Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawozy już prawie skończyliśmy siać, w wtorek mamy zamiar siać buraki..... A jutro będę szlepował łąki... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
co to znaczy szlepowal????pierwsze slysze cos takiego;/

Odwracasz brony do góry zębami w jazda. Nieźle kretowiska wyrównuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

jedynie co to nawozy posiane na maliny i tyle- dopiero co sie snieg roztopil do tego w nocy dolalo i jest bardzo mokro :P nie wiem czy w tym tygodniu sie wyjedzie jak tak dalej bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas ładna pogoda od czwartku i wszystko obsycha. Jutro trzeba będzie pole pod buraki uprawić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

wczoraj dokończyłem rozsiewanie nawozu pod jęczmień - na oziminy sypałem 2 tyg temu - jutro planuje zasiać buraki i może zaczne siać jęczmień żeby zdążyć przed śniegiem !!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

czy dobrym rozwiązaniem będzie jeśli jutro z rana wykonam orkę po mieszankę a we wtorek polecę bronami i póżniej zasieję agregatem uprawowo siewnym, czy to nie będzie za szybko i czy nie zaszkodzi tak świeżo zaorana ziemia na wschody czy lepirj poczekać pare dni ale z drugiej strony od środy znowu do końca trygodnia ma padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A ja jutro mam w planie włókować 5 morgów 3ki. :P

Mogłoby się wydawać że jest mokro ale przez te ostatnie wiatry jest dosyć sucho.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

wy juz siejecie a u nas ciagniki jeszcze przykurzone w gararzach stoja : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

my z wójkiem sialiśmy ostatnio(dokładniej piatek i sobota) od 3 nad ranem do ok 9 nawozy bo był mrozek . fajnei nam sie udało posiac u niego i u mnie też chodź czasami rwał spod siebie ciągnik :P dzisiaj kultywatorem uprawiłem pod ziemniaki i mieszanke jutro obornik wywioze i jak nie popada to do końca tygodnia posieje miesznke. aha jak narazie nie moge wjechać na jeden kawałek pola bo tak mokro a tam pszenica ozima jest;/ troche wymokła

 

 

a jeszcze pytano jaką pierwszą dawke dawaliście na pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

ja wlasnie przed chwila wrocilem z pola :P sialem mieszanke na 10 ha;/ troche bylo roboty i problemow bo w pewnych miejscach siadalem i byly male problemy ale radzilem sobie sam bez wyciagania itp :P

pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jutro planuje wjechac z uprawa pod buraki. Nawozy rozsiane wiec tylko uprawic i zasiac te 20 ha burakow.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

nie na dlugo ta wiosna zabawi, bo od polowy tygodnia znowu ma wrocic zima;/;/ ale oby to nie byla prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No to u mnie dzisiaj sporo sie działo. Włókowanie zaraz potem nawóz uprawa kultywatorem bronke skończyłem jakieś 10 minut temu. No a jutro od rana (8-9) siejemy jęczmień.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj jęczmień i nawozy posialiśmy. Gdy przyszedłem ze szkoły to uprawiałem do 19 pod buraki. Jutro będziemy siać buraki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
Dzisiaj jęczmień i nawozy posialiśmy. Gdy przyszedłem ze szkoły to uprawiałem do 19 pod buraki. Jutro będziemy siać buraki....

 

moj kumpel juz w sobote sial buraki, ja planuje w tym tygodniu w srode lub w czwartek !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No to ja dopiero teraz wróciłem z kultywatorowania pod jęczmień, który planujemy jutro zasiać, dzisiaj posiana została prawie wszystka peluszka ( prawie robi wielką różnicę), wujek dzisiaj pryskał zboża, i to na dziś tak wygląda :P


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Tata dzisiaj zasiał około 2 ha owsa, przeszło 1 ha jęczmienia i rozsiał nawozy na 3.5 ha :P . Ja podsiałem około 0,5 ha trawy na łące. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy dobrym rozwiązaniem będzie jeśli jutro z rana wykonam orkę po mieszankę a we wtorek polecę bronami i póżniej zasieję agregatem uprawowo siewnym, czy to nie będzie za szybko i czy nie zaszkodzi tak świeżo zaorana ziemia na wschody czy lepirj poczekać pare dni ale z drugiej strony od środy znowu do końca trygodnia ma padać.

Najlepiej jak byś zastosował jakiś wał np. campbella, przyśpieszy osiadanie gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj