Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto gdzie wyruszył już w pole

514 odpowiedzi na ten temat

#121 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 sierpień 2006 - 21:26

Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj kosiłem jęczmień po burakach i z ha dawał mi 4 zbiorniki w bizonie , słomy tyle co z zimowej na wanada pszenżyto to będe musiał czekać z tydzień a kago będzie już do koszenia , były razem siane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj, 09:37
  •  

#122 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 03 sierpień 2006 - 21:34

Kto gdzie wyruszył już w pole Widziałem jak sąsiad miał z +- 2 ha jęczmienia jarego 8 balotów 120x120 słomy niezły rekord.
The Truth Is Out There

#123 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 03 sierpień 2006 - 21:36

Kto gdzie wyruszył już w pole dzis u nas półmetek młocki. omłocone łacznie zostalo do tej pory 7 ha i jeszcze zostalo 7 ha do młocki.
dziś była młocona mieszanka(owies+jeczmien) z 3ha było 4 przyczepy na IV klasie. jak na siew po 5 maja to chyba nie jest najgorzej :D dwa lata temu na tym samym liczacym 3 ha polu bylo 7 przyczep jeczmienia. pamietam to dobrze bo pojechalismy wtedy na poczatku na 5 przyczep a potem trzebabyło szybko jeszcze 2 przyczepy pozyczyc :D
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#124 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 04 sierpień 2006 - 18:12

Kto gdzie wyruszył już w pole Pada cały dzień i próbowałem podorać ale jeszcze nie przesiąknęła ziemia.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#125 Share Dragon

Dragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 sierpień 2006 - 18:21

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja już wykosiłem 25 ha rzepaku i 5 jęczmienia i jak narazie 15ha pszenicy :):) Wszstko było by k tylko pogoda mnie wstrzymała :/:/:/

#126 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 04 sierpień 2006 - 18:52

Kto gdzie wyruszył już w pole

Ja już wykosiłem 25 ha rzepaku i 5 jęczmienia i jak narazie 15ha pszenicy :):) Wszstko było by k tylko pogoda mnie wstrzymała :/:/:/

Przed żniwami i na początku źniw to pogoda była świetna a jak źniwa w pełni to leje. :( :(

A ten deszcz to już i tak ani kukurydzy ani ziemniakom nie pomoze :( :(
U mnie ziemniaki nie najgorsze tylko kukurydza bardzo bardzo słaba :( :(
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#127 Share Dragon

Dragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 sierpień 2006 - 19:19

Kto gdzie wyruszył już w pole No niestety taka lipna pogoda :(:( Dla mnie to dobrze bo buraki i ziemniaki potrzebowały deszczu i jeszcze mogłem rozładować wszystkie przyczepy :P:P

#128 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 04 sierpień 2006 - 21:53

Kto gdzie wyruszył już w pole u mnie leje całą noc, dzień z przerwami i teraz też popaduje. Może od poniedziałku wystartuję z pługiem niech sobie napada.
The Truth Is Out There

#129 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 04 sierpień 2006 - 22:13

Kto gdzie wyruszył już w pole u mnie pada juz 3 dzień ale niech pada bo kukrydza dardzo mała w niektórych miejscach mam po ok 70cm a juz mam kolby :( ale to nie bylko u mnie...a co do zniw zostało mi jeszcze 18ha pszenicy jarej ale pada a juz bym ja dawno zrabał... i jeszce troche słomy do zebrania ale to robota na pare godzin...a co do podorywek to juz czekam na sprzet któy zamówiłem z uni
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#130 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 05 sierpień 2006 - 08:45

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie popadało :( mam jeszcze 10 ha jeczmienia i 3 rzepaku
Ciesz się każdą chwilą życia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 sierpień 2006 - 09:21

Kto gdzie wyruszył już w pole u mnie w zniwa byla zyleta, teraz zeby tylko skonczyc (2ha jeszcze zostalo) podorywke pod rzepak i niech leje

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#132 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 05 sierpień 2006 - 10:59

Kto gdzie wyruszył już w pole wkońcu popadało :-D

#133 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 05 sierpień 2006 - 21:03

Kto gdzie wyruszył już w pole Całom noc padało a więc dzisiaj zrobiłem 3 ha podorywki, pług łatwo wchodził ale jeszcze wyorywała się sucha ziemia.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#134 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 07:32

Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj nieźle popadało , można ruszać z mocznikiem i bobrować ścierniska , mam jeszcze 20 ha do wykoszenia

#135 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 09:04

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie cały czas pada o d czwartku i nic się nie da robić. 8ha pszenicy jeszcze mi zostało. :/

#136 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 09:10

Kto gdzie wyruszył już w pole Panowie bez obaw za tydzień wyjdzie słoneczko powtórka z histori zeszłorocznej.
The Truth Is Out There

#137 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 09:40

Kto gdzie wyruszył już w pole To fakt co bardziej napaleni kosili u mnie w okolicy dzień po deszczu a nawet niecały bo w nocy padało a po południu kosili ale ten typ tak ma co rok. A tu mamy pierwszy tydzień sierpnia rok temu to dopiero zaczynali żniwa a w tym by już chcieli skończyć, ludzie opanujcie się lepiej poczekać na słońce niż gnój kosić a potem zajeżdzam do klijenta obejżeć zboże do kupna wchodzi się do magazynu i od razu czuć jakie suche ono było koszone więc dziękuję ale takie zboże to tylko do pieca na spalenie bez obrazy ale na pewno nie na paszę. Mi zostalo jeszcze ok. 6ha pszenicy jarej

#138 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 11:07

Kto gdzie wyruszył już w pole W ubiegłym roku pod koniec lipca czekałem, bo trafiały się miękkie ziarnka i jak zaczęło padać to opadanie opadło do 70s i co mi z tego, że wilgotność 12%

#139 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 13:42

Kto gdzie wyruszył już w pole Na zbawienie czekałeś mnie też te dzeszcza sporo zmarnowały ta woda co była w wierzchowiskach , kawęczynie to przypłyneła do mnie rzeczką i kilkanaście ha mi zalało kończyłem kosić we wrześniu

Gdzybyś pryskał glifosatem to by tak ziarna nie wymyło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 14:34

Kto gdzie wyruszył już w pole U koledzy z regionu widze mi też te deszcza dużo zmarnowały :/
Ciesz się każdą chwilą życia...