Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto gdzie wyruszył już w pole

514 odpowiedzi na ten temat

#101 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 08:01

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja po cało dniowym zmaganiu sie z awarią kombajnu wyruszyłem na rzepak ale co się okazało jeszcze zielony i nic nie kosiłem :P
Ciesz się każdą chwilą życia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj, 05:09
  •  

#102 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 10:41

Nie wiem o co chodzi jak 3 lata temu zalałem olej Turdusa czy jakoś tak do silnika to silnik mi w kombajnie padł a potem miałem superol a w tym roku znowu zalałem tego turdusa i zaczoł mi dymić jak diabli zbieg okoliczności no chyba że mi turbo siada oleju narazie nie ubywa a spaliny czarne jakby olej brał.
A co do żniw to tylko pszenica ozima i część rzepaku poszło pod kosę reszta jeszcze czeka a sąsiedzi pokończyli i nawet słomę pozwozili. Pszenica jara to jeszcze można mówić zielona jęczmień sporo ma odrostów ale tak poza tym suchy jutro zrobimy pewnie pierwsze podejście ciekawe jak sypnie bo wygląda nie najgorzej czego nie można powiedzieć o kukurydzy tak sucho że kolb nie nawiąże jak nie popada to kaplica tylko skosić na kiszonkę albo na pniu sprzedać bo na ziarno to szkoda zachodu zwłaszcza że kombajn najmóje i gość jedzie do mnie 20 km niby że w tym roku do 20ha więc mu się opłaca. Na jednym polu ok.8ha to kukurydza nawet na kiszonke całkiem niezła by była bo gęsta i dosyć wysoka pewnie ze 3 metry owszem nie na całości ale na pozostałej części również spoko. A może sam skoszę sieczkarnią i kiszonkę będzie się sprzedawać na wiosnę dla chętnych na wagę a pewnie chętni by się znaleźli bo wkoło wszyscy krowy mleczne mają a traw nie nakosili a do tego kukurydza słaba.

A nie masz zapchanego filtru powietrza bo jak bierze olej to masz siwawo-niebieski dymek. Może też końcówki, ale dokładnie nie znam się na tym.
The Truth Is Out There

#103 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 lipiec 2006 - 12:16

Kto gdzie wyruszył już w pole kurde ale lipa jest :(
z piatku na sobote kosilismy - plon tragedia, jeczmien jary cos kolo 5.5 tony gdzie na tym polu z reguly dawal po 7ton, pszenica zimowa masakra nie wiem czy 4 tony byly, bo z z jakich 5.5 - 6 ha ukosililem 5 nie duzych przyczep
na szczescie wczoraj dolalo - spadlo 10-15litrow na metr kw.

pozdrawiam i zycze pomyslnosci :-)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#104 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 12:37

Kto gdzie wyruszył już w pole Widze, że nie tylko u mnie plony do d.. U mnie też gdzieś tyle spadło deszczu.

#105 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 20:55

Kto gdzie wyruszył już w pole Rzepak mokry chyba pszenice jutro kosze a rzepak koło środy ;)
Ciesz się każdą chwilą życia...

#106 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 21:18

Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj dokończyliśmy kosić rzepak bo na jutro zapowiadają deszcz i szkoda by było go zostawić bo suchy był a po deszczu zapewne były by duże straty. Jak na rzepak który tylko cudem uniknął odorania to nie było tak tragicznie ok 2,4t/ha. Wczoraj (29.07) skosiliśmy 10ha jęczmienia plon nie zaspecjalny więc dosyć szybko nam poszło bo zajeło nam to 8 godzin. I niestety ale chyba koniec z kujawskim do baku był to pierwszy i ostatni raz te dymienie silnika w kombajnie to na 99% lejący wtryskiwacz i zapewne jest to wina oleju.

#107 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 21:23

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja wykosiłem dopiero wczoraj u siebie 7 ha pszenicy plon 6 ton nie jest zły jak na to że wiosenna uprawa polegała na prysnięciu huzarem i daniu 200kg saletry ale pszenica nie jest za sucha to samo z jęczmieniem sianym w buraczyskach słoma jeszcze zielona jutro jade do jęczmienia zobaczyć czy będzie do koszenia

Dzisiaj kosiłem sąsiadowi i z morgi miał w baku tyle że w okienku się pokazało

#108 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 22:02

Kto gdzie wyruszył już w pole piootr a z jakiego regionu jesteś, bo u mnie w okolicy to o 6t/ha raczej nie słychać ....w zeszłym roku to było tyle spokojnie ale w tym to lepiej nie mówić :(

#109 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 22:13

Kto gdzie wyruszył już w pole Jestem z okolic lublina powiat świdnik , przenica odmiana tonacja ziemia czarnoziem w 70% jak jest mokro to przykleja się do odkładnicy , 360 można pomażyć o orce pługiem 3x30 przedplonem był jęczmień jary w tamtym roku to pole miałem zalane

#110 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 22:17

Kto gdzie wyruszył już w pole To umnie kolega dziś mówił że kosił jednej kobiecinie na takich piaskach to ukosił tyle ile posiała.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 31 lipiec 2006 - 05:55

Jestem  z okolic lublina  powiat świdnik  , przenica odmiana tonacja  ziemia  czarnoziem  w 70% jak jest mokro to przykleja się do odkładnicy  , 360 można pomażyć o  orce pługiem 3x30  przedplonem był jęczmień jary w tamtym roku to pole miałem zalane

Jak to możliwe że jeżeli w ubiegłym roku miałeś na tym polu jęczmień jary a teraz miałeś na tym samym polu 6 ton pszenicy z hektara :D ??????

Z tego co wiem z praktyki to po niczym pszenica nie jest tak kiepska jak po jęczmieniu. To nawet pszenicę po pszenicy jest lepsza niż gdyby była posiana po jęczmieniu :P !!!

Mógłbyś to proszę wyjaśnić???A może to jednak nie to pole? :P I to wszystko w tak marnym roku jak obecny :D

Pozdrawiam.P
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#112 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 31 lipiec 2006 - 07:37

Kto gdzie wyruszył już w pole a ja skonczylem zniwa juz w sobote wieczorem:)

#113 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 31 lipiec 2006 - 10:03

Jestem  z okolic lublina  powiat świdnik  , przenica odmiana tonacja  ziemia  czarnoziem  w 70% jak jest mokro to przykleja się do odkładnicy  , 360 można pomażyć o  orce pługiem 3x30  przedplonem był jęczmień jary w tamtym roku to pole miałem zalane

Jak to możliwe że jeżeli w ubiegłym roku miałeś na tym polu jęczmień jary a teraz miałeś na tym samym polu 6 ton pszenicy z hektara :D ??????

Z tego co wiem z praktyki to po niczym pszenica nie jest tak kiepska jak po jęczmieniu. To nawet pszenicę po pszenicy jest lepsza niż gdyby była posiana po jęczmieniu :P !!!

Mógłbyś to proszę wyjaśnić???A może to jednak nie to pole? :P I to wszystko w tak marnym roku jak obecny :D

Pozdrawiam.P

Jak mu popadywało przez ostatni miesiąc to żaden problem na takiej ziemi mieć 6 t. A co do przedplony to w zbożowych przedplonach spadek plonu może dojść góra do 0,5t na ha. Ja jak by pszenica była taka jak na najlepszych miejscach to bym miał grubo ponad 6 t i też po jęczmieniu jarym. Ale z zimy taka jakaś była przygłuszona i przeżedzona potem zimno a na końcu jak ją nalewało susza. Jak by było normalnie to bym się wszczelił w 8 t. No ale jest jak jest.
The Truth Is Out There

#114 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 31 lipiec 2006 - 20:47

Kto gdzie wyruszył już w pole @ pawel 24 to jest ta działka co miałem jęczmień

Właśnie że u mnie wcale nie padało , JA SIEJE ZIMOWĄ PSZENICE ALBO W JĘCZMIENIU ALBO W KUKURYDZY , a spadku plonu nie widzę , jarej pszenicy nie sieje w tym roku mam tylko troche ponad 2 ha pszenżyta jarego a reszta jęczmień dzisiaj kosiłem jęczmień i daje około 4,5 t w 3 roku po burakach

PS Jak narazie bizon tylko syczy 20000 zł wsadzone w remont procentuje , dobrze się kosi bo jęczmień stojący jak nigdy i nie trzeba stać przy koszeniu

#115 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 31 lipiec 2006 - 21:03

Kto gdzie wyruszył już w pole uffffff. I już po żniwach!!!

#116 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 02 sierpień 2006 - 18:11

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie dzisiaj świeto bo dzeszcz rano przybił kurz i po koszeniu , 20 ha u siebie już wykosiłem jeszcze ze 4 dni dobre koszenia mi zostało , wczoraj kosiłem sąsiadowi i z 1,5 ha zimowej miał 3 pełne zbiorniki z bizona

#117 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 sierpień 2006 - 21:25

Kto gdzie wyruszył już w pole i u mnie po zniwach :)
teraz tylko plug przyspawac do zetorka i ogien dym

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#118 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 sierpień 2006 - 21:46

Kto gdzie wyruszył już w pole GDZIE TEN DESZCZ W KUJ-POM?!!!

#119 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 02 sierpień 2006 - 22:14

Kto gdzie wyruszył już w pole No i wkońcu u mnie nieco popadało, może kukurydza jeszcze się zbieże i będzie coś z niej mówię owszem o kolbach bo na masę to niema szans.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 sierpień 2006 - 06:55

Kto gdzie wyruszył już w pole nie!?Miało wczoraj lać i co?nawet dobrze się nie zachmurzyło..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!