Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto gdzie wyruszył już w pole

514 odpowiedzi na ten temat

#41 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 22 kwiecień 2006 - 21:09

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja dziś zdążyłem zasiać 2h buraków ale uż noc i dałem spokój hehe pszenica na ukończeniu już zapowiada sie na wiosne hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj, 19:04
  •  

#42 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 kwiecień 2006 - 10:09

Kto gdzie wyruszył już w pole wczoraj wreszcie coś posiałem 2,2 ha przenżyta i 1,5 ha jęczmienie ale miejscami 360 ledwo dawała rade z siemnikiem

a zostało mi jeszcze 21,5 ha jęczmienia zasiać i 8ha buraków i muszę to w tym tygodniu zrobić bo na 1 maja muszę mieć siewnik przezbrojony na kukurydze bo mam gościowi siać 10 ha kukurydzy

#43 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 23 kwiecień 2006 - 11:39

Kto gdzie wyruszył już w pole nom mi zostało do posiania ok25ha 18ha jeczmeniai i 7 ha pszenicy...a potem tylko 7 ha kukurydzy i po robocie...mam pytanie czy ktoś z was siał juz kukurydze ??
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#44 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 23 kwiecień 2006 - 17:12

Kto gdzie wyruszył już w pole a my rozsialismy wczoraj 2 t nawozu a z reszta nie wiem trzeba czekas wszedzie jest strzasznie mokro :(

#45 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 kwiecień 2006 - 18:00

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja już wszystko zasiałem. Niestety przepadło mi całe żyto ozime i musiałem nasiać mieszankę. Nawozy rozsiane i szykuję się do sadzenia ziemniaków. Prawdopodobnie po świętach majowych ruszę z sadzarką w pole. Pod buraki mam przygotowane, ale jeszcze nie zasadzone.

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 kwiecień 2006 - 20:22

Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj zrobiłem agregatem i zasiałem 9,5 ha jęczmienia wypaliłem na to 100 litry kompotu . 80 spalił MF w agregacie a przy siewie 360 spaliła 20 litry

#47 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 25 kwiecień 2006 - 23:14

Kto gdzie wyruszył już w pole Jaki agregat zaczepiłeś do tego MF-a i ile razy robiłeś nim na tym polu no i może wiesz ile czasu ci zajeło zrobienie tych 9,5ha???

#48 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 kwiecień 2006 - 14:14

Kto gdzie wyruszył już w pole A my już po robocie :) tzn nawozy juz dawno posiane, łąki włuką zrobione, jęczmień posiany i dziś skończyliśmy siać owies (trochę późno na owies ale posiany, a siejemy bo mamy akurat zbyt) teraz tylko czekać na drugie zasilenie pszenicy no i opryski ale póki co weekend majowy bedzie spokojny że wszystko zrobione. Aaaaa właśnie wyglądam przez okno i szykuje się ładny deszczyk - dosłownie już go czuć w powietrzu - ale wszystko podrośnie :)

#49 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 29 kwiecień 2006 - 22:11

Kto gdzie wyruszył już w pole

Jaki agregat zaczepiłeś do tego MF-a i ile razy robiłeś nim na tym polu no i może wiesz ile czasu ci zajeło zrobienie tych 9,5ha???

agregat mam wicher z expomu na gęsistopkach 250 mm 3 m szeroki 1300 kg wagi pole buło pobronowane ale jak jest zaorane w ostrą skibe to nie bronuje tylko na raz robie jade tak 10-12 km/h

zeszło mi pięć godzin było to 4 działki 3 / 3,5 /1,3/1,7ha te dwie większe działki mają po 1200 m długości w tym czasie jeszcze odczepiałem agregat i orałem ze 20 ary po pryzmie buraków i odnowa zaczepiałem agregat

tekże na zrobienie i zasianie tych 9,5 ha zeszło mi 12 h

w czwartek zasiłiśmy z ojcem od południa do 20 - 11 ha ale niedokończyliśmy bo jęczmienia nam zabrakło w sumie do posiania było 12 ha w jednym polu

sieje 360 na 4 biegu tak 1800 obroty

#50 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 maj 2006 - 09:49

Kto gdzie wyruszył już w pole A ja wczoraj drugą dawkę nawozu sypałem pod pszenicę :) po tym deszczyku i słoneczku pięknie podrosła więc postanowiłem jeszcze jej troszkę pomocy udzielić :) 12 ha zasilone. Powoli szykuję się do oprysków. aaaa jeszcze wspomnę że jęczmień jary już się zieleni - pole powolutku robi się jak zielony dywanik :)
i jeszcze wspomnę u nas dziś enduro :) jakaś runda czy eliminacje do mistrzostw polski - cały weekend będą chłopcy śmigać - tylko żeby mi pola nie "przeorali" bo trasa niedaleko - http://www.swierzawa...news.php?id=477

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 07 maj 2006 - 10:01

Kto gdzie wyruszył już w pole No i niestety długo zwlekaliśmy z odoraniem jęczmienia ozimego ale w końcu się tak musiało stac.Szkoda było wkońcu to 4,7ha do odsiewu. W piątek po 18 godz brat pojechał Fendem z pługiem a ojciec Zetorem 7211 z agregatem 3,6. I o 22 było po sprawie.Ja niestety musialem zostac w domu i wykonac kilka prac w chlewni. Zajeło mi to tyle samo czasu co im na polu. A wczoraj na początek ojciec siał nawozy C330 ja z tyłu Fendt+agregat 3,6 a za 3 godziny Zetor z siewnikiem pneumatycznym 6-cio rzędowym do kukurydzy i po sprawie. Ale niestety wcale mnie to nie cieszy bo mamy teraz 20ha kukurydzy.

#52 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 maj 2006 - 16:00

Kto gdzie wyruszył już w pole jak ci nie pasuje kukurydza to mogłeś posiać jęczmień jary ja jutro będe siał 4 ha

jaki masz siewnik do kukurydzy???

#53 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 07 maj 2006 - 17:31

Kto gdzie wyruszył już w pole Taki był plan że poczekamy i jak co to jarym odsiejemy ale niestety zaczyna byc nieco sucho i jak nie pobada a na to się zanosi to taki sam na gęstośc był by ten jary co ozimy. Co do siewnika jest to chyba jakiś węgierski. Muszę sprawdzic na tabliczce znamionowej owszem jak takowa jest. Jutro zrobię kilka fotek i zamieszcze w galeri.

#54 Share Księżak

Księżak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 08:23

Kto gdzie wyruszył już w pole Wczoraj widziałem pierwszy kombajn w życie. Żniwa 2006 rozpoczęte (niestety dzięki suszy).
A jak u was? Rzepak i jęczmień ozimy już ścięte?
w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

#55 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 lipiec 2006 - 09:54

Kto gdzie wyruszył już w pole dzis jest plan zeby skosic jeczmien - do rzepaku jeszcze daleko - caly zielony :)
plan zrealizowany 3ha wykoszone - sredni plon 6ton, wilgotnosc - 1. przyczepa 10,5% 2. - 8.5% reszta 8%
ogolnie tragedii nie ma jak na tegoroczne warunki, jak beda wyniki z laboratorium to powiem czy idzie na bro czy wraca do domu dla swinek :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#56 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 20:25

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie to u większości znajomych nic nie robione przy kombajnach stoją jeszcze pochowane mnie jeszcze zostało pasy pozakładać , gitary założyć i gardziel no i cały cheder zrobić :/

#57 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 20:40

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie jak nie popada to pod koniec tygodnia pod lasem będą żytka wykoszone bo już kolory nabrały. A na mocnej glebie to jeszcze zielone.
The Truth Is Out There

#58 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 lipiec 2006 - 08:52

Kto gdzie wyruszył już w pole wczoraj wozilismy gnój, ale niestety pierd.... rozrzutnk i juz nie skonczylismy (wyrobila sie kostka ktora trzyma sprzeglo przy walku, a ze to wszystko juz ktos u nas spawal pare razy to bedzie problem, no ale jutro robimy to tak zeby bylo jak nowe z wszystkimi czesciami ruchomymi)
zaczelismy tez podorywke zeby gnoj sie nie suszyl na polu - praca zetorkiem to bajka - plug 5x35 jakies 10-12cm ustawiony 1-1800obrotow i zasuwa az milo, ciekawe co powie w orce jak plug pojdzie glebiej? mam nadzieje ze da rade temu plugowi :)
pozdrawiam i zycze jak najmniej awarii w zniwa :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#59 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 16 lipiec 2006 - 11:07

Kto gdzie wyruszył już w pole Żniwa... :/ Narazie męczę sie z rurą od wysypu bo kombajnista zgiął :( Ale i tak jeszcze do rzepaku co najmniej tydzień :)
Ciesz się każdą chwilą życia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 lipiec 2006 - 13:21

Kto gdzie wyruszył już w pole A moj rzepak jeszcze zielony. Bede kosil gdzies za ok 10 dni. W tym tygodniu moze zaczne kosic u ludzi, bo zamowienia juz mam:)