Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto gdzie wyruszył już w pole

514 odpowiedzi na ten temat

#61 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 16 lipiec 2006 - 19:09

Kto gdzie wyruszył już w pole

wczoraj wozilismy gnój, ale niestety pierd.... rozrzutnk i juz nie skonczylismy (wyrobila sie kostka ktora trzyma sprzeglo przy walku, a ze to wszystko juz ktos u nas spawal pare razy to bedzie problem, no ale jutro robimy to tak zeby bylo jak nowe z wszystkimi czesciami ruchomymi)
zaczelismy tez podorywke zeby gnoj sie nie suszyl na polu - praca zetorkiem to bajka - plug 5x35 jakies 10-12cm ustawiony 1-1800obrotow i zasuwa az milo, ciekawe co powie w orce jak plug pojdzie glebiej? mam nadzieje ze da rade temu plugowi :)
pozdrawiam i zycze jak najmniej awarii w zniwa :)

Ja 1014 podorywke robiłem na 2 szosowej na zajacu tak z 10-11 km/h z pługiem 5x40 i tylko pogwizdywała turbinka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj, 15:17
  •  

#62 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 lipiec 2006 - 19:36

Kto gdzie wyruszył już w pole u nas zajaca nie uzywamy :) wydaje mi sie ze mozna by sprobowac 4 terenowa ale czy to juz nie bedzie za szybko?
co do pluga to na razie pomeczymy sie tym a pozniej moze jakas ladna 3obrotowa sie trafi:)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#63 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 lipiec 2006 - 21:27

Kto gdzie wyruszył już w pole Dziś zaczoło się u mnie koszenie. Jęczmienie jare i słabsze mieszanki już idą. Jutro jadę żyto i mieszankę żyta z pszenżytem. Plon słabe 5t z ha jeczmienia, mieszanka trochę lepsza ale 6 nie wyszło napewno.
The Truth Is Out There

#64 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 18 lipiec 2006 - 21:36

Kto gdzie wyruszył już w pole dzis ścięłem rzepak na jednym polu 1,8 ha , uleciało 23,5 q z ha , wilgotność 7,4 % ziemia V i VI klasa ( i tak jestem zadowolony bo co na tej ziemi by urosło , ozimina by zginęła tam od pleśni a jare by wyschło całkowicie . Reszta pewnie z 10 dni postoi dużo zielonego , nie pryskałem na dosuszanie .
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#65 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 20 lipiec 2006 - 07:38

Kto gdzie wyruszył już w pole wczoraj poszła pierwsza pszenica, plon porażka :(( Zima zrobiła swoje a dodatkowo w części stała woda to tam już nic nie było. Oby na innych kawałkach było lepiej. Wilgotność mierzona wczoraj to 9% ... chyba bede czekał na deszcz bo to troche mało, tylko czy sie doczekam deszczu :/

#66 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 lipiec 2006 - 08:10

Kto gdzie wyruszył już w pole ja dzisiaj kosze groch

#67 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 21 lipiec 2006 - 21:21

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja dzisiaj kosilem na podkarpaciu zepak skosilem gdzies pol pola a pozniej sie kobajn popsol i do nocy naprawialismy i pozniej niebylo sensu zaczynac. Ale bylo fajnie.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#68 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 21 lipiec 2006 - 21:29

Kto gdzie wyruszył już w pole wczoraj i dzis na raty skosilismy 2ha rzepaku co jest w spolce. pole do d*py, ochrona po japonsku - jako tako - plon 34q/ha calkiem niezle:-)
teraz czekam gdzies do poniedzialku na porzadny kombajn i az rzepak wlasciwy dojdzie do siebie - pole dosc dobre, ochrona konkret zobaczymy co powie :)

slyszalem jak sie koles chwalil ze mu na jednym kawalku zlapalo 50q/ha - fakt rzepak mial ladny ale nie mierzylem pola nie bylem na wadze wiec do konca nie wiadomo - jak skosze swoj to sie bede wypowiadal :)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#69 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 lipiec 2006 - 22:15

Kto gdzie wyruszył już w pole My dziś wjechalismy do rzepaku ale okazało sei że nie nadaje sie jeszcze do koszenia doły jeszcze całe zielone aż sie sita w kombajnie zatkały, wilgotnośc 12,5% przynajmniej jeszcze tydzień musi postać :/

#70 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 lipiec 2006 - 21:04

Kto gdzie wyruszył już w pole dziś omłóciliśmy owies na VI klasie i pszenżytko.

Cudownych zbiorów nie było ale było znacznie lepiej niż można się było tego na wiosnę spodziewać. :D

Można powiedzieć- plon w normie ;)
Nie ma to jak ursus C330! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 lipiec 2006 - 22:34

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie wczoraj jeden wyjechał kosić do sąsiedniej miejscowości ale krótko kosił pewnie trzeba było mu na pasze dla świń ja patrzyłem swoje zboża to jęczmień w buraczyskach w tym tygodni napewno nie bedzie do koszenia może ten siany po przenicy

#72 Share Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 lipiec 2006 - 23:02

Kto gdzie wyruszył już w pole ja dzisaj wymlucilem pszenice ozimą :)
kluski ladne dlugie a ziarno cienkie :( :(
gdyby nie ta susza to w tym roku bylyby bardzo dobre plony (przynajmniej u mnie)

#73 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 08:00

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja dziś jutro i pojutrze rzepak.

#74 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 24 lipiec 2006 - 16:55

Kto gdzie wyruszył już w pole ja dziś ozimą 2h wykosiłem i strasznie cienko... na tym polu kładnia sięCaO hehe

#75 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 17:41

Kto gdzie wyruszył już w pole dzis udalo sie wykosic rzepak :)
co kombajn to kombajn, mimo ze byl zielony (zarówno rzepak jak i kombajn) i 2 razy zabilo dosc mocno to i tak cos kolo 4.20ha w niecale 2.5godz :-)
teraz jeszcze tylko 6ha pszenicy i jakies 10 jeczmienia jarego i bedzie po koszeniu :)

pozdrawiam i zycze jak najmniej awarii :P

#76 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 21:04

Kto gdzie wyruszył już w pole dziś było ostre prasowanie. Cały dzień były zamówienia i nasza prasa chodziła od rana do wieczora.

Ostatecznie ustaliła się cena prasowania 50 gr od balika z naszym sznurkiem. W ciągu godziny robi się około 360 bali co daje zarobek na godzinę 180 zł minus sznurek i paliwo do do 330 ;)

Oby tak dalej to sobie sporo z tej kasy która na prasę poszła odbijemy, wiadomo że nie całość :) :) ale jak parę tysięcy wpadnie to zawsze coś. ;) I zdajesie mamy monopol w naszej wiosce na prasowanie bo się okozało że jedna prasa została sprzedana a właściciel drugiej nie ma czasu jeździć ;)
Pozdrawiam.P
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#77 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 21:25

Kto gdzie wyruszył już w pole ja dzisiaj kosilem zepak ale dwa razy objechelm i trzeba bylo wracac tego roku cos sie pieprzy kombajn yacenty wykrakelse z tymi awariami:D:)
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#78 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 21:40

Kto gdzie wyruszył już w pole eh nic nie mow

#79 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 21:49

Kto gdzie wyruszył już w pole 23 lipiec jeden kawałek (2ha)pszenicy a jutro jadę na żyto ale też mały kawałek. Większe koszenie to za kilka dni. Jeden kawałek pszenicy ok 10 ha i jeden kawałek jęczmienia ok 13 ha i po żniwach aaaaa nie jeszcze owies zostanie ale to na sam koniec. A dziś wjechałem na ugór i lipa :( pług nie wchodzi w ziemie nawet na docisku z tym że lemiesze nie były nowe - trzeba wymienić i spróbować jeszcze raz bo na deszcz to nie ma co liczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 22:08

Kto gdzie wyruszył już w pole przed chwila skonczylem prasowac i zwozic slome :)
a co do awarii to ja jeszcze nie mialem przy prasie a przy kombajnie to tylko cieglo sie urwalo od wajchy do podnoszenia hedera - oby tylko takie awarie byly :D