Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto gdzie wyruszył już w pole

514 odpowiedzi na ten temat

#141 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 22:19

Kto gdzie wyruszył już w pole Może w tym roku będzie lepiej ja już 1 dziłke co mi zalało wykosiłem a na 2 mam buraki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj, 23:07
  •  

#142 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 sierpień 2006 - 08:14

Kto gdzie wyruszył już w pole A u mnie dziś będzie 4 doba jak pada bez przerwy. Zaczeło w czwartek tak lekko i od piątku to pada bez przerwy a czasem to jest ulewa. W pracy z koleżanką to się smiejemy że dopiero co skończyliśmy przyjmować wnioski suszowe i będziemy przyjmować powodziowe hehe. Mi zostało ok 12 ha jeczmienia i troszke owsa no i kupe pola czeka na podorywkę - tylko że na pole nie odzie wejść a co dopiero wjechać. Zresztą nie spieszy się - jak sami piszecie dopiero początek sierpnia.

#143 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 sierpień 2006 - 08:16

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie ze zbożami robi się już katastrofa, wszystko czarnieje. :( A wkoło jeszcze stoi trochę zboża i ciągle pada. :/

#144 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 07 sierpień 2006 - 21:03

Kto gdzie wyruszył już w pole u nas nie było deszczu od soboty. dziś omłóciliśmy łącznie 5 ha owsa i jęczmienia.
Do młocki zostało jeszcze 2 ha, ale to jakoś pójdzie :D
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#145 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 sierpień 2006 - 21:19

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie niegdzie zboża zaczęło już rosnąć w kłosach!

#146 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 07:11

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie też już zaczyna jęczmień porastać, a wg prognozy ma padać jeszcze 2 dni :( a taki ładny jęczmień był bo pole w takiej dolince przy rzece ehhhh w dupe kopany ten rolnik jest :(

#147 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 10:53

Kto gdzie wyruszył już w pole Woda stoi u mnie na podwórku a na polach to już nie wspomnę...

#148 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 12:41

Kto gdzie wyruszył już w pole dziś ojciec był w polu i przyniósł mi kłosa z jęczmienia- ręce mi opadły. 12 ha jęczmienia porośniętego :( kiełki ok 1 cm długości i ok 1,5 cm korzonki, na kłosie większa połowa ziarenek porośnięta. Zanim wjadę kombajnem minie kilka dni i przez ten czas to już będzie zielono na polu. Macie propozycje co z tym zrobić ?? skosić ?? orkan i pług ?? 12 HEKTARÓW - KUR...... MAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#149 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 12:44

Kto gdzie wyruszył już w pole mi zostało 8 hektarów, odczucia mam podobne do twoich

#150 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 12:53

Kto gdzie wyruszył już w pole Mi też zostało 8 ha pszenicy. Serce się kraja widząc takie coś. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 13:47

Kto gdzie wyruszył już w pole Poczekajcie spokojnie zawsze można to zaorać. Raz też pszenżyto mi porosło. Jak przeszło przez kombajn to kiełki sie połamały. Tylko nie wiem jak było z wartością paszową.
The Truth Is Out There

#152 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 14:01

Kto gdzie wyruszył już w pole No część kiełek pewnie odpadnie. Na klepisku można trochę przykręcić i kiełki po odpadają. Ale jak tak dalej pójdzie to nie wiadomo co będzie. A wiecie czy w ogóle później kupią takie zboże? A Ty Grześ po żniwach? Bądźmy wszyscy dobrej myśli. :)

#153 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 14:29

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja to tylko chcę zebrać bo i tak na przemiał dla świnek tylko że u mnie dość mocno porosło a do skoszenia to jeszcze troszkę czasu minie. I nie wiadomo jak będzie ze składowaniem bo jak kiełki zostaną to na pewno będzie troszkę wilgotne.

#154 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 15:45

Kto gdzie wyruszył już w pole Nie będzie wilgotne jak słończe przygrzeje tylko nie wiadomo czy takie zboże mozna spasać to podczas kiełkowania zachodza jakieś procesy biochemiczne (nie pamiętam jakie) które pogarszają jakość ziarna w celach paszowych.
No ja czekam aż będę mógł wjechać rozrzutnikiem na pole i trochę poorać. A wykosiłem wszystko i ostatniego dnia pogody zwiozłem resztę słomy a tak się jakoś ociągałem z tym zworzeniam.
The Truth Is Out There

#155 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 15:56

Kto gdzie wyruszył już w pole A jak ze sprzedaża takiego zboża?

#156 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 16:01

Kto gdzie wyruszył już w pole Z 3 lata temu Tato miał gdzieś tak z 20 ton porośniętej pszenicy, jej wilgotnosć byla w normie. Byly duże problemy ze sprzedaża. Na pasze jej nawet nie chcieli, ale co najbardziej zabawne, zawieźliśmy do dużego mlyna we Wr i tam nie było obiekcji. A w skupach nie chcieli :/ A w tym roku jak bedzie dużo takiego zboża to pewnie bedą problemy no i cena pewnie bedzie... taka zę lepiej nie mówić.

Do Grześ: pszenica bedzie wilgotna, bo jak bedziesz czekał aż idealie wyschnie to zacznie Ci sie osypywać, juz teraz chwytwasz od dołu kłos i ziarna sciągasz, a cały czas pada. A jak wyschnie to motowidła swoje zrobią, zwłaszcza, żę spora część już jest położona.

#157 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 16:23

Kto gdzie wyruszył już w pole Mi w zeszłym roku też po tych deszczach w sierpniu wałnoło pszenicę tylko na szczęście wygioła się na wysokości 10 cm. Podjeżdzałem ciut niżej i tak wygoliłem że śladu nie było. A i plon był i świnki większość wciągneły. Nie dziwie się wam wcale że się denerwujecie bo też sam bym był wściekły. Ale z 20 km odemnie na zachód to nawet do połowy żniw nie dobili. Tyle stoi zboża że szok, a z dnia na dzień ciemniejsze. U mnie juz to co się wysiało za kombajnem to wschodzi.
The Truth Is Out There

#158 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 09 sierpień 2006 - 20:51

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja dzisiaj troszke parkietu pod rzepak powoziłem ale złapałęm 3 calowego goździka jutro będe dalej woził , deszcz padał ale odrazu wsiąkł że na polu się nie lgneło 360 dawałą rade tandemowi rozrzutnikowi , buraki troche się poprawiły

#159 Share bob32

bob32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 sierpień 2006 - 21:58

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja dziś młóciłem gorczyce, miejscami ledwo przejechałem kombajnem- błotko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 sierpień 2006 - 22:45

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie jedynym plusem tych deszczów jest to, że buraki odżyły i to znacznie.