczka leasingowa .Jest sama pożyczka oferowana przez fundusze leasingowe,leasing finansowy ,leasing modelowy itd.

Określając formy zabezpieczeń przy pożyczkach miałam na myśli pożyczki udzielane przez banki. ;)

ok teraz wszystko jasne, a pozyczka leaingowa to nazwa populistyczna, skrot myslowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truck    0

W leasingu tzw.operacyjnym -klient wpłaca określoną kowtę np.10% wartości maszyny brutto , na końcu wpłaca tzw. wartośc wykupową i wówczas maszyna staje się jego własnością .Niektóre fundusze leasingowe stosują tzw. depozyt ( są to stałe miesięczne wpłaty -dodatkowe oprócz rat , które są zaliczane na poczet wartości wykupowej).Jest jeden minus tzw. depozytów dla firm na pełnej księgowości w żaden sposób nie można zaliczyć w koszty i rozliczyć( jest to zamrożenie gotówki) , lepiej te pieniądze zainwestwoać w coś innego . Zaznaczam iż nie wszystkie fundusze to stosują .W umowie musi być określone jasno iż wartośc wykupowa jest kwotą , która zamknie ostatecznie leasing , a nie liczona i pomniejszana od średniej wartości rynkowej maszyny.

Istotną dla gospodarstw rozliczających się na ogólnych zasadach księgowości jest , aby ubezpiecznie było płatne osobno a nie w ratach lesingowych , ponieważ jak wiadomo mozna odliczyć tylko 6000zł Vatu ,natomiast osone opłaty zawiązane z ubezpieczniem wlicza się w koszty .

Najważniejszą sprawą jest zapisanie w umowie iż klient ma mozliwośc zmienić harmonogram spłat.Niektóre fundusze również tego niestosują i naliczają odsetki tzw. "lombardowe".

Spłata rat jest uwarunkowana stawką WIBOR ( kredytów również) najlepiej aby to była stawka 3 mies. a nie 1 mies.Istnieją raty stałe niezmienne ale to podwyższa koszt , natomiast klient ma pewność że przez cały okres spłaty raty nie ulegną zmianie .Są stosowane różne harmonogramy spłat .

Jest również tzw. dzierżawa głownie pod fundusze unijne ale tym może innym razem .

 

ok teraz wszystko jasne, a pozyczka leaingowa to nazwa populistyczna, skrot myslowy

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jesli nie jestem watowcem to lising mi się nie opłaci? (tzn. czy są tńsze kredyty dla rolników po 40stce niż leasing?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truck    0
Jesli nie jestem watowcem to lising mi się nie opłaci? (tzn. czy są tńsze kredyty dla rolników po 40stce niż leasing?)

Są ale w leasingu nie muszisz całego vatu odrazu wykładać no i zastawy na zmieni itp.

kredyt z zastawem na maszynie , którą chcesz kupić ale vat sam płacisz lub na kwotę vatu zastaw na innej maszynie

wyboru musisz dokonać sam , co korzystniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

pora odświeżyć ten temat :D

 

czy ktoś korzysta z takiej formy finansowania na AF?

czy to jest korzystne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Są ale w leasingu nie muszisz całego vatu odrazu wykładać no i zastawy na zmieni itp.

kredyt z zastawem na maszynie , którą chcesz kupić ale vat sam płacisz lub na kwotę vatu zastaw na innej maszynie

wyboru musisz dokonać sam , co korzystniejsze

Wat bym wpłacił a reszte chciałbym rozbić na raty to ile wyniosło by mnie po całości tzn ile więcej niż kapitał bym musiał spłacić? Jakąś symulacje moze ktoś przedstawić spłatu w lesing ciągnika za 120 tyś wpłacam 20 tyś reszte chce spałacać przez jak najdłużej to jak by tio wyglądało? z tym wykupen na koniec itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz535    0
Wat bym wpłacił a reszte chciałbym rozbić na raty to ile wyniosło by mnie po całości tzn ile więcej niż kapitał bym musiał spłacić? Jakąś symulacje moze ktoś przedstawić spłatu w lesing ciągnika za 120 tyś wpłacam 20 tyś reszte chce spałacać przez jak najdłużej to jak by tio wyglądało? z tym wykupen na koniec itd

 

wyliczenie lesingu na ciągnik za 122950 netto 08-2007 do 11-2013 z odsetkami i wszystkimi opłatami 162703 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
wyliczenie lesingu na ciągnik za 122950 netto 08-2007 do 11-2013 z odsetkami i wszystkimi opłatami 162703 zł

Tak licze i przeliczam i wychodzi mi jedno, że czy to leasing, czy to kredyt fabryczny farmtracka, czy finansowanie farmera, to zawsze wychodzi mi że kredyt czy to leasing jest oprocentowany na ponad 9% do 9,8%! :angry: :angry: :angry: Dopiero kredyty z preferencyjne są tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34
wyliczenie lesingu na ciągnik za 122950 netto 08-2007 do 11-2013 z odsetkami i wszystkimi opłatami 162703 zł

 

 

czyli płace na tej transakcji 39753zł więcej...

 

yyyyy leasing odpada.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja miałem kupowac do firmy nowy aparat - koszt 4200netto, czy to leasing czy kredyt ratalny to musialem dolozyc 25% w przeciagu 2 lat czyli wychodzi jakies 12.5%


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz535    0

leasing jest łatwiej dostać co miesiąc spłacasz odsetki w tym przypadku 667 zł miesięcznie a co pół roku 10015 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubWW    0
czyli płace na tej transakcji 39753zł więcej...

 

yyyyy leasing odpada.... :/

 

 

Leasing na 5 lat, czyli to samo co podal ktos u gory. Calkowity koszt ciagnika, ze wszystkimi oplatami nie przekroczy 150,000zl. Udaloby sie nawet spokojnie zejsc na 145,000zl. To jest kwota jaka bys realnie zaplacil za ten sprzet, oczywiscie wszystko w zlotowkach.

 

Zwazywszy na to, ze ciagnik ma amortyzacje 14% to wartosc wykupu bys mial 1%.

Jestem pewien, ze nie znajdziesz kredytu, ktory bylby chocby porownywalny do leasingu ;)

 

pzdr, J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Leasing na 5 lat, czyli to samo co podal ktos u gory. Calkowity koszt ciagnika, ze wszystkimi oplatami nie przekroczy 150,000zl. Udaloby sie nawet spokojnie zejsc na 145,000zl. To jest kwota jaka bys realnie zaplacil za ten sprzet, oczywiscie wszystko w zlotowkach.

 

Zwazywszy na to, ze ciagnik ma amortyzacje 14% to wartosc wykupu bys mial 1%.

Jestem pewien, ze nie znajdziesz kredytu, ktory bylby chocby porownywalny do leasingu ;)

 

pzdr, J.

A kredyt młody rolnik lub nowe technologie oprocentowanie około 2% a kredyt można wziąść na 15 lat nawet włata 20% wartości a kredyt można spłącić wcześniej bez odsetek napewno wyjdzie taniej jak jaki kolwiek leasing, tylko czy w tym roku będzie dostępna kredyt preferencyjny ta linia "nowe technologie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubWW    0

Zgadza sie! Ale bralem pod uwage standartowy kredyt ;) Jesli tylko bedzie mial mozliwosci wziecia kredytu na takich preferencyjnych warunkach to nie ma co sie zastanawiac. Jesli nie to leasing wychodzi duzo korzystniej niz nawet dobry kredyt, bo ma jeszcze mozliwosc wykorzystania kosztow.

 

pzdr, J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Dla vatowców kredyt MR pierwsza wpłata 42%. Mi udało się skorzystac z SPO na kombajn TC jak już podpisałem umowe z Agencją to okazłało się że firma new hoolland zrobiła pomocje i wprowadziła dotacje do kredytów oprocentowanie wyszło około 2% rocznie na 5 lat . Wpłaciłem vat 22 wartości pierwszą wpłate 20% za miesiąc US oddał mi Vat za cztery miesiące ARiMR przelała mi 50 % i okazało się że wpłaciłem za kombajn 42% wartości A na konto wpłyneło mi 72% nie wspominając o tym że został mi kombajn i kredyt niskooprocentowany. Troche to zagmatwane ale ponoć korzystnie wyszło.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A na jakich jest to zasadach ? czy zwykly rolnik moze wziąsc ten kredyt ?

sprecyzuj pytanie jaki kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj