Polecane posty

lampo 60    1

W powiecie sochaczewskim w zagłębiu sadowniczym we wtorek w nocy skradziono nową Agrole - wartosc 30 tys. Złodzieje przymierzali sie do kradziezy drugiej nowej Agroli, nowego Landini sadownika, Kuboty sadownika i ursusa 3502. Na szczęscie zabrakło im nocy na kradziez wszystkich sprzętów. Byli profesjonalnie przygotowani, mieli zółtego busa do przewozenia osób i duzą cięzarówke lawete.

 

Słyszałem niepochlebne opinie o pewnym serwisie Agroli w okolicy Grójca. Pracownicy tego serwisu byli przyłapani na kradzieży sprzętów rolniczych. Gdyby ktos cokolwiek wiedział, proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

u nas również kradną i sobie z tego nic nie robią nikt im nic nie może zrobić a policja umarza sprawy a paliwo ginie narzędzia i elektronarzędzia i to jest dramat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

pół kuzyn hahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol:

myślałem że z krzesła spadnę :lol: :lol:

 

Na złodziei nic nie poradzisz, raczej w okolicy sprzedawać nie będą

jak nic nie poradzisz zajomy widlami przejechal po grzbiecie takiego jednego jak z garazu prze okno wychodzil. a tamten lump go sadem straszyl za okaleczenie ciala i spawarki nie chcial oddac. ale co najlepsze w mleczarni sie szybko roznioslo kto to. i juz niejeden pod oslona nocy (jak delikfent ze sklepu wracal) sprawiedliwosc mu wymierzyl.


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

U mnie w okolicy złodzieja pogryzł pies tak że pogotowie w nocy go zabrało jak przyszedł sobie na złodziejstwo, to jeszcze odszkodowanie dostał za pogryzienie a po co był na cudzym podwórku o 3 nad ranem nikt się nie pytał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No to ostro jak sie takie akcje u was dzieją U nas odpukać nic w wiosce nie ginie- były kiedyś takie przypadki ale nie było to jakąś plagą Ale najlepszą akcję to przeżył mój wujek który pracował kilka lat temu u przedsiębiorcy i rolnika i jak pojechał pryskać pole to zostawił na chwilę sprzęt i opryski by pójść do drugiego pracownika coś się spytać Wraca a oprysków nie ma a jedyne miejsce gdzie można było je ukryć to pobliskie jezioro - pracodawca zgłosił to na policję ale zamiast zwykłej kradzieży zgłosił też możliwość skażenia środowiska W moment rozpętała się afera , strażacy, policja itd i zaraz znaleźli bańki z opryskami w jeziorze oraz winnych i dostali całkiem spora karę za swój czyn - a pewnie za zwykłą kradzież to by się wymiar sprawiedliwości z nimi cackał jak z jakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie w okolicy złodzieja pogryzł pies tak że pogotowie w nocy go zabrało jak przyszedł sobie na złodziejstwo, to jeszcze odszkodowanie dostał za pogryzienie a po co był na cudzym podwórku o 3 nad ranem nikt się nie pytał:D

To się nazywa głupota polskiego prawa. To ten złodziej powinien zapłacić za cało akcje pogotowia i policji.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo nakazuje tak zabezpieczyć obejście aby pies nie wyszedł poza nie .Psa można puścić luzem od 22 do 6 godz.Brama musi być zamknięta aby obcy nie otworzył z zewnątrz z podświetlona tabliczką ostrzegawczą , wskazany dzwonek.Wiem coś o tym bo to przerabiałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

można kupić fajny system alarmowy z czujnikami na drzwi, okna,bramy, gdy dochodzi do niepożądanego otwarcia , uruchamia się syrena , i jednocześnie system wysyła sms na komórkę właściciela o włączeniu się alarmu, koszt 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

w okolicy Łęczycy woj łódzkie jakiś miesiąc temu skradziono Fortere 11141 te samej nocy posąsiedzku próbowali ukraść proxime 8441 ale gospodarz miał zabezpieczenie własnej roboty i nie mogli odpalić, a troszeczkę wcześniej jakieś 3 miesiące temu c 360 z opryskiwaczem ciąganym i jeszcze nie używany pług owerlum 3 obrotowya ;[ dodam jeszcze że kradzieże były w bardzo gęsto zabudowanych wsiach a fortera stała w garażu przy domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
To się nazywa głupota polskiego prawa. To ten złodziej powinien zapłacić za cało akcje pogotowia i policji.

W takich sytuacjach dzwonisz na policję a nie na pogotowie, wtedy masz kradzież z włamaniem i już ci guzik zrobią, jak złodziej sam się zgłosi to masz za pogryzienie ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Masz jakiś link do tego urządzenia alarmowego?

poszperaj w necie, dodam że do systemu dokupujesz startówkę sim, i wiadomo jak telefon za każdy wysłany sms koszt, no i trzeba doładowywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poszperaj w necie, dodam że do systemu dokupujesz startówkę sim, i wiadomo jak telefon za każdy wysłany sms koszt, no i trzeba doładowywać

Tutaj ciekawe kamerki gsm z powiadomieniem http://www.mdh-system.pl/index.php?k191,monitoring-ip-kamery-gsm-edge

http://allegro.pl/kamera-rejestrator-monitoring-oswietlenie-lampa-i2010376256.html i lampa z nagrywaniem i szczekającym psem

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrW    0

Wpiszcie na alledrogo "alarm gsm" i macie w czym wybierać :) Karta w Play ma ważność na połączenia wychodzące 1 rok, w Hayah chyba też, w innych nie wiem. Więc 10 zł na rok to nie jest duży koszt, w porównaniu z potencjalną stratą.

 

Sam myślę poważnie o takim systemie alarmowym, 5-6 czujek, centrala z powiadomieniem gsm + 2 syreny, wewnętrzna w garażach, i zewnętrzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Wpiszcie na alledrogo "alarm gsm" i macie w czym wybierać :) Karta w Play ma ważność na połączenia wychodzące 1 rok, w Hayah chyba też, w innych nie wiem. Więc 10 zł na rok to nie jest duży koszt, w porównaniu z potencjalną stratą.

 

Sam myślę poważnie o takim systemie alarmowym, 5-6 czujek, centrala z powiadomieniem gsm + 2 syreny, wewnętrzna w garażach, i zewnętrzna.

I co kolego myslisz ze za 10zl bedziesz mial juz zamontowany system alarmowy na 5-6 czujek? Chyba wogule nic nie wiesz o takich systemach.montazu i kosztach.A zalozyc bubla na swoja udreke to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrW    0

Te 10 zł to na doładowanie karty, bez nerwów :P około 1000 PLN planuje wydać, zamontuje sam.

Edytowano przez PiotrW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Jak uwarzasz.Widze ciagle jakie nieraz montowane sa systemy alarmowe i jak to puzniej dziala.Wiec mowie ze na byle co to szkoda kasy tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

na czujniki ruchu bym se odpuścił, jak już to tylko czujniki montowane na drzwi, okna, bramę, gdzie system zadziała po ich otwarciu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Ja sam sobie skonstruowalem czujnik otwierania drzwi z 2 ruznymi opcjami syglalizowania.Prosta budowa.A na brame to nie wiem czy warto montowac bo wiekszosc drobnych zlodzieji bram nie otwiera tylko wierzchem przechadza po plotach lub tna siatki. Pracuje w ochronie w zalodze interwencyjnej i wlasnie jezdze sprawdzac takie zalonczone alarmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrW    0

W moim przypadku chyba lepsze będą czujki, skieruje na ściany z drzwiami i tyle. Bramy u mnie nikt nie będzie otwierał, siatkę sobie rozetną.

Alarm wyjdzie i tak taniej niż utrzymanie psa, który po spec-kiełbasie pójdzie spać. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

teraz to złodzieje mają na wszystko sposób , psu coś rzucą zje i po pilnowaniu sad.gif, kłódki rozwalą i już są w środkuangry.gif , i nie ma się w jak najlepszy sposób przed nimi zabezpieczyć sad.gif a pomyślcie co to będzie jak będzie większe bezrobocie w Polsce bo każdy będzie chciał mieć co do gara włożyć i będzie jeszcze więcej takich ludzi lepkie ręce wacko.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj