Skocz do zawartości

Zdjęcie

Leasing

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 22:08

Leasing Witam co sadzicie o takiej formie zakupu maszyn moze ktos juz bral tak maszyne prosze o wasze opinie gdysz sam sie zastaawiam nad taka forma kupna maszyn
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Leasing Dzisiaj, 11:25
  •  

#2 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 08:09

Leasing To sie chyba raczej nie oplaci. Wszystko wychodzi duzo drozej od kredytu

#3 Share truck

truck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 17:29

Leasing

Witam co sadzicie o takiej formie zakupu maszyn moze ktos juz bral tak maszyne prosze o wasze opinie gdysz sam sie zastaawiam nad taka forma kupna maszyn

Leasing wcale nie jest droższy od kredytu.Jeżeli jesteś vatowcem a juz w szczególności masz działalność to forma leasingu jest najkorzystniejsza , poza odliczeniem max 6000zł vatu całe raty wrzucasz w koszty , nie ma zastawów na hipotece natomiast nie możesz z tej formy skorzystać z SPO ,pod PROW tak.W leasingu nie musisz wpłacać całości vatu tylko masz ustalona pierwszą wpłatę , co bardzo często jest o wiele niższa aniżeli kwota vatu za maszynę .
Musisz tylko wybrać odpowiedni fundusz leasingowy , bo i w lesingu są możliwe raty kapitałowe dostosowane indywidualnie .
Natomiast najdogodniejszą formą pożyczki jest taka , której zabezpieczeniem jest tylko zastaw rejestracyjny tzn. tylko na maszynie , a nie na hipotece.
Co do leasingu bardzo wiele gospodarstw rolnych korzysta z tej formy finansowania. ;)

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 21:03

Leasing

nie możesz z tej formy skorzystać z SPO

ale mozna wziasc pozyczke leasingowa, co prawie na to samo wychodzi ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share truck

truck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 07:38

Leasing

ale mozna wziasc pozyczke leasingowa, co prawie na to samo wychodzi ;)

Z tą małą różnicą że jak bierzesz leasing-sprzęt jest własnością funduszu leasingowego . :)
Natomiast w pożyczce sprzęt jest na ciebie ( zastawy na maszynach , ziemi , mniejsza zdolnośc kredytowa itd. :)

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 wrzesień 2007 - 10:02

Leasing

Z tą małą różnicą że jak bierzesz leasing-sprzęt jest własnością funduszu leasingowego . :)
Natomiast w pożyczce sprzęt jest na ciebie ( zastawy na maszynach , ziemi , mniejsza zdolnośc kredytowa itd. ;)

ojciec bierze teraz 2 pozyczke leasingowa i na zadnej nie ma zadnego zastawu (oprocz przedmiotu leasingowanego), ani mniejszej zdolnosci kredytowej. jaki bylby sens brania czegos takiego, na takich warunkach jak ty podales???
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share truck

truck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 wrzesień 2007 - 21:10

Leasing Przy samym leasingu nie ma zabezpieczeń na maszynach .
Nie ma takiej formy jak pożyczka leasingowa .Jest sama pożyczka oferowana przez fundusze leasingowe,leasing finansowy ,leasing modelowy itd.
Określając formy zabezpieczeń przy pożyczkach miałam na myśli pożyczki udzielane przez banki. ;)

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 08:46

Leasing

Przy samym leasingu nie ma zabezpieczeń na maszynach .
Nie ma takiej formy jak pożyczka leasingowa .Jest sama pożyczka oferowana przez fundusze leasingowe,leasing finansowy ,leasing modelowy itd.
Określając formy zabezpieczeń przy pożyczkach miałam na myśli pożyczki udzielane przez banki. ;)

ok teraz wszystko jasne, a pozyczka leaingowa to nazwa populistyczna, skrot myslowy

#9 Share truck

truck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 08:16

Leasing W leasingu tzw.operacyjnym -klient wpłaca określoną kowtę np.10% wartości maszyny brutto , na końcu wpłaca tzw. wartośc wykupową i wówczas maszyna staje się jego własnością .Niektóre fundusze leasingowe stosują tzw. depozyt ( są to stałe miesięczne wpłaty -dodatkowe oprócz rat , które są zaliczane na poczet wartości wykupowej).Jest jeden minus tzw. depozytów dla firm na pełnej księgowości w żaden sposób nie można zaliczyć w koszty i rozliczyć( jest to zamrożenie gotówki) , lepiej te pieniądze zainwestwoać w coś innego . Zaznaczam iż nie wszystkie fundusze to stosują .W umowie musi być określone jasno iż wartośc wykupowa jest kwotą , która zamknie ostatecznie leasing , a nie liczona i pomniejszana od średniej wartości rynkowej maszyny.
Istotną dla gospodarstw rozliczających się na ogólnych zasadach księgowości jest , aby ubezpiecznie było płatne osobno a nie w ratach lesingowych , ponieważ jak wiadomo mozna odliczyć tylko 6000zł Vatu ,natomiast osone opłaty zawiązane z ubezpieczniem wlicza się w koszty .
Najważniejszą sprawą jest zapisanie w umowie iż klient ma mozliwośc zmienić harmonogram spłat.Niektóre fundusze również tego niestosują i naliczają odsetki tzw. "lombardowe".
Spłata rat jest uwarunkowana stawką WIBOR ( kredytów również) najlepiej aby to była stawka 3 mies. a nie 1 mies.Istnieją raty stałe niezmienne ale to podwyższa koszt , natomiast klient ma pewność że przez cały okres spłaty raty nie ulegną zmianie .Są stosowane różne harmonogramy spłat .
Jest również tzw. dzierżawa głownie pod fundusze unijne ale tym może innym razem .

ok teraz wszystko jasne, a pozyczka leaingowa to nazwa populistyczna, skrot myslowy

;)

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 październik 2007 - 16:47

Leasing Jesli nie jestem watowcem to lising mi się nie opłaci? (tzn. czy są tńsze kredyty dla rolników po 40stce niż leasing?)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share truck

truck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 październik 2007 - 22:44

Leasing

Jesli nie jestem watowcem to lising mi się nie opłaci? (tzn. czy są tńsze kredyty dla rolników po 40stce niż leasing?)

Są ale w leasingu nie muszisz całego vatu odrazu wykładać no i zastawy na zmieni itp.
kredyt z zastawem na maszynie , którą chcesz kupić ale vat sam płacisz lub na kwotę vatu zastaw na innej maszynie
wyboru musisz dokonać sam , co korzystniejsze

#12 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 12 grudzień 2007 - 16:23

Leasing pora odświeżyć ten temat :D

czy ktoś korzysta z takiej formy finansowania na AF?
czy to jest korzystne?

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 16:29

Leasing

Są ale w leasingu nie muszisz całego vatu odrazu wykładać no i zastawy na zmieni itp.
kredyt z zastawem na maszynie , którą chcesz kupić ale vat sam płacisz lub na kwotę vatu zastaw na innej maszynie
wyboru musisz dokonać sam , co korzystniejsze

Wat bym wpłacił a reszte chciałbym rozbić na raty to ile wyniosło by mnie po całości tzn ile więcej niż kapitał bym musiał spłacić? Jakąś symulacje moze ktoś przedstawić spłatu w lesing ciągnika za 120 tyś wpłacam 20 tyś reszte chce spałacać przez jak najdłużej to jak by tio wyglądało? z tym wykupen na koniec itd

#14 Share tomasz535

tomasz535

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 22:39

Leasing

Wat bym wpłacił a reszte chciałbym rozbić na raty to ile wyniosło by mnie po całości tzn ile więcej niż kapitał bym musiał spłacić? Jakąś symulacje moze ktoś przedstawić spłatu w lesing ciągnika za 120 tyś wpłacam 20 tyś reszte chce spałacać przez jak najdłużej to jak by tio wyglądało? z tym wykupen na koniec itd

wyliczenie lesingu na ciągnik za 122950 netto 08-2007 do 11-2013 z odsetkami i wszystkimi opłatami 162703 zł

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 07:53

Leasing

wyliczenie lesingu na ciągnik za 122950 netto 08-2007 do 11-2013 z odsetkami i wszystkimi opłatami 162703 zł

Tak licze i przeliczam i wychodzi mi jedno, że czy to leasing, czy to kredyt fabryczny farmtracka, czy finansowanie farmera, to zawsze wychodzi mi że kredyt czy to leasing jest oprocentowany na ponad 9% do 9,8%! :angry: :angry: :angry: Dopiero kredyty z preferencyjne są tańsze

#16 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 13 grudzień 2007 - 10:29

Leasing

czyli płace na tej transakcji 39753zł więcej...

yyyyy leasing odpada.... :/

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9684 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 grudzień 2007 - 20:39

Leasing ja miałem kupowac do firmy nowy aparat - koszt 4200netto, czy to leasing czy kredyt ratalny to musialem dolozyc 25% w przeciagu 2 lat czyli wychodzi jakies 12.5%

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#18 Share tomasz535

tomasz535

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 20:41

Leasing leasing jest łatwiej dostać co miesiąc spłacasz odsetki w tym przypadku 667 zł miesięcznie a co pół roku 10015 netto

#19 Share JakubWW

JakubWW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 13:31

Leasing

czyli płace na tej transakcji 39753zł więcej...

yyyyy leasing odpada.... :/

Leasing na 5 lat, czyli to samo co podal ktos u gory. Calkowity koszt ciagnika, ze wszystkimi oplatami nie przekroczy 150,000zl. Udaloby sie nawet spokojnie zejsc na 145,000zl. To jest kwota jaka bys realnie zaplacil za ten sprzet, oczywiscie wszystko w zlotowkach.

Zwazywszy na to, ze ciagnik ma amortyzacje 14% to wartosc wykupu bys mial 1%.
Jestem pewien, ze nie znajdziesz kredytu, ktory bylby chocby porownywalny do leasingu ;)

pzdr, J.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 14:51

Leasing

Leasing na 5 lat, czyli to samo co podal ktos u gory. Calkowity koszt ciagnika, ze wszystkimi oplatami nie przekroczy 150,000zl. Udaloby sie nawet spokojnie zejsc na 145,000zl. To jest kwota jaka bys realnie zaplacil za ten sprzet, oczywiscie wszystko w zlotowkach.

Zwazywszy na to, ze ciagnik ma amortyzacje 14% to wartosc wykupu bys mial 1%.
Jestem pewien, ze nie znajdziesz kredytu, ktory bylby chocby porownywalny do leasingu ;)

pzdr, J.

A kredyt młody rolnik lub nowe technologie oprocentowanie około 2% a kredyt można wziąść na 15 lat nawet włata 20% wartości a kredyt można spłącić wcześniej bez odsetek napewno wyjdzie taniej jak jaki kolwiek leasing, tylko czy w tym roku będzie dostępna kredyt preferencyjny ta linia "nowe technologie"