Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

ja narazie posprężynowałem i gnój wywiozłem choć miałem awarię rozżutnika bo dyszel mi się ułamał (tak to kupywać od prywaciarzy), a ponieważ pogoda nie dopisała nie zdążyłem tego zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
ja na razie w pole nie wyjade bo w dzien slonce a w nocy deszcz :) trzeba czekac az troche sie poprawi. no chyba ze chce miec akcja wyciaganie zetorka z blotka albo na pomoc 330 :)

Jak byś gdzieś siadł to dzwoń napewno przyjade. jak nie dam rady to po ojca się zadzwoni także przyjedzie. :)

 

 

Ja około 10 marca zaorałem poplony.Wywiozłem obornik z obory, z pola kurzy także porozwalałem i zaorałem. Zaraz po świętach mieliśmy nawóz siać ale sniegiem zasypało i nie ruszy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

sory za glupie pytanie ale w jakich terminac zaczynacie i konczycie siew jeczmienia?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też sie przyłączam do tego pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1
ja narazie posprężynowałem i gnój wywiozłem choć miałem awarię rozżutnika bo dyszel mi się ułamał (tak to kupywać od prywaciarzy), a ponieważ pogoda nie dopisała nie zdążyłem tego zaorać

 

A co to znaczy spężynować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja narazie wywiozłem oborniki z pryzm została mi jeszcze obora ale narazie to u nas jest 10cm sniegu więc o pracach na razie można zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Jak byś gdzieś siadł to dzwoń napewno przyjade. jak nie dam rady to po ojca się zadzwoni także przyjedzie. :)

 

 

Ja około 10 marca zaorałem poplony.Wywiozłem obornik z obory, z pola kurzy także porozwalałem i zaorałem. Zaraz po świętach mieliśmy nawóz siać ale sniegiem zasypało i nie ruszy się :)

 

oj racja sniegu po kolana. u nas nic sie jeszcze w polu nie robilo i chyba nie predko :)

 

jak cos to bede dzwonil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas już mielismy naszykowany rozsiewacz z nawozem a nagle śnieg ;O i po ptokach

 

A zawsze już po 19 marca zboża były posiane ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

W sumie to u mnie można by wjeżdżać, śniegu nie ma ale troszkę mokro jest. Ale zanim główny koń pociągowy wróci ze stołu operacyjnego to zdąży pole trochę obeschnąć :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

8 marca nawozy posiałem, talerzowałem poplony, wczoraj 1 ha pszenicy posiałem przed śniegiem , poza tym codziennie na polu , kopie rowki spuszczam

wodę haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal24    0

na pomorzu: kolego wyruszył w pole około 3 tygodni temu i jechał rozsiać nawozy, jadąc w pewnej chwili zapad się ciągnikiem 1224, to pózniej dwa ciągniki mtz i zetor mieli robote go wyciagnąć, a dziś moj znajomy jechał rozsiać nawóz rano bo w nocy był troszeczke duży mróz, a tak to jest strasznie wilgotno na polach czy na drogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

my dzisiaj upreawilismy przed siewem i posialismy jeczmien


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj był posypany nawóz pod truskawki i na jęczmień. I oprysk przeciw chwastom w malinach jesiennych.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dzisiaj posiałem polifoskę pod peluszke, nasiona mamy zaprawione no i może w poniedziałek siew bo ma być dobra pogoda. Owies już mi wschodzi, gorczyca także powoli się wyłania. Jęczmień optymalnie sieje się od końca marca do I poł kwietnia, ja na jednej działce wjeżdżam po peluszce, a na drugiej woda jeszcze stoi, także II poł kwietnia mnie złapie :)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Pierwszą dawkę nawozów posiałem już 3 tyg temu, a mój sąsiad dopiero wczoraj.... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Widocznie nie chcial sie utopic. :P:P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Dzisiaj posiałem polifoskę pod peluszke, nasiona mamy zaprawione no i może w poniedziałek siew bo ma być dobra pogoda. Owies już mi wschodzi, gorczyca także powoli się wyłania. Jęczmień optymalnie sieje się od końca marca do I poł kwietnia, ja na jednej działce wjeżdżam po peluszce, a na drugiej woda jeszcze stoi, także II poł kwietnia mnie złapie :P

 

pogode na jutro zapowiadają piękną wiec można ruszać w pole.w mojej okolicy mało kto wyruszył w pole ale tu nie sieją nawozów :P pola są tak średnio wilgotne,woda nie stoi mysle ze dałoby sie bezproblemu uprawiac


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A czemu @Zetor u ciebie nie sieja nawozow?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Ja jestem z lubelskiego i juz robie w polu od piatku :P posialem owies- 6 ha i jutro planuje siac mieszanke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

a co siales???i ile ha zdolales posiac...no i agregatem uprawowo-siewnym czy samym siewnikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już robota idzie pełną parą. Nawozy na oziminy to już nie pamiętam kiedy posiałem, obornik pod ziemniaki rozwieziony, jęczmień prawie posiany, zostało z 4 ha, nie wszędzie idzie wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj