Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto gdzie wyruszył już w pole

514 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Dragon

Dragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 sierpień 2006 - 22:51

Kto gdzie wyruszył już w pole Józek co się martwisz bedzie ok ;);)

U mnie tez nie było za wesoło :(:(

Ale teraz wszstko wraca do normy :):):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj, 03:40
  •  

#162 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 sierpień 2006 - 23:25

Kto gdzie wyruszył już w pole Po dzisiejszych oględzinach na polu stwierdziłem, że nie jest źle, a mogło być gorzej. :/ Już się tak nie martwie. ;) Dragon ile Ci zostało ha do koszenia?

#163 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 08:09

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie pada i to jesze tak że pada tylko 2-3 godziny w dzień i nie można wyjechać w pole :( Zostało mi jeszcze 7 ha jeczmienia i 2,5 rzepaku no i jeszcze słoma :(
Ciesz się każdą chwilą życia...

#164 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 20:36

Kto gdzie wyruszył już w pole Panowi w wielkoposce słoneczko dziś poswieciło więc sobi podorałem kawałek. Ale najpierw sąsiada byłem wyciągać bo został na ściernisku z pługiem :-) kilku innych też podzieliło jego los.
The Truth Is Out There

#165 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 21:10

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie teraz pogoda dopisuje dwa dni temu nieco mocniej popadało ale teraz super dzisiaj skosiłem pszenicę jarą nieco ponad 3ha wilgotność od 7,5-10% plon tak ok 5,3t/ha a muszę dodać że na połowie była żadka bo siana po kukurydzy na ziarno i w tych badylach słabo poschodziła. Jutro pozostała pszenica na innym polu ok. 3ha i koniec koszenia zostaje tylko ze 4 przyczepy slomy zwieść i można poplon siać.

#166 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 21:10

Kto gdzie wyruszył już w pole ja dzisiaj 2 ha parkietem nawiozłem pod rzepak i zbebrałem kultywatorem podorywkowym jutro orka i siew

#167 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 21:44

Kto gdzie wyruszył już w pole a co to jest "parkiet"??
dzisiaj pół wioski patrzyło na moją orke,ale to dlatego ze orałem boisko,niestety ale kupiłem działke nieużywaną przez ostatnie 20 lat i dzieciaki tam w piłke grały,wójt obiecał zrobić nowe< kiedyś>
potem robiłem podorywke i sąsiad też chciał , ale 120 nie mozna po wodzie jeżdzić ,długo go wyciągaliśmy...

#168 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 21:46

Kto gdzie wyruszył już w pole u mnie na obornik mówi sie też parkiet

#169 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 sierpień 2006 - 06:51

Kto gdzie wyruszył już w pole No i plany poszły w .... las. 3 dni nie padało i dziś miałem kosić mój dość mocno porośnięty jęczmień. Ale niestety deszczyk znów pada i to mocno a przejaśnić się ma na przyszły tydzień tylko cały czas się zastanawiam czy bezie co kosić bo tych deszczów już może zboże nie wytrzymać. Na wszelki wypadek podjadę do kolegi zapytać czy pożyczy talerzówkę bo może się przydać do pociachania 12 ha jęczmienia :(

#170 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 11 sierpień 2006 - 07:20

Kto gdzie wyruszył już w pole dzisiaj po poludniu miałem miećkombajn na polu,pada,
byłem kończyć podorywki,w domu lekka mżawka,na polu ulewa,zatankowałem traktor i wróciłem do domu
trafia mnie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 11 sierpień 2006 - 08:28

Kto gdzie wyruszył już w pole a ja miałem pogode dwa dni juz i wziołem sie za ostatnie 4 ha pszenżyta jarego (ziarno grube tylko było bardzo zatke miejscami przez rudy bo pole z glina było wiec o plonie nie ma co mówic...) to chyba wina po desczu bo tak sie kotłowało ze niewiadomo jakiego koloru jest kombajn...

#172 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 11 sierpień 2006 - 17:22

Kto gdzie wyruszył już w pole hehe dzis sie usmiałem za wszystkie czasy ludzie zaczeli ribic podorywki itp a wszyscy siadali na tym błocie...gdzie ci ludzie sie spieszą jak jest sens mieszanie błota :) hehehehe ja do koszenia mam jeszce pszenice jak narazie nie wyrasa tak pogoda sie utrzyma to w niedziele chlastam
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#173 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 sierpień 2006 - 17:30

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja wczoraj orałem to w niektórych miejscach robiły się koleiny 50cm i większe, ale ciągnik nigdzie nie stanął. Ogólnie to dobrze się orało, tylko są place gdzie jest bardzo mokro.

#174 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 07:03

Kto gdzie wyruszył już w pole Nareszcie zrobiła sie pogoda, wiec Ojciec sieje nawóz na rzepak ;) a na dniach przyjedzie 130t wapna i to tez w tym roku do wysiewu ;)

#175 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 sierpień 2006 - 07:18

Kto gdzie wyruszył już w pole my robilismy wczoraj orke, co widac na zdjeciach - niestety mokro jeszcze i ciagnik sie slizgal :( ale juz z5ha zaorane - jak sie uda dzis sie skonczy, pozniej nawoz, uprawa i moze w sobote uda sie juz posiac, a pozniej w koncu zaczne wakacje :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#176 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 20:44

Kto gdzie wyruszył już w pole ja dzisiaj zaorałem 3 ,15 ha i rozsiałem nawzy a popołudniu 2 ha wykosiśmy bo rano popadało i z godzine temu też padało , rano nie będzie koszenia to będe siał rzepak

#177 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 20:48

Kto gdzie wyruszył już w pole Dziś byłby u nas koniec młócenia gdyby kombajn się nie zepsuł :(
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#178 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 20:50

Kto gdzie wyruszył już w pole Nawozy wysiane pod rzepak, teraz idzie orka. Strasznie mokro, i ciągnik ma co robić Zobaczymy jak to sie bedzie uprawiać :/

#179 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 21:11

Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj chciałem sobie ukosić na sianie jęczmienia który na wiosne kwalifikowany kupiłem i poróśł tak samo jak i inny , lipa będe musiał starym siać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 17 sierpień 2006 - 23:05

Kto gdzie wyruszył już w pole jutro konicze zniwa pszenica jara na szczesnie nie porasta ale i tak bedzie ciezko młucic ale jako tzeba omłucic plus słoma do zebrania :(
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności