Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto gdzie wyruszył już w pole

514 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 kwiecień 2006 - 22:26

Kto gdzie wyruszył już w pole Ja wczoraj wyjechałem orać poplon bo mam 10 ha ale lipa :( jeszcze za mokro, w sobote znów proba bo słoneczko ładnie świeci - zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj, 18:55
  •  

#22 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 11:32

Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj próbowałem posiać saletre po ozimym, bo akurat był przymrozek.
Pojechałem po 5 i jeden kawałek ok. 1,2 ha poszło ładnie, na drugim (6ha) podjechałem z 300m i niestety trzeba było przeprosić line i odczepić Zetora 8145 od przyczepy aby wyciągnąć U 3512 z rozsiewaczem. Potem posiałem tylko górke(1ha),
reszta musi czekać lepszych czasów. :(
parę ha i para rąk do pracy...

#23 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 kwiecień 2006 - 21:27

Kto gdzie wyruszył już w pole jeczmien posiany :P
zostalo jakies 0.5ha ale to sie dosieje kiedys przy okazji :P
teraz remont siewnika do burakow i jedziemy z koksem :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#24 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 22:12

Kto gdzie wyruszył już w pole No i w podlaskim się coś zaczyna dziać, zwłaszcza ci co mają trawy to wyruszyli z rozsiewaczami i "straszą" azotem trawkę. Dla mnie się udało zaorać wczoraj ok. 2,5 ha trawy a dzisiaj agregatem pochodzić orane po kukurydzy gdzie następnie zostala wylana gnojowica w niewielkiej ilości i ponownie agregat. Mieliśmy nadzieję że może pod wieczór się uda na tym polu wyruszyć z siewem pszenicy ale trzeba poczekać do poniedziałku jak owszem wcześniej nie na pada deszczu.

#25 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 kwiecień 2006 - 19:31

Kto gdzie wyruszył już w pole ja dzisiaj pojawiłem się na polu z obornikiem nawet po pryzmie buraków nie lgnołem , może w tym tygodniu posieje na przenice saletre i spróbuje pszenżyto posiać

#26 Share Mateusz Rogowski

Mateusz Rogowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 kwiecień 2006 - 19:33

Kto gdzie wyruszył już w pole A ja troszkę odbiegnę od tematu.
Ja jestem miastowy i interesuję sie techniką rolniczą. Ostatno zastanawiałem się czy jesli zasieję się taką kukurydzę z paczki z której się robi popcorn wzejdzie??
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam
Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#27 Share Mateusz Rogowski

Mateusz Rogowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 kwiecień 2006 - 19:42

Kto gdzie wyruszył już w pole A jak tam u was idzie z siewem buraków ??
Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#28 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10202 postów

Napisany 13 kwiecień 2006 - 19:43

Kto gdzie wyruszył już w pole 2.5ha posiane :P pod kolejne 2 uprawione, jesli w nocy nie doleje to z rana jedziemy konczyc :P a pozniej pryskamy:)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#29 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 13 kwiecień 2006 - 20:01

Kto gdzie wyruszył już w pole Siema ja od dwóch dni bobruje pod buraki i sieje nawóz ale ciężko jest strasznie mokro i trzeba wypłycać gruberek jestem z woj Lubelskiego

#30 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 13 kwiecień 2006 - 21:16

Kto gdzie wyruszył już w pole No wkońcu i mi się udalo posiać pszenice 3ha co prawda w jednym miejscu mokro jest ale jakoś się dalo posiać. Niestety z innymi polami trzeba będzie poczekać do następnego tygodnia jak owszem nie do pada. Jutro jedziemy siać nawozy na pszenice ozimą niestety jęczmień ozimy do odsiewu 5ha :( i

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 19:02

Kto gdzie wyruszył już w pole Niestety Kizo zmroziło nas na podlasiu tej zimy :/ ale się nie daliśmy :) i =).Ja posiałem nawozami 10 ha łąk i 5 ha pszenżyta, a teraz będę ,,świętował'' :P.Jeśli będzie troszkę słoneczka to mogę już wchodzić bez linki ;)

#32 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 19:12

Kto gdzie wyruszył już w pole

Siema ja od dwóch dni bobruje pod buraki i sieje nawóz ale ciężko jest strasznie mokro i trzeba wypłycać gruberek jestem z woj Lubelskiego

A dokładniej skąd ?
Ciesz się każdą chwilą życia...

#33 Share pitras

pitras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 20:52

Kto gdzie wyruszył już w pole Na podlasiu jeszcze jest troche mokro,ale przed wczoraj udało mi się troche poruszyć pod zboże. Dobrze że jest nowy ciągniczek bo C360 by się zamęczył.

#34 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 kwiecień 2006 - 09:47

Kto gdzie wyruszył już w pole dzis mielismy wyjechac siac sol i superfosfat na laki ale deszcz wszystko pokrzyzowal znowu trzeba czekac z 2 dni
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#35 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 kwiecień 2006 - 20:53

Kto gdzie wyruszył już w pole Dzisiaj troche posiałem nawozów 3 działki ok z małymi problemami ale 360 dała rade ciągnąć RCW a na ostatniej był problem i niestety mósiałem się kilometr do domu przespacerować po MFa i line

#36 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 19 kwiecień 2006 - 21:06

Kto gdzie wyruszył już w pole jeśli chodzi o pole to już przed świętami wszyscy w mojej okolicy byli po zasiewach. jednym słowen po robocie.:)

#37 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10202 postów

Napisany 19 kwiecień 2006 - 22:10

Kto gdzie wyruszył już w pole u nas dzis udalo sie kwalek roboty popchac do przodu, najpierw trza bylo naprawic ciagnik, no ale to lepiej bo lepiej ziemia przeschla, uprawilismy resztki pol co byly podmokniete, jakies pol ha a poszlo ziarna jak na caly ha i sialem chyba z 2 godz :) pozniej przepinka, opryskiwacz i dawaj brac sie za nasza marna pszenice, odzywka, na chwasty i antywylegacz, wrocilismy do domu bylo wczesnie wiec coz kolejna przepinka zmiana ciagnika i 2. dawka azotu na rzepak - wiem ze troche wczesnie ale tak sie rzepak ladnie rozpedzil ze szkoda go bedzie pozniej lamac pod kolami i dalismy przyklad innymi rolnikom z okolicy,
na wieczor zeby bylo zabawnie wozenie kasztanowca - drzewo mialo chyba ponad 100lat bo roslo przy poniemieckim budynku, a babka mowila ze bylo juz potezne jak przyjechali tutaj w 46 :) oj dalo nam popalic i to niezle
jutro mam nadzieje odpoczynek - sasiad tylko ma nam posadzic 5ar ziemniakow
pozdrawiam i zycze milej i owocnej pracy :)

#38 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 19 kwiecień 2006 - 23:01

Kto gdzie wyruszył już w pole W wielkopolsce po za siewach a w podlaskim dopiero zaczynamy. Dzisiaj w mojej okolicy na polach bylo jak w ulu. Przeważnie były siane nawozy ja również posiałem na 11ha pod jęczmień, mieliśmy jechac podsiac pszenicę ozimą ale wysłużony rozsiewacz - lejek z lat chyba jeszcze przed 80 się sypnoł. Siadła przekładnia więc czas się pożegnac z nim i tak długo służył. Nie było innego wyjścia jak zmiana planów a raczej rozsiwacza na siewnik do zboża szybkie zaprawienie jęczmienia i na pole niestety dnia mało i posiane tylko z 5 ha pozostałe 6 na jutro.

#39 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 kwiecień 2006 - 11:13

Kto gdzie wyruszył już w pole u nas tez juz wszyscy ruszyli w pole teraz mam troche wolnego bo ojciec pojechal siac nawozy na lake wczoraj posialismy 4 ha mieszanki a przedwczoraj 5ha owsa ajeszcze jedno co zrobic z przezytem(4ha) bardzo zlabej jakosci wymoklo a pozniej poszla plesn ojciec mowi ze dosieje jeczmieniu i skombajnuje na pasze
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10202 postów

Napisany 22 kwiecień 2006 - 20:51

Kto gdzie wyruszył już w pole heh my juz prawie zapomnielismy co to znaczy:P
dzis pryskalismy rzepak :)
antywylegacz + grzyb, robaki i odzywki :)
jeczmienie juz pieknie powschodzily, teraz tylko czekac na buraki i 2 dawke na pszenice :)