Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

pawel24    1
Ja już wykosiłem 25 ha rzepaku i 5 jęczmienia i jak narazie 15ha pszenicy :):) Wszstko było by k tylko pogoda mnie wstrzymała :/:/:/

Przed żniwami i na początku źniw to pogoda była świetna a jak źniwa w pełni to leje. :( :(

 

A ten deszcz to już i tak ani kukurydzy ani ziemniakom nie pomoze :( :(

U mnie ziemniaki nie najgorsze tylko kukurydza bardzo bardzo słaba :( :(


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon    0

No niestety taka lipna pogoda :(:( Dla mnie to dobrze bo buraki i ziemniaki potrzebowały deszczu i jeszcze mogłem rozładować wszystkie przyczepy :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

u mnie leje całą noc, dzień z przerwami i teraz też popaduje. Może od poniedziałku wystartuję z pługiem niech sobie napada.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

u mnie pada juz 3 dzień ale niech pada bo kukrydza dardzo mała w niektórych miejscach mam po ok 70cm a juz mam kolby :( ale to nie bylko u mnie...a co do zniw zostało mi jeszcze 18ha pszenicy jarej ale pada a juz bym ja dawno zrabał... i jeszce troche słomy do zebrania ale to robota na pare godzin...a co do podorywek to juz czekam na sprzet któy zamówiłem z uni


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

U mnie popadało :( mam jeszcze 10 ha jeczmienia i 3 rzepaku


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie w zniwa byla zyleta, teraz zeby tylko skonczyc (2ha jeszcze zostalo) podorywke pod rzepak i niech leje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Całom noc padało a więc dzisiaj zrobiłem 3 ha podorywki, pług łatwo wchodził ale jeszcze wyorywała się sucha ziemia.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj nieźle popadało , można ruszać z mocznikiem i bobrować ścierniska , mam jeszcze 20 ha do wykoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

U mnie cały czas pada o d czwartku i nic się nie da robić. 8ha pszenicy jeszcze mi zostało. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Panowie bez obaw za tydzień wyjdzie słoneczko powtórka z histori zeszłorocznej.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

To fakt co bardziej napaleni kosili u mnie w okolicy dzień po deszczu a nawet niecały bo w nocy padało a po południu kosili ale ten typ tak ma co rok. A tu mamy pierwszy tydzień sierpnia rok temu to dopiero zaczynali żniwa a w tym by już chcieli skończyć, ludzie opanujcie się lepiej poczekać na słońce niż gnój kosić a potem zajeżdzam do klijenta obejżeć zboże do kupna wchodzi się do magazynu i od razu czuć jakie suche ono było koszone więc dziękuję ale takie zboże to tylko do pieca na spalenie bez obrazy ale na pewno nie na paszę. Mi zostalo jeszcze ok. 6ha pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W ubiegłym roku pod koniec lipca czekałem, bo trafiały się miękkie ziarnka i jak zaczęło padać to opadanie opadło do 70s i co mi z tego, że wilgotność 12%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Na zbawienie czekałeś mnie też te dzeszcza sporo zmarnowały ta woda co była w wierzchowiskach , kawęczynie to przypłyneła do mnie rzeczką i kilkanaście ha mi zalało kończyłem kosić we wrześniu

 

Gdzybyś pryskał glifosatem to by tak ziarna nie wymyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

U koledzy z regionu widze mi też te deszcza dużo zmarnowały :/


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Może w tym roku będzie lepiej ja już 1 dziłke co mi zalało wykosiłem a na 2 mam buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

A u mnie dziś będzie 4 doba jak pada bez przerwy. Zaczeło w czwartek tak lekko i od piątku to pada bez przerwy a czasem to jest ulewa. W pracy z koleżanką to się smiejemy że dopiero co skończyliśmy przyjmować wnioski suszowe i będziemy przyjmować powodziowe hehe. Mi zostało ok 12 ha jeczmienia i troszke owsa no i kupe pola czeka na podorywkę - tylko że na pole nie odzie wejść a co dopiero wjechać. Zresztą nie spieszy się - jak sami piszecie dopiero początek sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

U mnie ze zbożami robi się już katastrofa, wszystko czarnieje. :( A wkoło jeszcze stoi trochę zboża i ciągle pada. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

u nas nie było deszczu od soboty. dziś omłóciliśmy łącznie 5 ha owsa i jęczmienia.

Do młocki zostało jeszcze 2 ha, ale to jakoś pójdzie :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

U mnie też już zaczyna jęczmień porastać, a wg prognozy ma padać jeszcze 2 dni :( a taki ładny jęczmień był bo pole w takiej dolince przy rzece ehhhh w dupe kopany ten rolnik jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

dziś ojciec był w polu i przyniósł mi kłosa z jęczmienia- ręce mi opadły. 12 ha jęczmienia porośniętego :( kiełki ok 1 cm długości i ok 1,5 cm korzonki, na kłosie większa połowa ziarenek porośnięta. Zanim wjadę kombajnem minie kilka dni i przez ten czas to już będzie zielono na polu. Macie propozycje co z tym zrobić ?? skosić ?? orkan i pług ?? 12 HEKTARÓW - KUR...... MAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj