Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

piootr    4

ja dzisiaj zaorałem 3 ,15 ha i rozsiałem nawzy a popołudniu 2 ha wykosiśmy bo rano popadało i z godzine temu też padało , rano nie będzie koszenia to będe siał rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Dziś byłby u nas koniec młócenia gdyby kombajn się nie zepsuł :(


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nawozy wysiane pod rzepak, teraz idzie orka. Strasznie mokro, i ciągnik ma co robić Zobaczymy jak to sie bedzie uprawiać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj chciałem sobie ukosić na sianie jęczmienia który na wiosne kwalifikowany kupiłem i poróśł tak samo jak i inny , lipa będe musiał starym siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

jutro konicze zniwa pszenica jara na szczesnie nie porasta ale i tak bedzie ciezko młucic ale jako tzeba omłucic plus słoma do zebrania :(


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Koniec żniw dzisiaj słoma zwieziona i pola czyściótkie można myśleć o uprawie i sianiu ozimin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Ja wczoraj kosiłem jęczmień porośnięty i część zostaje na polu. Bęben podkręcony na max, obroty też, sita pootwierane na maxa, wiatr zerowy. Jak utrąci kiełka i korzonki to przeleci przez sita a jak nie to wylatuje do tyłu na ścierznie :( ale i tak sie cieszę że wogóle idzie robota - ale dziś mają być przelotne opady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie po 19 konkretnie podlało ale 4 ha jęczmienia ukosiłem no i rzepak posaiłem i po deszczyku spoko będzie schodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie koniec orki, dzis zaczelismy uprawiac pod siew i szlo niezle az do momentu jak ciagnik odmowil posluszenstwa :(

zobaczymy co bedzie jutro, kiedy uda sie naprawic i dalej ognia :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom wczoraj juz zakoniczyłem młucenie jutro bede zbierał słome i orka


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

No i po żniwach dziś ostatni hektar jęczmienia i kawałek pszenicy wymłucone słoma też zebrana ,jednym słowem Dorzynki. :cool:


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Ja pinkole ale miałem dzień :) bo młóciliśmy u szwagra 3 hektarki jęczmienia(młócił ten sam co u mnie,jego zdjęcia są w galerii) noi zaczęło sie fajnie i gładko bo po przejechaniu jakiś 15-20 metrów tata zobaczył że kombajn zostawia 2/3 ziarna za sobą no to szybka regulacja wiatru ale dalej to samo więc kombajnista zrobił zjazd noi okazało sie ze połamały się jakieś blaszki pod sitami noi 4 godziny to naprawiali a i tak zrobili prowizore a w między czasie zrzucałem z tatą worki z odpadami z buraków elity noi tata nawrócił i słyszę syczenie więc kontroluje opony a tu lewa tylna przerżnięta(juz wcześniej była dobrze obtarta bo tata uwadził jakimś cudem o słupa) noto szybka odpinanka przyczep noi przyjechał tata ciągnikiem od znajomego noi przyjechał gościu w końcu kombajnem i młócimy no i żeby było mało tego pecha to nabrał ziemi do hedera ze nawet rewers nic nie pomógł i w czwórkę przez dziesięć minut wygralnywaliśmy ta ziemie i juz myśleliśmy koniec pecha a tu kuku bo tata nawracał przyczepą i w cos wjechał i przebił przednią oponę w pożyczonym ciągniku:) no i na szczęście to juz był koniec no może nie bo szwagier przytrzasną sobie palce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

U mnie też dziś młocka skończona :)

 

Po niedzieli pojedzie się jeszcze z prasą na zarobki tu i tam :P a potem trzeba zacząć prasowanie u siebie, bo tak jeżdziliśmy po zarobkach że do tej pory to do naszej stodoły tylko 2 przyczepy zwiezliśmy. :)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj troche kosiłem i z 3ha wykosiłem a potem deszcz i kicha jeszcze mam z 11 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

No i w końcu ja doczekałem końca żniw. Dzisiaj machnełem na koniec pszenicę jarą. Zostało tylko jakieś 6 ha znajomym.

W tym roku zniwa strasznie długo trwały, dawno tak długo nie ciągneło się.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Niom 7,7ha rzepaku zasiane, jutro jeszcze 1,3 i poprywakć i bedzie troszke luzu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOMBAJNista    0

u nas w łodzkim juz w mojej okolicy ziemniaki wykopane kukurydza sie kisi zboza zasiane prawie wszedzie wiec czas troche odsapnac po tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja tydzień temu pokończyłem wszystko u siebie-zostało jeszcze kilkadziesiąt bel sianokiszonki u kuzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

UWAGA! UWAGA! Rekordzista na AF!!! Znajomy z wioski siał pszenie 01.12.2006r.!!! co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

haha pobije was mój ojciec siał pszenice 5 grudnia ok. 15 lat temu troche dawno ale pamięta ;D a mówi że ktoś ze wsi siał 15 stycznia szok ale mówie prawde nie ściemniam ;)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

ale jak tak pozno sie zasieje to tylko na wiosne trzeba z plugiem w pole wyruszyc ;D ;D ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

nie 3ba 15 lat temu szukac takich ekspertów, dzisiaj czyli 5.XII.2006 widziałem z autostrady A4 przed wrocławiem jak ktos siał cos, przepuszczam ze pszenice bo co innego ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj