Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto gdzie wyruszył już w pole

514 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 23:11

Kto gdzie wyruszył już w pole Koniec żniw dzisiaj słoma zwieziona i pola czyściótkie można myśleć o uprawie i sianiu ozimin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj, 06:55
  •  

#182 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 18 sierpień 2006 - 07:37

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja wczoraj kosiłem jęczmień porośnięty i część zostaje na polu. Bęben podkręcony na max, obroty też, sita pootwierane na maxa, wiatr zerowy. Jak utrąci kiełka i korzonki to przeleci przez sita a jak nie to wylatuje do tyłu na ścierznie :( ale i tak sie cieszę że wogóle idzie robota - ale dziś mają być przelotne opady :(

#183 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 sierpień 2006 - 21:05

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie po 19 konkretnie podlało ale 4 ha jęczmienia ukosiłem no i rzepak posaiłem i po deszczyku spoko będzie schodził

#184 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 sierpień 2006 - 21:27

Kto gdzie wyruszył już w pole u mnie koniec orki, dzis zaczelismy uprawiac pod siew i szlo niezle az do momentu jak ciagnik odmowil posluszenstwa :(
zobaczymy co bedzie jutro, kiedy uda sie naprawic i dalej ognia :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#185 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 19 sierpień 2006 - 09:05

Kto gdzie wyruszył już w pole nom wczoraj juz zakoniczyłem młucenie jutro bede zbierał słome i orka
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#186 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 19 sierpień 2006 - 20:10

Kto gdzie wyruszył już w pole No i po żniwach dziś ostatni hektar jęczmienia i kawałek pszenicy wymłucone słoma też zebrana ,jednym słowem Dorzynki. :cool:
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#187 Share polac

polac

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 21:17

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja pinkole ale miałem dzień :) bo młóciliśmy u szwagra 3 hektarki jęczmienia(młócił ten sam co u mnie,jego zdjęcia są w galerii) noi zaczęło sie fajnie i gładko bo po przejechaniu jakiś 15-20 metrów tata zobaczył że kombajn zostawia 2/3 ziarna za sobą no to szybka regulacja wiatru ale dalej to samo więc kombajnista zrobił zjazd noi okazało sie ze połamały się jakieś blaszki pod sitami noi 4 godziny to naprawiali a i tak zrobili prowizore a w między czasie zrzucałem z tatą worki z odpadami z buraków elity noi tata nawrócił i słyszę syczenie więc kontroluje opony a tu lewa tylna przerżnięta(juz wcześniej była dobrze obtarta bo tata uwadził jakimś cudem o słupa) noto szybka odpinanka przyczep noi przyjechał tata ciągnikiem od znajomego noi przyjechał gościu w końcu kombajnem i młócimy no i żeby było mało tego pecha to nabrał ziemi do hedera ze nawet rewers nic nie pomógł i w czwórkę przez dziesięć minut wygralnywaliśmy ta ziemie i juz myśleliśmy koniec pecha a tu kuku bo tata nawracał przyczepą i w cos wjechał i przebił przednią oponę w pożyczonym ciągniku:) no i na szczęście to juz był koniec no może nie bo szwagier przytrzasną sobie palce

#188 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 21:17

Kto gdzie wyruszył już w pole U mnie też dziś młocka skończona :)

Po niedzieli pojedzie się jeszcze z prasą na zarobki tu i tam :P a potem trzeba zacząć prasowanie u siebie, bo tak jeżdziliśmy po zarobkach że do tej pory to do naszej stodoły tylko 2 przyczepy zwiezliśmy. :)
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#189 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 20 sierpień 2006 - 21:28

Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj troche kosiłem i z 3ha wykosiłem a potem deszcz i kicha jeszcze mam z 11 ha

#190 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 19:32

Kto gdzie wyruszył już w pole No i w końcu ja doczekałem końca żniw. Dzisiaj machnełem na koniec pszenicę jarą. Zostało tylko jakieś 6 ha znajomym.
W tym roku zniwa strasznie długo trwały, dawno tak długo nie ciągneło się.
parę ha i para rąk do pracy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 20:26

Kto gdzie wyruszył już w pole Niom 7,7ha rzepaku zasiane, jutro jeszcze 1,3 i poprywakć i bedzie troszke luzu ;-)

#192 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 wrzesień 2006 - 20:48

Kto gdzie wyruszył już w pole I zasiane zboża :-)

#193 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 14:04

Kto gdzie wyruszył już w pole żytko zasiane pszeniczka po niedzieli

#194 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 17:58

Kto gdzie wyruszył już w pole A w moich okolicah to jeszcze sie to nie zaczeło:)

#195 Share KOMBAJNista

KOMBAJNista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 19:36

Kto gdzie wyruszył już w pole u nas w łodzkim juz w mojej okolicy ziemniaki wykopane kukurydza sie kisi zboza zasiane prawie wszedzie wiec czas troche odsapnac po tym wszystkim

#196 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 wrzesień 2006 - 17:20

Kto gdzie wyruszył już w pole A ja tydzień temu pokończyłem wszystko u siebie-zostało jeszcze kilkadziesiąt bel sianokiszonki u kuzyna

#197 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 16:22

Kto gdzie wyruszył już w pole UWAGA! UWAGA! Rekordzista na AF!!! Znajomy z wioski siał pszenie 01.12.2006r.!!! co wy na to?

#198 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 17:18

Kto gdzie wyruszył już w pole haha pobije was mój ojciec siał pszenice 5 grudnia ok. 15 lat temu troche dawno ale pamięta ;D a mówi że ktoś ze wsi siał 15 stycznia szok ale mówie prawde nie ściemniam ;)
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#199 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 17:21

Kto gdzie wyruszył już w pole ale jak tak pozno sie zasieje to tylko na wiosne trzeba z plugiem w pole wyruszyc ;D ;D ;D ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 22:18

Kto gdzie wyruszył już w pole nie 3ba 15 lat temu szukac takich ekspertów, dzisiaj czyli 5.XII.2006 widziałem z autostrady A4 przed wrocławiem jak ktos siał cos, przepuszczam ze pszenice bo co innego ;))